Az 1. Liga alapszakaszának lejártával és a kitűzött cél teljesítésével, azaz a csapat bejutott a felsőházi rájátszásba, kissé vakációs hangulatban léptek pályára a lányok szerdán délután. Habár uralták a játékot, a helyzeteiket nem tudták értékesíteni, erre pedig szinte ráfáztak, hiszen a hazaiak csatára egyedül vezethette rá a labdát a Vasas felnőtt csapatában ezen a meccsen bemutatkozott Bódira, aki bravúrral védett.
Gyorsan jött a válasz, a 26. percben Godra találta el jól a labdát 18 méterről, a Vasas megszerezte a vezetést.
Az előny tudatában még jobban hátradőltek a lányok, és a szünet előtt hibázott a védelem, Románvásár pedig egyenlített.
Térfélcserét követően motiváltabban jöttek ki az öltözőből a vendégek, ám a pontatlanságokat nem tudták kijavítani, a helyzetek kimaradtak, Bódinak pedig ismét be kellett mutatnia egy bravúrt, hogy a hazaiak ne vegyék át a vezetést.
A döntő találat a mérkőzés végén esett, az udvarhelyiek gólfelelőse, Mitri Rita volt eredményes, továbblőtte csapatát.
„A bajnokság után kiengedtünk, ez a kupameccs már egy ráadás volt. Éreztük, hogy ez már nem hiányzik nekünk, de végül jól sült el. Elsődleges célunkat sikerült elérnünk, bejutottunk a felsőházba, a kupatovábbjutás pedig bónusz nekünk, még ha kínlódva jött össze” – összegzett László Béla, a Vasas Femina elnöke.
Következik a téli szünet, a bajnokság március elején folytatódik, az udvarhelyiek január végén kezdik meg a felkészülést a tavaszi szezonra.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!