Negyedik bajnoki meccsét is behúzta a Kolozsvári CFR

Horváth Bálint Ottó 2021. augusztus 06., 23:35 utolsó módosítás: 2021. augusztus 07., 09:36

Megtartotta százszázalékos mérlegét a bajnokságban a címvédő Kolozsvári CFR, pénteken este 1–0-ra nyert az újonc CS Mioveni elleni kiszállásán a labdarúgó 1. Liga negyedik fordulójában.

Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR 1907, Nicu Cherciu

A kolozsvári együttes alig három nappal azt követően lépett pályára, hogy kedden hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a svájci Young Boys ellen a BL-selejtező harmadik fordulójának odavágóján.

Emiatt a CFR kezdőjében számos változtatás történt, például már az elejétől játszott Alexandru Chipciu, aki a hét elején konfliktusba keveredett Hindrich Ottó fiatal kapaussal, és bár arról is értesülni lehetett, hogy kizárhatják a keretből, Marius Șumudică vezetőedző végül visszafogadta a tapasztalt játékost.

A mérkőzés első félidejében több lehetőségük is volt a vezetés megszerzésére a vendégeknek, de sem akcióból, sem pontrúgásból nem voltak eléggé pontosak a kapu előtt. Az ellentámadásra hagyatkozó Mioveni a szünet előtt közel volt a gólhoz, Bălgrădeannak kellett kiütnie Blănaru lövését.

A folytatásban nem váratott sokat magára a CFR vezető találata, Petrila leshelyzetből juttatta előnyhöz csapatát.

Videó: Fotbal Romania

Ennél többre viszont nem futotta a kolozsváriak részéről, akik a végén Chipciu révén veszélyeztettek. A házigazdáknak megvolt az esélyük az egyenlítésre, a hajrában szabadrúgás után kellett mentenie a CFR kapusának.

A kolozsvári csapat nem remekelt, de négy fordulót követően százszázalékos maradt a bajnokságban, és bizakodva készülhet a kedden 21.30-tól kezdődő berni visszavágóra.