Néhány percre voltak attól, hogy megállítsák a listavezetőt

Horváth Bálint Ottó 2022. október 07., 18:22 utolsó módosítás: 2022. október 07., 18:32

Fordulatos mérkőzést veszített el hazai pályán a Marosvásárhelyi SE a labdarúgó 3. Liga 9-es csoportjában: megdolgoztatta a listavezető vajdahunyadi együttest, pontot azonban végül mégsem sikerült szerezni ellene.

Majdnem kijött a lépés a fehér mezes vásárhelyieknek Fotó: Haáz Vince

A 7. forduló pénteki játéknapján a hibátlanul menetelő, eddigi hat bajnoki meccsén győztes Vajdahunyadi Corvinul látogatott az újonc otthonába, a víkendtelepi stadionba, ahol nagyjából 200 néző volt kíváncsi a találkozóra, köztük a hunyadiak szurkolótábora.

A vendégek már az első percekben magukhoz ragadták a kezdeményezést, egymás után alakították ki a lehetőségeiket, a támadójuk, Marius Coman háromszor is helyzetbe került, de pontatlan volt a befejezésnél, majd egy lecsúszott beadásnál Szántó Albertnek kellett figyelnie, a kapu fölé tolta a labdát.

Fotó: Haáz Vince

A vezetést váratlanul a vásárhelyiek szerezték meg, a 13. percben gyors támadást vittek végig, Veress Zsombor beadását Ciprian Gliga lőtte a hálóba. Az előny azonban csak néhány percig tartott, mivel remek beadás után Coman már nem rontott, védhetetlen gólt fejelt.

Ezután is nagy mezőnyfölényben játszott a Corvinul, a hazaiak pedig nagyon beszorultak és csak rövid ideig tudták megtartani a labdát. A 27. percben Marius Lupu a leshatárról indult, ziccerénél Szántó jól jött ki a kapujából és nagyot mentett, majd a szünet előtt ugyanő rontott el újabb nagy lehetőséget, így döntetlennel zárult az első félidő.

A térfélcsere után is nyomás alatt volt a vásárhelyi kapu, egymás után ismételten Lupu, majd Nicolae Pârvulescu és Claudiu Borțoneanu lövése sem volt eléggé pontos. Aztán a 61. percben előre merészkedtek a hazai játékosok, de labdát veszítettek és nem tudtak visszarendeződni a védelemben, Lupu pedig ezúttal már hagyta ki a helyzetét, elgurított a kapujából rosszul kijött Szántó mellett.

Kevéssel ezután a Marosvásárhelyi SE visszajött a meccsbe, ehhez kellett a vendégek óriási hibája, a védő előre próbálta rúgni a labdát, amibe Bebeto Lupuleț belelépett, majd követte a játékszert, amely a kapus és a kapufa érintésével épp elé pattant le, így közelről belőtte.

Ezt követően hajtott a győztes gólért a vajdahunyadi csapat, de mivel a vásárhelyiek jól védekeztek, nagy helyzetet nem tudtak összehozni. A döntetlent végül mégsem tudták megőrizni a hazaiak, a 88. percben ugyanis szögletnél nem figyeltek a hosszú saroknál, ahol Coman érekezett, és zavartalanul bólintott a kapuba, ezzel megszerezte a győztes találatot.

A Marosvásárhelyi SE nagyon közel volt ahhoz, hogy pontot szerezzen a feljutásra nagy esélyes rivális ellen. A hazai pályán továbbra is nyeretlen együttes a következő fordulóban a Gyulafehérvári CSU vendége lesz.