Nagyon elverték a csíki lányok a nagyszebenieket

Dobos László 2024. október 12., 14:26 utolsó módosítás: 2024. október 12., 16:40

Gólzáporos győzelmet aratott szombaton kora délután az FK Csíkszereda a női labdarúgó Szuperligában. Kollár Péter tanítványai hazai pályán 15–0-ra győzték le az FC Hermannstadt együttesét.

A vendégek csak nyomozták a labdát... Fotó: Borbély Fanni

Nem volt egy súlycsoportban a két együttes, hiszen az FK Csíkszereda már első támadását góllal zárta, és a folytatásban is potyogtak a gólok, negyedóra játékot követően már 6–0 volt a piros-feketék javára, szünetben pedig 10–0-ra vezettek Herczeg Andreáék.

A 39. percben emberhátrányba kerültek a vendégek, az FC Hermannstadt kapusa, Georgiana Nistor utolsó védőként, tiszta gólhelyzetben akadályozta Nombot Annabellt, ezért piros lapot kapott. Helyét az egyik mezőnyjátékos, Raluca Dinescu vette át a kapuban. A szabálytalanságért megítélt, 18 méterről elvégzett szabadrúgásból Haraszti Fanni megszerezte csapat tizedik találatát.

Antal Anita is góllal járult hozzá csapata sikeréhez •  Fotó: Borbély Fanni
Antal Anita is góllal járult hozzá csapata sikeréhez Fotó: Borbély Fanni

Szünet után folytatódott a csíki dominancia, a vendégek az egész mérkőzés alatt egyetlen egyszer jutottak el a csíki kapuig, kiharcoltak egy szögletet.

A következő fordulóban, jövő szombaton (október 19.) az FK a Gyulafehérvári Unirea otthonában vendégszerepel.

Az FK Csíkszereda lányai a mérkőzés után összeálltak egy közös fotóra a Székelyhon számára •  Fotó: Borbély Fanni
Az FK Csíkszereda lányai a mérkőzés után összeálltak egy közös fotóra a Székelyhon számára Fotó: Borbély Fanni

Női labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 8. forduló:
FK Csíkszereda–Nagyszenbeni FC Hermannstadt 15–0 (10–0).
Gólszerzők: Herczeg Andrea (2., 11., 14. és 17., a harmadikat büntetőből), Mitri Rita (4. és 79.), Nombot Annabelle (6., 30. és 88.), Feketevízi Tímea (15.), Nyéki Anna (23.), Haraszti Fanni, (41.), Antal Anita (63.), Ana Maria Vlădulescu (70.) és Geréd Erika (71.).
Játékvezetők: Cătălin Gheorghe Drugea, Eugen Petre Alexandru és Alexandru Vasile (mindhárman Buzău). Megfigyelő: Vasile Vamanu (Bákó).
FK Csíkszereda: Böröcz Bettina – Szentes Szabina, Szabó Szófia, Haraszti Fanni, Szőke Eszter, Balázs Csilla, Nyéki Anna, Herczeg Andrea, Feketevízi Tímea, Nombot Annabelle, Mitri Rita. Cserejátékosok: Tankó Réka (kapus), Geréd Erika, Balázs Eszter, Antal Anita, Magyarics Zoé, Fülöp Boglárka, Orbán Aranka, Ana Maria Vlădulescu. Stáb: Kollár Péter (vezetőedző), Gohér Gergő (másodedző), Nagy Noémi (erőnléti edző), Ferencz Levente (kapusedző), Mikó László (kinetoterapeuta), Gál Ervin (a csapat képviselője).
FC Hermannstadt: Georgiana Nistor – Diana Oanea, Roxana Mărgărit, Maria Băilă, Raluca Dinescu, Ana Maria Crețoiu, Maria Constantinescu, Denisa Chirilă, Daria Muntean, Antonia Stanea, Ștefania Răchițan. Cserejátékosok: Andreea Marinescu, Sonia Mereș, Nicoleta Adam. Stáb: Dan Călinescu (vezetőedző), Alexandru Stama (csapatmenendzser), Octavian Budică (a csapat képviselője).

A Székelyudvarhelyi Vasas Femina 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Szamosújvári Atletic Olimpia csapatával.

A forduló további programja: vasárnap 11 órától Besztercei Gloria–Gyulafehérvári Unirea, 13 órától pedig Konstancai Farul–Kolozsvári U.