Mindkét félidő végén betalált, egy pontot elhozott a Marosvásárhelyi SE

Horváth Bálint Ottó 2023. október 21., 18:01 utolsó módosítás: 2023. október 21., 18:04

Kétszer is egyenlítenie kellett az Alsógáldi Industria vendégeként a marosvásárhelyi labdarúgócsapatnak, amely végül 2–2-es döntetlent ért el a 3. Liga 9. fordulójában.

A mérkőzés nagy részében hátrányban játszottak, de sikerült elkerülni a vereséget. Korábbi felvétel Fotó: Haáz Vince

Az odavágók utolsó játéknapján a 9-es csoportban az utolsó két helyen álló együttes mérkőzött meg egymással. A szombat délutáni találkozón nagyon hamar vezetéshez jutott az újonc Fehér megyei csapat, és sokáig tartotta is az előnyét. Aztán az első félidő hosszabbításában Gliga góljával kiegyenlített a Marosvásárhelyi SE, így a szünetben döntetlen volt állás. A második játékrész közepén a hazaiak másodszor is átvették a vezetést, de mégsem örülhettek a végén, a 89. percben ugyanis Barabás találatával a vásárhelyiek pontot mentettek.

A megbízott edző, Fekete Károly által irányított Marosvásárhelyi SE ezzel a döntetlennel nem tudott elmozdulni a sereghajtó pozícióból. A visszavágó-sorozatot megyei rangadóval kezdi a vásárhelyi gárda, jövő héten szombaton 15 órától a Nyárádtői Unirea vendége lesz, amely kétgólos előnyből bukott két pontot hazai pályán az éllovas Medgyesi SK ellen, így lecsúszott a harmadik helyre.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, 9. forduló:

Alsógáldi Industria–Marosvásárhelyi SE 2–2 (1–1).

Gólszerzők: Baghiu (5.), David (69.), illetve Gliga (45+1.), Barabás (89.).
Marosvásárhelyi SE: Kis – Barabás, Caliani, Preklet, Todoran, Greu, Jorza, Oprea, Csáki, Gliga, Osei. Cserék: Lukács D., Botorok, Csala, Kiss, Lukács R., Moldován, Moraru, Precup, Sárközi.

Nyárádtői Unirea–Medgyesi SK 2–2 (1–0).
Gólszerzők: Astafei (18., büntetőből), Fortes (54.), illetve Rotar (70.), Tineiu (85.).