Hibátlan mérleggel vezeti csoportját az U15-ös női labdarúgó Elit Ligában az FK Csíkszereda, amely vasárnap délután a Vrancea megyei Estera Țifești együttesét győzte le az Erőss Zsolt Aréna melletti műgyepes pályán. Portik Helga edző tanítványai az első negyedórában háromszor voltak eredményesek, mindegyik találat pontrúgásból született.
„Ezt követően mintha kicsit megnyugodtunk volna, talán túlságosan is visszavettünk a tempóból. Próbáltunk helyzeteket kialakítani, de többnyire szabálytalanul megállítottak, és megnehezítették a dolgunkat. Összességében elégedett vagyok a lányok teljesítményével és nagyon örülök a győzelemnek. Fontos meccs volt, ahogy minden mérkőzés fontos és komolyan kell venni” – nyilatkozta a mérkőzés után Portik Helga.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!