Miután tavaly a France Football egyebek mellett a világjárványra hivatkozva megfosztotta Robert Lewandowskit attól a lehetőségtől, hogy megnyerhesse pályafutása első Aranylabda-díját, a Bayern München világklasszis támadójának idén amolyan vigaszdíjként, a frissen alapított Év csatára elismerést szánta a francia szaklap.
A hétfő esti párizsi gáláról a lengyel gólvágó így nem távozott üres kézzel, de a ceremónia legrangosabb díját Lionel Messi vihette haza, karrierje során immár hetedik alkalommal, ami rekordnak számít.
Az argentin sztár hazája válogatottjával idén megnyerte a Copa Américát, a 2021-es naptári évben összesen 40 gólt termelt, ebből 28-at az FC Barcelona, négyet jelenlegi klubja, a Paris-Saint Germain, nyolcat pedig az argentin válogatott színeiben szerzett.
A szavazáson – amelyen 180 sportújságíró véleményét veszik figyelembe – a Chelsea-vel BL-győztes, az olasz nemzeti csapattal pedig Európa-bajnok Jorginho végzett a harmadik helyen. A Brazíliában született középpályás 460 pontot kapott, Lewandowski és Messi között éles volt a verseny, előbbi 580, utóbbi 613 ponttal végzett.
Ami a többi kategóriát illeti, a legjobb kapusnak járó Lev Jasin-díj Gianluigi Donnarummát, a PSG (korábban AC Milan) olasz válogatott kapusát illette meg.
A legjobb U21-es labdarúgónak (Raymond Kopa-díj) a Barcelonát erősítő Pedrit választották, de a katalán klub adja a női aranylabdást is, Alexia Putellas személyében.
Az év klubja a BL-győztes Chelsea lett.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
A brazil játékmester Anderson Ceara szépségdíjas találataival az FK Csíkszereda már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, majd a szünet után hatékonyan védekezett, így mindhárom pontot otthon tartotta az Aradi UTA ellen.
45 éves korában meghalt Kontra György, az MTVA munkatársa, az M1 híradó bemondója.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Az elmúlt évek egyik legsúlyosabb erdélyi műemléki eseménye rázta meg a szakmát és a helyi közösséget. A szilágycsehi református templom tornyának az összeomlása kapcsán a felújítást tervező szakember, Makay Dorottya nyilatkozott a Krónikának.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!