Hirdetés

Elherdálta korán szerzett előnyét a Kolozsvári CFR

A jövő heti visszavágóra jóval több kell a román bajnoki címvédőtől
Fotó: Facebook/Fotbal Club CFR

2021. augusztus 03., 23:21

Akárcsak tavaly a labdarúgó Európa Liga csoportkörében, ezúttal a Bajnokok Ligája selejtezőjében játszott 1–1-es döntetlent a Kolozsvári CFR és a Young Boys, így minden kérdésre a jövő heti visszavágón kapunk majd választ.

2021. augusztus 03., 23:21

A két fél jól ismeri egymást, hiszen tavaly ősszel az Európa Liga főtábláján találkozott, a CFR hazai 1–1 után az utolsó csoportmeccsen idegenben szenvedett 2–1-es vereséget és így lecsúszott a továbbjutásról. A berniek tavaly az EL nyolcaddöntőjéig jutottak, az Ajax ejtette ki őket, 5–0-s összesítéssel. Az előző svájci bajnokságot masszív fölénnyel, a második Baselt 31 ponttal megelőzve nyerték meg. A másfél hete elkezdődött bajnokságban két forduló után a harmadik helyen található a Young Boys, míg a CFR három meccs után maximális pontszámmal vezeti az 1. Ligát.

Hirdetés

A lehető legjobban, góllal indította a kedd esti mérkőzést a CFR, a 4. percben szabadrúgáshoz jutott a bal oldalon:

Deac a kapu elé tekeredő beadását Omrani megcsúsztatta, ez pedig így volt jó a második hullámban érkező Cristian Maneának, aki hat méterről, combbal a hálóba továbbította a labdát.

A gólt követően nem hagyott alább az iram, több CFR-lövést blokkoltak a svájci védők, majd Siebatcheu 11 méteres fejesét követően kötött ki a labda Arlauskis kezeiben.

A játékrész felénél kényszerű cserét kellett végrehajtson Marius Șumudică, izomhúzódás miatt le kellett cserélnie Alibecet, aki helyét Păun vette át a támadósorban. Ekkor már főleg a középpályán zajlott a játék, mindkét csapat jól zárta a kapuja előtti területet, így komolyabb helyzet egyik oldalon sem alakult ki.

Egyéni hiba kellett, hogy közel kerüljenek a svájciak az egyenlítéshez, a 34. percben egy jobboldali bedobásba rosszul ért bele Camora, a labda Elia elé került, aki egyet tolt rajta, majd közelről lőtt, de érkezett a gólszerző Manea és becsúszva mentett. A játékrész végére töredezetté vált a játék, a Young Boys próbált támadni, míg a CFR húzta az időt, Susic emiatt sárga lapot is kapott.

A második félidőben támadólag lépett fel a berni együttes, ám játékosai a kapu előtt rendre rossz megoldást választottak, Arlauskisnak ritkán adtak munkát. Támadásban viszont semmit sem mutatott a házigazda, jött is csereként a Lincoln Red Imps ellen duplázó Debeljuh is, ám ő sem tudta megváltani a világot. A 77. percig kellett várni a CFR egyetlen, második félidőben leadott lövésére: Păun szép egyéni megmozdulás után durrantott jócskán fölé.

A berniek pedig mentek előre, rendre ott voltak a kolozsvári tizenhatos környékén, Arlauskisnak pedig egyre több dolga akadt. Az ápolások, cserék és időhúzások miatt 8 perc hosszabbítást ítélt meg a holland Danny Makkelie játékvezető.

A 90+3. percben érkezett a svájciak – megérdemelt – egyenlítése, Aebischer szabadrúgását még kiütötte Arlauskis, ám épp a csereként beállt Sierro elé, aki hat méterről nem hibázott.

A CFR játékosai saját magukat okolhatják, hogy a vezetés megszerzése után túl hamar elvették a lábukat a gázpedálról, vékony előnyüket próbálták megőrizni a jó erőkből álló Young Boys ellen. 

