Hirdetés

Mezőnyfölényben focizott a Sepsi OSK, az FCSB rúgta a gólt

Băluță találata három pontot ért
Fotó: Ionut Anghel/Agerpres

2024. február 11., 22:48

Többet volt játékban, irányította a meccset, mégis meddő volt a háromszékiek fölénye. Egy korai találat elég volt a Szuperliga éllovasának a győzelemhez.

2024. február 11., 22:48

Vasárnap este az élen álló FCSB otthonában, a bukaresti Nemzeti Arénában vendégszerepelt a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának huszonötödik játéknapján. Több hiányzó is volt Bernd Storck együttesében, az egyik húzóember, Marius Ștefănescu ezúttal sem volt bevethető. Egy héttel ezelőtt a válogatott játékos sárga lapos eltiltása, ezúttal egészégügyi okok miatt nem állt a tréner rendelkezésére.

Hirdetés

Merészen indított a háromszéki együttes, kitámadott Păun előtt adódott jó lehetőség, a húszról eleresztett löketét a hálóőr szögletre tornázta. Túloldalt az első valamirevaló támadásnál a 16. percben megszerezte a vezetést az FCSB, Băluță rúgta el a lábak között, Niczuly későre vette észre a labdát, így már nem tudta hárítani (1–0).

Nyílt volt a meccs, Kallaku próbálkozása ment mellé, míg Miculescu ziccerét rúgta ki Niczuly. Egy-egy fejes jött a sorban, a hazaiaktól Ngezana, a vendégektől Safranko bólintása kerülte el kicsivel a kaput.

Lüktető volt az első felvonás két olyan együttes között, amelyik ebben az idényben az európai kupakiírásban szerepeltek. Mindkét kapu előtt voltak gólszerzési lehetőségek, ezekből egyet kihasznált az FCSB, de összességében a Sepsi OSK volt többet játékban.

Ez a mezőnyfölény a második felvonásban is megmaradt, de nagyobb gólszerzési lehetőséget nem tudott kialakítani a sepsiszentgyörgyi alakulat. Ellenfelének is nagy gondot okozott, hogy átjusson a félpályán.

Egyszerűen nem tudott mit kezdeni azzal a Sepsi OSK, hogy többet volt nála a labda, meddő volt a fölénye. Az FCSB az előnye tudatában, illetve érzve, hogy a ritmus is visszaesett a biztonságra törekedett.

Végül elérte célját a listavezető, megszerezte a maximális pontszámot. Hiába focizott többet a piros-fehér gárda, a pihenő után egyszerűen nem volt veszélyes az ellenfél kapujára.

Labdarúgás, Szuperliga, alapszakasz, 25. forduló:

FCSB–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–0 (1–0).
Nemzeti Aréna, vezette: Cojocaru Adrian.
Gólszerző: Alexandru Băluță (16.).
FCSB: Târnovanu – Pantea, Ngezana, Dawa, Radunovic – Olaru, Lixandru, Alhassan – Băluță (Crețu, 90.), Miculescu (Ov. Popescu, 64.), Coman (Phelipe, 46.). Edző: Elias Charalambous
Sepsi: Niczuly – Oroian (Renta, 88.), Kecskés (Bălașa, 88.), Ciobotariu, Dumitrescu (Varga K., 61.) – Păun – Kallaku (Gheorghe, 88.), Matei, Aganovic (Rondon, 72.), Ștefan – Safranko. Edző: Bernd Storck.

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz, 25. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2023–2024-es szezon, alapszakasz

##
CsCs
MM
GyGy
DD
VV
GkGk
PP
1
FCSB FCSB
25
16
6
3
47-21
54
2
Bukaresti Rapid Rapid
25
12
9
4
43-27
45
3
Kolozsvári CFR CFR
25
12
6
7
43-25
42
4
Universitatea Craiova U Craiova
25
10
8
7
37-31
38
5
Konstancai Farul Farul
25
10
7
8
34-35
37
6
FC Hermannstadt Hermannstadt
25
7
13
5
31-26
34
7
Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK Sepsi OSK
25
9
6
10
35-31
33
8
Kolozsvári U Kolozsvári U
25
8
9
8
33-38
33
9
Petrolul Ploiești Petrolul
25
6
14
5
24-24
32
10
Galaci Oțelul Oțelul
25
6
13
6
25-25
31
11
Aradi UTA UTA
25
7
10
8
30-36
31
12
FC U Craiova 1948 FC U Craiova
25
9
3
13
38-40
30
13
FC Voluntari Voluntari
25
6
9
10
29-40
27
14
Jászvásári Poli Jászvásár
25
6
9
10
27-39
27
15
FC Botoșani Botoșani
25
3
10
12
25-44
19
16
Bukaresti Dinamo Dinamo
25
5
4
16
17-36
19
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Időutazás a csíki hoki hőskorába: a Lyceum búcsúmérkőzése filmen

Újabb különleges időutazásra hívja olvasóit a Székely Sport: a nemrég közzétett, Székedi Ferenc által készített archív hokis film után ezúttal egy 1976-os felvétel került elő, amely a Csíkszeredai Lyceum csapatának életébe enged betekintést.

