Elherdálta korán szerzett előnyét a Kolozsvári CFR

Zátyi Tibor 2021. augusztus 03., 23:21 utolsó módosítás: 2021. augusztus 04., 10:03

Akárcsak tavaly a labdarúgó Európa Liga csoportkörében, ezúttal a Bajnokok Ligája selejtezőjében játszott 1–1-es döntetlent a Kolozsvári CFR és a Young Boys, így minden kérdésre a jövő heti visszavágón kapunk majd választ.

A jövő heti visszavágóra jóval több kell a román bajnoki címvédőtől Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR

A két fél jól ismeri egymást, hiszen tavaly ősszel az Európa Liga főtábláján találkozott, a CFR hazai 1–1 után az utolsó csoportmeccsen idegenben szenvedett 2–1-es vereséget és így lecsúszott a továbbjutásról. A berniek tavaly az EL nyolcaddöntőjéig jutottak, az Ajax ejtette ki őket, 5–0-s összesítéssel. Az előző svájci bajnokságot masszív fölénnyel, a második Baselt 31 ponttal megelőzve nyerték meg. A másfél hete elkezdődött bajnokságban két forduló után a harmadik helyen található a Young Boys, míg a CFR három meccs után maximális pontszámmal vezeti az 1. Ligát.

A lehető legjobban, góllal indította a kedd esti mérkőzést a CFR, a 4. percben szabadrúgáshoz jutott a bal oldalon:

Deac a kapu elé tekeredő beadását Omrani megcsúsztatta, ez pedig így volt jó a második hullámban érkező Cristian Maneának, aki hat méterről, combbal a hálóba továbbította a labdát.

A gólt követően nem hagyott alább az iram, több CFR-lövést blokkoltak a svájci védők, majd Siebatcheu 11 méteres fejesét követően kötött ki a labda Arlauskis kezeiben.

A játékrész felénél kényszerű cserét kellett végrehajtson Marius Șumudică, izomhúzódás miatt le kellett cserélnie Alibecet, aki helyét Păun vette át a támadósorban. Ekkor már főleg a középpályán zajlott a játék, mindkét csapat jól zárta a kapuja előtti területet, így komolyabb helyzet egyik oldalon sem alakult ki.

Egyéni hiba kellett, hogy közel kerüljenek a svájciak az egyenlítéshez, a 34. percben egy jobboldali bedobásba rosszul ért bele Camora, a labda Elia elé került, aki egyet tolt rajta, majd közelről lőtt, de érkezett a gólszerző Manea és becsúszva mentett. A játékrész végére töredezetté vált a játék, a Young Boys próbált támadni, míg a CFR húzta az időt, Susic emiatt sárga lapot is kapott.

A második félidőben támadólag lépett fel a berni együttes, ám játékosai a kapu előtt rendre rossz megoldást választottak, Arlauskisnak ritkán adtak munkát. Támadásban viszont semmit sem mutatott a házigazda, jött is csereként a Lincoln Red Imps ellen duplázó Debeljuh is, ám ő sem tudta megváltani a világot. A 77. percig kellett várni a CFR egyetlen, második félidőben leadott lövésére: Păun szép egyéni megmozdulás után durrantott jócskán fölé.

A berniek pedig mentek előre, rendre ott voltak a kolozsvári tizenhatos környékén, Arlauskisnak pedig egyre több dolga akadt. Az ápolások, cserék és időhúzások miatt 8 perc hosszabbítást ítélt meg a holland Danny Makkelie játékvezető.

A 90+3. percben érkezett a svájciak – megérdemelt – egyenlítése, Aebischer szabadrúgását még kiütötte Arlauskis, ám épp a csereként beállt Sierro elé, aki hat méterről nem hibázott.

A CFR játékosai saját magukat okolhatják, hogy a vezetés megszerzése után túl hamar elvették a lábukat a gázpedálról, vékony előnyüket próbálták megőrizni a jó erőkből álló Young Boys ellen.

A mérkőzés végi statisztika pedig megdöbbentő, a kolozsváriaknak öt próbálkozásból egyetlen kaput eltaláló lövésük volt – Manea gólja, míg a vendégek 15-ször próbálkoztak, ebből hét el is találta a kaput. Hat szögletük volt, míg a CFR-nek mindössze egy, Arlauskis hatszor védett, míg von Ballmoosnak egyszer sem.

A továbbjutás viszont nem dőlt el, a visszavágón viszont sokkal jobb teljesítményre lesz szüksége a CFR-nek, ha be akar jutni a Bajnokok Ligája selejtezőjének playoffjába.

A párharc győztese a magyar bajnok Ferencvárosi TC és a cseh Slavia Praha csata továbbjutójával találkozik a playoffban. A Fradi az első mérkőzésen szerdán este 21 órakor fogadja Stanciuékat a Groupama Arénában.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés
Kolozsvári CFR–Young Boys 1–1 (1–0)
gólszerző Manea (4.), illetve Sierro (90+3.)
Kolozsvári CFR: Arlauskis – Manea, Bouhenna, Cestor, Camora – Susic, Rodriguez, Sigurjonsson (Costache, 84.) – Deac – Alibec (Păun, 22.), Omrani (Debeljuh, 62.). Edző: Marius Șumudică.
Young Boys: von Ballmoos – Hefti, Camara (Rieder, 56.), Zesiger, Garcia (Lefort, 71.) – Ngamaleu (Spielmann, 71.), Aebischer, Martins (Sierro, 84.), Fassnacht (Lauper, 56.) – Elia, Siebatcheu. Edző: David Wagner.
Alexandru Chipciut kizárhatják a keretből

Egy nappal a Young Boys elleni mérkőzést megelőzően nemkivánatos eset történt a CFR egyik edzésén: sajtóinformációk szerint Alexandru Chipciu durván nekirontott a csapat fiatal kapusának, Hindrich Ottónak, aki akaratlanul arcon ütötte a labdával. A 32 éves tapasztalt játékos ezután egyből az öltözőbe vonult, közben káromkodott, viselkedéséért pedig utólag sem kért bocsánatot. Az eset következtében Marius Șumudică vezetőedző közölte, hogy a továbbiakban nincs szüksége Chipciura, és értesítette a vezetőséget, hogy távoznia kell a keretből. Alexandru Chipciu a tavalyi év elején érkezett a Kolozsvári CFR-hez, de azóta sem sikerült alapemberré válnia az együttesben, holott a játékosok közül neki van a legnagyobb fizetése, a Digi Sport információi szerint havonta 30 ezer eurót tesz zsebre. A mostani szezon viszonylag jól indult Chipciu számára, hiszen a CFR az ő találatával harcolta ki a továbbjutást a hosszabbításban a bosnyák Borac Banja Luka otthonában a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában.