Nagyon kellett ez, kissé fellélegezhet az FK Csíkszereda

Józsa Csongor 2023. szeptember 30., 13:18

Egy elhibázott büntető után érkezett a találat. Szükség volt a kapusbravúrokra, nyert a 2. Ligában a székelyföldi focicsapat.

Szombaton hazai környezetben lépett pályára a labdarúgó 2. Liga nyolcadik fordulójának alapszakaszában az FK Csíkszereda. Ezúttal is egy olyan együttes érkezett, a Chindia Târgoviște, amelyik az élvonaltól búcsúzott.

Az első negyedórában nem sok minden történt, aztán pontrúgásokból veszélyeztetett a vendégcsapat: az első szabadrúgásuk még fölé ment, a másodiknál már Gyengének be kellett avatkoznia, szögletre ütötte a felső sarokba tartó löketet. Aztán a szögletet követően óriási bravúrt mutatott be az FK hálóőre, Moldoveanu közeli fejesét a felső kapufára pofozta, onnan a játékszer kifele pattant.

Ez ébresztőként hatott a házigazdákra, a 27. percben Nistor passzolt a középre érkező Jebarinak, aki estéből küldte kapura, kissé mellé ment.

Felélénkült párharc, apróbb helyzetek mindkét kapu előtt kialakultak.

A 38. percben Veres baloldali betörését követően Boțogan szabálytalankodott, miután ez a büntetőterületen belül történt, így a sípmester a tizenegyes pontra mutatott. Jebari lőtte, a kapus lábbal védte, a kipattanót viszont már a gólvonalon túlra küldte az FK középpályása (1–0).

A szünet előtt közel állt az egyenlítéshez a Chindia, Șerban tizenötről a jobb sarkot célozta meg, a kapufát súrolta a próbálkozása.

Jól tartotta magát az FK Csíkszerda a második felvonás elején, az előny tudatában lezárta a területeket, így igencsak nehezen jutottak el a vendégek a kapuig, távoli lövéseket küldtek a kapu felé.

A 68. percben Jelena egy szögletet követően szépen fordult le védőiről, erős lövésébe a kapus beleért, így az a kapufáról kifelé pattant. Pár pillanatra rá egy ellentámadást szórakozott el a csíkiak erőcsatára, passzolás helyett inkább a kapu mellé gurította.

A Chindia cseréi hoztak némi frissességet, de Ilyés Róbert tanítványai jól állták a sarat, foggal-körönmmel védekeztek, jobban akarták a győzelmet.

Ez sikerült is, így megvan a második diadal ebben az idényben, remélhetőleg ezzel pedig elkezdte a felzárkózást az FK Csíkszereda a 2. Ligában.