A mérkőzés végi statisztika pedig megdöbbentő, a kolozsváriaknak öt próbálkozásból egyetlen kaput eltaláló lövésük volt – Manea gólja, míg a vendégek 15-ször próbálkoztak, ebből hét el is találta a kaput. Hat szögletük volt, míg a CFR-nek mindössze egy, Arlauskis hatszor védett, míg von Ballmoosnak egyszer sem.

A továbbjutás viszont nem dőlt el, a visszavágón viszont sokkal jobb teljesítményre lesz szüksége a CFR-nek, ha be akar jutni a Bajnokok Ligája selejtezőjének playoffjába. 

A párharc győztese a magyar bajnok Ferencvárosi TC és a cseh Slavia Praha csata továbbjutójával találkozik a playoffban. A Fradi az első mérkőzésen szerdán este 21 órakor fogadja Stanciuékat a Groupama Arénában.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, első mérkőzés
Kolozsvári CFR–Young Boys 1–1 (1–0)
gólszerző Manea (4.), illetve Sierro (90+3.)
Kolozsvári CFR: Arlauskis – Manea, Bouhenna, Cestor, Camora – Susic, Rodriguez, Sigurjonsson (Costache, 84.) – Deac – Alibec (Păun, 22.), Omrani (Debeljuh, 62.). Edző: Marius Șumudică.
Young Boys: von Ballmoos – Hefti, Camara (Rieder, 56.), Zesiger, Garcia (Lefort, 71.) – Ngamaleu (Spielmann, 71.), Aebischer, Martins (Sierro, 84.), Fassnacht (Lauper, 56.) – Elia, Siebatcheu. Edző: David Wagner.
Alexandru Chipciut kizárhatják a keretből

Egy nappal a Young Boys elleni mérkőzést megelőzően nemkivánatos eset történt a CFR egyik edzésén: sajtóinformációk szerint Alexandru Chipciu durván nekirontott a csapat fiatal kapusának, Hindrich Ottónak, aki akaratlanul arcon ütötte a labdával. A 32 éves tapasztalt játékos ezután egyből az öltözőbe vonult, közben káromkodott, viselkedéséért pedig utólag sem kért bocsánatot. Az eset következtében Marius Șumudică vezetőedző közölte, hogy a továbbiakban nincs szüksége Chipciura, és értesítette a vezetőséget, hogy távoznia kell a keretből. Alexandru Chipciu a tavalyi év elején érkezett a Kolozsvári CFR-hez, de azóta sem sikerült alapemberré válnia az együttesben, holott a játékosok közül neki van a legnagyobb fizetése, a Digi Sport információi szerint havonta 30 ezer eurót tesz zsebre. A mostani szezon viszonylag jól indult Chipciu számára, hiszen a CFR az ő találatával harcolta ki a továbbjutást a hosszabbításban a bosnyák Borac Banja Luka otthonában a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában.
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Végig futott az eredmény után, vereséggel indította az Eb-t a román kéziválogatott

Mindössze a mérkőzés elején vezetett, utána viszont végig hátrányban játszott a román férfi kézilabda-válogatott, és hat góllal kikapott Portugáliától az Európa-bajnokság nyitányán.

Meglepte a játék minősége a Sportklub kanadai támadóját

Több mint egy hónapja Csíkszeredában játszik a Sportklub decemberi nagy fogása, az 519 NHL-mérkőzéssel rendelkező Nicholas Ritchie. A rutinos támadót beilleszkedésről, a csapatról, a ligáról és a friss eltiltásáról kérdeztük.

Székelyhon

A világ túlsó végén fogták el a két legkeresettebb román bűnöző közül az egyiket

Két romániai is szerepel az Europol nemzetközi körözési listáján mint a legkeresettebb bűnözők. Indonéziában fogták el közülük az egyiket.

`
Krónika

„Takarodj Váradra!” Újabb városban fütyülték ki a román kormányfőt

Ilie Bolojan miniszterelnök szombat reggel Botoșani polgármesterével, Cosmin Andreijel, a megye prefektusával és a megyei tanács elnökével egyeztetett a városvezetés által felvetett problémákról. A kormányfőt ebben a moldvai városban is kifütyülték.

