Nagyot küzdött a Vasas Femina, három pont lett a jutalma

Zátyi Tibor 2022. október 16., 13:40 utolsó módosítás: 2022. október 16., 17:57

Megszerezte szezonbeli második győzelmét a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, a női labdarúgó 1. Liga ötödik fordulójában, vasárnap délben hátrányból fordítva győzte le az Aradi Piros Security csapatát.

Nagyot küzdött a Vasas Femina, megérdemelten győztek. Korábbi felvétel Fotó: Erdély Bálint Előd

Közel egy hónappal ezelőtt játszott utoljára tétmeccset a Vasas Femina, még szeptember 18-án szenvedett vereséget Alexandrián, azóta viszont nem léptek pályára a lányok. A negyedik fordulóban elmaradt a Banat Girls elleni idegenbeli bajnoki, amit november 12-én fognak pótolni, majd a különböző korosztályú válogatottak mérkőzései miatt szünetelt a bajnokság.

Az aradiakkal kiegyenlített meccset játszottak, mindkét fél támadólag lépett fel az első félidőben, de a védelmek stabil lábakon álltak, a kapusok pedig magabiztosan gyűjtötték be a labdákat. Az első lehetőséget a hazaiak hagyták ki, a 16. percben Tóth erős lövését fejjel blokkolta az egyik aradi védő. Túloldalt Balaș ugrott ki a védők közül, Sándor viszont nagyszerűen futott ki a kapujából és hárította a lövést.

Fél óra játékot követően könnyen megszerezhette volna a vezetést a házigazda, Orbán Aranka került hatalmas ziccerbe, ám passz helyett (ketten is üresen érkeztek) a lövést választotta, ezt pedig védte a kapus. A kihagyott ziccerek pedig megbosszulták magukat, a 36. percben könnyen befújt tizenegyeshez jutott Arad, Olaru pedig értékesítette (0–1). A hajrában Tóth közel állt az egyenlítéshez, ám távoli lökete centikkel kerülte el a bal felsőt.

Fotó: Erdély Bálint Előd

A második félidőben rohamozott a Vasas, de sokáig eredménytelenül, Arad pedig a hajrá kezdetén eldönthette volna a mérkőzést Ungur hatalmas helyzetet hagyott ki, senkitől sem zavartatva, az üresen álló udvarhelyi kapu előtt pár méterről a felső lécre bombázott. Ebből merítettek erőt az udvarhelyi lányok, a 84. percben Orbán ugratta ki a bal szélen Mitrit, aki a tizenhatosba betörve védhetetlenül lőtt a kapus fölött a hálóba.

Nem sokkal később jött a fordítás is, veszélyes szabadrúgáshoz jutott a Vasas, Tóth Györgyi 17 méterről elvégzett lövését csak középre tudta ütni a kapus, Szász Brigitta pedig kihasználta, hogy nem tudott felszabadítani Arad, és megszerezte a vezetést.

A vendégek nem tudtak újítani, Mitri pedig a védők közül kiugorva gondoskodott arról, hogy bebiztosítsa a hazai győzelmet, a tizenhatos vonaláról rúgta a hálóba a labdát.

Jövő vasárnap a Marosvásárhelyi SE vendégeként folytatják az udvarhelyi lányok.

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 5. forduló:
Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Aradi Piros Security 3–1 (0–1)
gólszerzők Mitri (84., 90+2.), Szász (88.), illetve Olaru (37., 11-esből)
Vasas Femina: Sándor – Orbán, Zănoagă, Molnár, Pásztor (László, a szünetben), Szász, Mitri (Benczédi, 90+2.), Horváth, Hodor (Tóásó, 90+2.), Godra (Sólyom, 61.), Tóth. Vezetőedző: Székely János.