Közel egy hónappal ezelőtt játszott utoljára tétmeccset a Vasas Femina, még szeptember 18-án szenvedett vereséget Alexandrián, azóta viszont nem léptek pályára a lányok. A negyedik fordulóban elmaradt a Banat Girls elleni idegenbeli bajnoki, amit november 12-én fognak pótolni, majd a különböző korosztályú válogatottak mérkőzései miatt szünetelt a bajnokság.
Az aradiakkal kiegyenlített meccset játszottak, mindkét fél támadólag lépett fel az első félidőben, de a védelmek stabil lábakon álltak, a kapusok pedig magabiztosan gyűjtötték be a labdákat. Az első lehetőséget a hazaiak hagyták ki, a 16. percben Tóth erős lövését fejjel blokkolta az egyik aradi védő. Túloldalt Balaș ugrott ki a védők közül, Sándor viszont nagyszerűen futott ki a kapujából és hárította a lövést.
Fél óra játékot követően könnyen megszerezhette volna a vezetést a házigazda, Orbán Aranka került hatalmas ziccerbe, ám passz helyett (ketten is üresen érkeztek) a lövést választotta, ezt pedig védte a kapus. A kihagyott ziccerek pedig megbosszulták magukat, a 36. percben könnyen befújt tizenegyeshez jutott Arad, Olaru pedig értékesítette (0–1). A hajrában Tóth közel állt az egyenlítéshez, ám távoli lökete centikkel kerülte el a bal felsőt.
A második félidőben rohamozott a Vasas, de sokáig eredménytelenül, Arad pedig a hajrá kezdetén eldönthette volna a mérkőzést Ungur hatalmas helyzetet hagyott ki, senkitől sem zavartatva, az üresen álló udvarhelyi kapu előtt pár méterről a felső lécre bombázott. Ebből merítettek erőt az udvarhelyi lányok, a 84. percben Orbán ugratta ki a bal szélen Mitrit, aki a tizenhatosba betörve védhetetlenül lőtt a kapus fölött a hálóba.
Nem sokkal később jött a fordítás is, veszélyes szabadrúgáshoz jutott a Vasas, Tóth Györgyi 17 méterről elvégzett lövését csak középre tudta ütni a kapus, Szász Brigitta pedig kihasználta, hogy nem tudott felszabadítani Arad, és megszerezte a vezetést.
A vendégek nem tudtak újítani, Mitri pedig a védők közül kiugorva gondoskodott arról, hogy bebiztosítsa a hazai győzelmet, a tizenhatos vonaláról rúgta a hálóba a labdát.
Jövő vasárnap a Marosvásárhelyi SE vendégeként folytatják az udvarhelyi lányok.
| 2022. 10. 15. 14:00 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | Resicabányai Banat Girls Banat Girls | 4-0 |
| 2022. 10. 15. 16:00 | Temesvári Poli Temesvári Poli | Galaci Universitatea Galac | 18-0 |
| 2022. 10. 16. 11:00 | CSM Alexandria CSM Alexandria | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 2-0 |
| 2022. 10. 16. 11:00 | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | Aradi Piros Security Piros Security | 3-1 |
| 2022. 10. 16. 14:00 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | Nagybányai Fotbal Feminin Nagybányai Fotbal Feminin | 4-0 |
| 2022. 10. 16. 15:00 | Bukaresti Fair Play Bukaresti Fair Play Joc Cinstit | Bukaresti Carmen Carmen | 0-6 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Temesvári Poli Temesvári Poli | 5 | 5 | 0 | 0 | 50-0 | 15 |
2 | Kolozsvári U Olimpia Olimpia | 5 | 5 | 0 | 0 | 32-1 | 15 |
3 | FK Csíkszereda FK Csíkszereda | 5 | 3 | 1 | 1 | 9-5 | 10 |
4 | Bukaresti Carmen Carmen | 5 | 3 | 0 | 2 | 21-6 | 9 |
5 | Székelyudvarhelyi Vasas Femina Vasas Femina | 4 | 2 | 1 | 1 | 7-5 | 7 |
6 | CSM Alexandria CSM Alexandria | 5 | 2 | 1 | 2 | 10-11 | 7 |
7 | Resicabányai Banat Girls Banat Girls | 4 | 2 | 0 | 2 | 16-9 | 6 |
8 | Nagybányai Fotbal Feminin Nagybányai Fotbal Feminin | 5 | 1 | 1 | 3 | 4-33 | 4 |
9 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 5 | 1 | 0 | 4 | 8-18 | 3 |
10 | Aradi Piros Security Piros Security | 5 | 0 | 2 | 3 | 6-21 | 2 |
11 | Galaci Universitatea Galac | 5 | 0 | 1 | 4 | 2-45 | 1 |
12 | Bukaresti Fair Play Bukaresti Fair Play Joc Cinstit | 5 | 1 | 1 | 3 | 9-20 | -2 |
A Bukaresti Fair Play csapatát 6 pont levonásával büntették (szövetségi döntés)
Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!