A 7. forduló pénteki játéknapján a hibátlanul menetelő, eddigi hat bajnoki meccsén győztes Vajdahunyadi Corvinul látogatott az újonc otthonába, a víkendtelepi stadionba, ahol nagyjából 200 néző volt kíváncsi a találkozóra, köztük a hunyadiak szurkolótábora.
A vendégek már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, egymás után alakították ki a lehetőségeiket, a támadójuk, Marius Coman háromszor is helyzetbe került, de pontatlan volt a befejezésnél, majd egy lecsúszott beadásnál Szántó Albertnek kellett figyelnie, a kapu fölé tolta a labdát.
A vezetést váratlanul a vásárhelyiek szerezték meg, a 13. percben gyors támadást vittek végig, Veress Zsombor beadását Ciprian Gliga lőtte a hálóba. Az előny azonban csak néhány percig tartott, mivel remek beadás után Coman már nem rontott, védhetetlen gólt fejelt.
Ezután is nagy mezőnyfölényben játszott a Corvinul, a hazaiak pedig nagyon beszorultak és csak rövid ideig tudták megtartani a labdát. A 27. percben Marius Lupu a leshatárról indult, ziccerénél Szántó jól jött ki a kapujából és nagyot mentett, majd a szünet előtt ugyanő rontott el újabb nagy lehetőséget, így döntetlennel zárult az első félidő.
A térfélcsere után is nyomás alatt volt a vásárhelyi kapu, egymás után ismételten Lupu, majd Nicolae Pârvulescu és Claudiu Borțoneanu lövése sem volt eléggé pontos. Aztán a 61. percben előre merészkedtek a hazai játékosok, de labdát veszítettek és nem tudtak visszarendeződni a védelemben, Lupu pedig ezúttal már hagyta ki a helyzetét, elgurított a kapujából rosszul kijött Szántó mellett.
Kevéssel ezután a Marosvásárhelyi SE visszajött a meccsbe, ehhez kellett a vendégek óriási hibája, a védő előre próbálta rúgni a labdát, amibe Bebeto Lupuleț belelépett, majd követte a játékszert, amely a kapus és a kapufa érintésével épp elé pattant le, így közelről belőtte.
Ezt követően hajtott a győztes gólért a vajdahunyadi csapat, de mivel a vásárhelyiek jól védekeztek, nagy helyzetet nem tudtak összehozni. A döntetlent végül mégsem tudták megőrizni a hazaiak, a 88. percben ugyanis szögletnél nem figyeltek a hosszú saroknál, ahol Coman érekezett, és zavartalanul bólintott a kapuba, ezzel megszerezte a győztes találatot.
A Marosvásárhelyi SE nagyon közel volt ahhoz, hogy pontot szerezzen a feljutásra nagy esélyes rivális ellen. A hazai pályán továbbra is nyeretlen együttes a következő fordulóban a Gyulafehérvári CSU vendége lesz.
| 2022. 10. 07. 15:00 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | Vajdahunyadi Corvinul Vajdahunyadi Corvinul | 2-3 |
| 2022. 10. 07. 15:00 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | Kolozsvári Viitorul Kolozsvári Viitorul | 3-0 |
| 2022. 10. 08. 15:00 | Kolozsvári Sănătatea Kolozsvári Sănătatea | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 0-1 |
| 2022. 10. 08. 15:00 | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | 1-0 |
| 2022. 10. 08. 15:00 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | Marosújvári SK Marosújvár | 3-2 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vajdahunyadi Corvinul Vajdahunyadi Corvinul | 7 | 7 | 0 | 0 | 21-5 | 21 |
2 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 7 | 4 | 1 | 2 | 10-8 | 13 |
3 | Nyárádtői Unirea Nyárádtő | 7 | 4 | 0 | 3 | 13-9 | 12 |
4 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsir | 7 | 3 | 3 | 1 | 11-7 | 12 |
5 | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | 7 | 2 | 3 | 2 | 6-7 | 9 |
6 | Marosújvári SK Marosújvár | 7 | 2 | 2 | 3 | 13-14 | 8 |
7 | Kolozsvári Sănătatea Kolozsvári Sănătatea | 7 | 2 | 1 | 4 | 14-18 | 7 |
8 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvár | 7 | 1 | 3 | 3 | 7-14 | 6 |
9 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 7 | 1 | 2 | 4 | 11-14 | 5 |
10 | Kolozsvári Viitorul Kolozsvári Viitorul | 7 | 1 | 1 | 5 | 3-13 | 4 |
Négy erdélyi együttes lesz érdekelt a közös magyar-román jégkorong-bajnokság, az Erste Liga új idényben, miután a Háromszéki Ágyúsok is csatlakoztak a mezőnyhöz. A lebonyolítás érdemben nem változik.
Jelentős fejlesztést jelentett be a Román Labdarúgó-szövetség (FRF): a következő hét idényben teljesen megújul a videóbíró-rendszer, amely a Szuperligában és a Román Kupában is a világ élvonalához tartozó technológiával működik.
Egy huszonkét éves juhász holttestét találták meg a Málnáshoz közeli erdőben hétfőn délben. Az ügyben az ügyészség felügyeletével folyik a nyomozás.
A villamos energia, a lakbérek és a gázolaj drágult a legnagyobb mértékben Romániában júniusban az egy évvel korábbihoz képest.
Nem rendezik meg idén a Közösségi Párbeszéd Tábort, amelyet a tavalyi induláskor a szervezők a Tusványos egyfajta alternatívájaként, ugyanakkor nem ellenrendezvényként hirdettek meg.
Hárman nyitottak tüzet egy lakóház udvarán tartózkodókra, rendőrség szerint bérgyilkossági kísérlet történt. Újra friss levegőt szívhat Nagybánya egykori polgármestere, Cătălin Cherecheș.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!