Székelyhon

Elaludt a sofőr, baleset történt Máréfalván

Anyagi károkkal járó baleset történt Máréfalván pénteken – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságnál érdeklődve.

`
Krónika

Románia biztonságban van – mondta Nicușor Dan, miután Mark Rutte NATO-főtitkárral tárgyalt

Románia biztonságban van – jelentette ki Nicușor Dan államfő csütörtökön, miután Mark Rutte NATO-főfitkárral tárgyalt Brüsszelben a Romániát ért iráni fenyegetés után néhány nappal.

Krónika

Szakértő: meg kell előzni a kolozsvárihoz hasonló halálos baleseteket!

A Krónika megkérdezte a hétfői kolozsvári tragikus közlekedési baleset kapcsán Titi Aur volt autóversenyzőt, defenzív vezetési oktatót.

Főtér

Igazi aranyélet: ezért jó hírszerzőnek lenni Romániában!

Továbbá: egy tönkretett közlekedési lámpa javítása hónapokba telik, addig mindenki vigyázzon magára. És valaki elégette a szemetét s vele szinte egy egész erdőt.

Ez is érdekelheti

Kimaradt ziccerek után belőtte a győztes gólt a Kolozsvári CFR (videóval)

Helyzetekben gazdag rangadón a Kolozsvári CFR hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Bukaresti Rapidot a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásában.

Megismételné a Farul elleni győzelmét az FK Csíkszereda

Hazai pályán folytatja a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását a kiváló formában lévő FK Csíkszereda, amely a bennmaradásért zajló küzdelemben szombaton délután a Konstancai Farult fogadja.

A csapatok száma nem csökken, de átalakíthatják a rájátszást a Szuperligában

Túl sok mérkőzést játszanak a csapatok egy szezon folyamán a hazai labdarúgó élvonalban, ezért a bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) vizsgálja annak lehetőségét, hogy változtassanak a lebonyolításon.

Megtudtuk, mikor játszik az FK Csíkszereda a válogatott szünet után

A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) elkészítette a Szuperliga rájátszásának harmadik fordulójának menetrendjét: az alsóházban az FK Csíkszereda a hétfői játéknapon látogat a Petrolul otthonába.

Eltiltotta a fegyelmi bizottság Ilyés Róbertet

Összeült a Román Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága, szerdán több ügyben is döntést hozott: az FK Csíkszereda vezetőedzője, Ilyés Róbert kiállítását is elbírálták. A Bukaresti Rapid szurkolói rasszista megnyilvánulásai miatt súlyos büntetést kapott.

Felső és alsó határ – ennyi pont kellene az FK Csíkszeredának a biztos bennmaradáshoz

Kiválóan sikerült a rajt a kiesés elkerüléséért küzdő FK Csíkszeredának a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Megnéztük, hogy az utóbbi években hány pontra volt szükségük a csapatoknak az utolsó, biztos bennmaradást érő hely eléréséhez.

Megműtötték, még nem térhet vissza a Kolozsvári CFR sikeredzője

Hosszú hónapok óta egészségügyi problémákkal küszködik Dan Petrescu, aki a múlt héten sürgősségi műtéten esett át, így egyelőre nem térhet vissza az edzősködéshez.

Hazai meccsel vonul bajnoki szünetre az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK

Megjelent a labdarúgó Szuperliga és a 2. Liga rájátszásának eheti programja. A román válogatott vébéselejtezője miatti szünet előtt az FK Csíkszereda szombaton, a Sepsi OSK hétfő helyett vasárnap játszik majd.

Villámrajt az U–CFR összecsapáson, a hosszabbításban jött a csattanó (videóval)

A U nyerte a kolozsvári derbit, hazai környezetben legyűrte a CFR-t a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának első fordulójában.

Bennmaradó helyen zárja az alsóház nyitófordulóját az FK Csíkszereda

Kedvezően alakult a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának első vasárnapi találkozója az FK Csíkszereda számára, amely a galaci győzelmének köszönhetően az első fordulót követően biztos bennmaradó helyen áll a tabellán.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!