Nagyot küzdöttek a csíki lányok, csak három gólt kaptak

Dobos László 2022. november 06., 14:13 utolsó módosítás: 2022. november 06., 14:19

A sokszoros bajnok, címvédő Kolozsvári U otthonában játszott vasárnap kora délután az FK Csíkszereda a női élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban. A mérkőzést a kolozsváriak uralták, de a hősiesen védekező székelyföldi együttes csak három gólt kapott.

Mindvégig hősiesen védekeztek a csíki lányok. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

Nagyiklódon, Kolozsvárról 35 km-re, az Iclod Arénában rendezték az összecsapást, amelynek első 45 perce egykapus játékot hozott, a címvédő hazai együttes végigtámadta az első félidőt, és a helyzeteiből hármat gólra váltott. Az első játékrészben a csíkiak kevés alkalommal tudtak kijönni saját térfelükről. A második félidőt is a hazai alakulat uralta, de több gólt nem tudtak rúgni.ű

A következő fordulóban (november 19-20.) az FK Csíkszereda a Temesvári Polit látja vendégül.

Női labdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 8. forduló:
Kolozsvári U–FK Csíkszereda 3–0 (3–0).
Gólszerzők: Carolina Țabur (20. perc), Mihaela Ciolacu (35.) és Carmen Marcu (43.).
Játékvezetők: Adrian Pal, Petru Eusebiu Irina (mindketten Nagyvárad), Sergiu Duma (Zilah).

Kolozsvári U: Mirela Pop – Maria Stamate, Mihaela Ciolacu, Carolina Țabur, Mara Bâtea, Carmen Marcu, Simona Sigheartău, Cristina Botojel, Ioana Borțan, Alesia Moldovan, Varó Helga. Cserék: Janessa Staab (kapus), Andrea Pânzariu, Daiana Oneț, Florentina Iancu, Bede Karina, Ioana Bălăceanu, Rebeca Neagu. Vezetőedző: Daniel Sima.
FK Csíkszereda: Salamon Szidónia – Szentes Szabina, Berkeczi Emőke, Albu Erika, Horváth Luca, Nyéki Anna, Antal Anita, Szőke Eszter, Bartalis Barbara, Balázs Eszter, Kristó Laura. Cserék: Balog Boglárka (kapus), Mezőssy Melánia, Simon Mónika, Péter Alexandra, Szász Ildikó, Györgyicze Réka, Abos Bianka. Vezetőedző: Albu László.