Krónika

Először rendeznek kutyaszánhúzó világbajnokságot Romániában – Kiss Attila főszervező, óradnai plébános a sportág szépségéről, nehézségeiről, evangelizációról - VIDEÓ

Első ízben rendeznek Romániában kutyaszánhúzó világbajnokságot: február 6–8. között a Beszterce-Naszód megyei Rotunda-hágón mérik össze erejüket a sportág legjobbjai.

Főtér

Felháborították az adóemelések, öt kiló aprópénzzel jelent meg a városházán egy férfi

További híreink: a kormány eközben már közleményben is mentegeti a „reformnak” nevezett adóemeléseit, egy autórongáló fiatal pedig a TikTokon buktatta le saját magát.

Ez is érdekelheti

Külön jegypénztárt kapnak a román fociszurkolók a vb-belépőkért

A Nemzetközi Labdarúgó-szövetség (FIFA) speciális jegyértékesítési ügymenetet hirdet azon válogatott drukkerei számára, amelyek a márciusi pótselejtezők után biztosítják helyüket a 2026-os világbajnokság mezőnyében.

Chivu rácáfolt a fanyalgókra, versenyben van a Scudettóért

Bizonyára sokan felvonták a szemöldöküket, amikor tavaly júniusban a csekély edzői tapasztalattal rendelkező Cristian Chivu váltotta Simone Inzaghit az Internazionale kispadján, nem sok esélyt adva a 44 éves román futballtrénernek.

Visszakerülhet a Szuperligába az FK Csíkszereda közönségkedvence

Újabb fordulóponthoz érkezett Juan Bauza pályafutása. Az FK Csíkszereda volt játékosa Kolumbiából újból a román labdarúgó élvonalba igazolhat.

Semmire sincs pénze, nemhogy a focivébé-közvetítés megvételére a közszolgálati tévének

Komoly nehézségekkel küzd a Román Televízió (TVR ): a jelenlegi helyzetben nem tudja vállalni a 2026-os labdarúgó-világbajnokság mérkőzéseinek átvételét.

Éjszakai meccsek, bizonytalan reklámbevétel, felosztanák a focivébé közvetítését

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság közvetítési jogait Romániában az Antena 1 vásárolta meg. Tárgyalásokat kezdeményezett a Román Televízióval (TVR) egy esetleges sublicenc-megállapodásról. Ez pedig sokba kerül.

Kitehetik a keretből a Sepsi OSK korábbi húzóemberét

Nagyon kevés játéklehetőséget kapott az őszi idényben a török élvonalbeli csapatánál Marius Ștefănescu. Az edzőváltás után sem javult a helyzet, ráadásul az új szakvezető nem számol vele a szezon második részére.

Még mindig Puskás a legidősebb mesterhármast szerzett európai labdarúgó

Továbbra is Puskás Ferenc áll az élén annak a korlistának, amelyet az IFFHS vezet a mesterhármast – vagy éppen mesternégyest – idős korukban, klubcsapatukban a nemzetközi porondon szerző európai labdarúgókról.

Kovács István lecsúszott a dobogóról, francia kollégája végzett az élen

A futballstatisztikákkal foglalkozó nemzetközi szervezet, az IFFHS Kovács Istvánt a 2025-ös év negyedik legjobb játékvezetőjének választotta meg.

A magyarok visszacsúsztak, a románok maradtak a helyükön a FIFA-világranglistán

A magyar válogatott négy helyet visszacsúszva a 41. pozíciót foglalja el a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) legfrissebb világranglistáján, amelyen a romániai együttes változatlanul a 47. helyen áll.

Továbbpasszolják a focimeccsek egy részét, megosztott vb-közvetítés jöhet Romániában

A 2026-os labdarúgó-világbajnokság több szempontból is történelmi lesz: először rendezik meg 48 válogatott részvételével, 38 napon keresztül összesen 104 mérkőzéssel. Ez komoly médiapiaci kihívásokat tartogat, két tévétársaságnál nézhetjük a párharcokat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!