Hirdetés

Mentőövet nyújt a vajdahunyadi klubnak a román szövetség

Még két párharcban biztosan érdekelt a nemzetközi kupaporondon a Corvinul
Fotó: MTI/Kovács Tamás

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elhalasztotta a Vajdahunyadi Corvinul első két mérkőzését a 2. Ligában. A klubnak így marad ideje megváltoztatni a szervezeti formáját, magántulajdonba kerülhet, és az új bajnoki idényben lesz feljutási joga az élvonalba.

A vajdahunyadi klub egy héttel ezelőtt közölte, hogy megkapta az év elején megalapított új egyesület Sportidentitási Bizonyítványát (CIS), miután a helyi önkormányzat tulajdonában lévő Corvinul társult egy magáncéggel. Erre azért volt szükség, mert a kizárólag közjogi klubok az érvényben lévő törvény szerint nem indulhatnak az élvonalbeli bajnokságban – az előző idényben emiatt a Corvinul le is maradt a Szuperligáról, pedig feljutó helyen végzett a másodosztályban.

Csakhogy volt egy bökkenő, hiába szerezte meg az említett bizonyítványt, a klubnak nincs lehetősége megváltoztatni a szervezeti formáját ameddig az európai kupasorozatokban szerepel, ezt ugyanis még a 2. Liga új szezonjának jövő hétvégi rajtja előtt kell megtennie.

Hirdetés

A Román Kupa-győztes vajdahunyadiaknak ez lehetetlen lett volna, hiszen még legalább két párharcban érdekeltek a nemzetközi porondon.

Az Európa Liga első selejtezőkörében a magyar Paksi FC meglepő kiejtése után (összesítésben 4–2-vel jutottak tovább, miután 4–0-ra nyertek idegenben és 2–0-ra kikaptak hazai pályán) a második fordulóban a horvát ezüstérmes HNK Rijekával találkoznak, az első mérkőzést csütörtökön 20 órától Nagyszebenben, a visszavágót egy héttel később idegenben rendezik.

Továbbjutás esetén még hosszabbra nyúlik a kupaszereplésük, az EL harmadik körében a svéd Elfsborg és a moldovai Sheriff Tiraspol közötti összecsapás győztesével játszanának, de amennyiben elveszítik a párharcot, a Konferencia Liga harmadik fordulójában folytatják, ahol a kazah Asztana és a moldovai Milsami Orhei közötti párosítás nyertesével mérkőzhetnek meg.

A szövetséget is lenyűgözte a csapat teljesítménye •  Fotó: Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara Galéria

A szövetséget is lenyűgözte a csapat teljesítménye
Fotó: Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) azonban a Corvinul segítségére sietett és a végrehajtó bizottság kedden egyöntetűen úgy határozott, hogy elhalasztják a csapat első két mérkőzését a Sellenberki SK és a Nyárádtői Unirea ellen a 2. Liga új idényében,

ezáltal jóvá tudják hagyni a klub szervezeti formájának megváltoztatására irányuló kérelmét, és jövőben lehetősége lesz az élvonalban szerepelni, amennyiben a másodosztályban feljutó helyen végez.

„El kell ismernünk, hogy lenyűgözött minket a Vajdahunyadi Corvinul teljesítménye a Román Kupa előző kiírásában, valamint az, hogy bejutott az Európa Liga második fordulójába. Ezért a belső jogszabályok rendelkezései által okozott egyenlőtlenségek miatt, ugyanaz a rendelkezés, amely nem teszi lehetővé a Bukaresti Steaua feljutását, a végrehajtó bizottság úgy döntött, hogy elhalasztja a Corvinul első két mérkőzését a 2. Ligában, hogy az egyesület meg tudja változtatni szervezeti formáját közjogi klubról magánjogi klubra, amennyiben a Konferencia Liga harmadik körében véget ér a menetelése” – nyilatkozta a végrehajtó bizottság ülését követő sajtótájékoztatón Răzvan Burleanu, a Román Labdarúgó-szövetség elnöke.

Hozzátette, hogy ha a klub folytatja a pozitív eredményeket Európában, akkor újra leülnek a klub képviselőivel és az Európai Labdarúgó-szövetséggel (UEFA), hogy megnézzék, tudnak-e más megoldásokat találni a kialakult helyzetre.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kegyelemdöfés a hosszabbításban, véget ért a Sepsi OSK veretlensége

Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.

Spekulatív hangnem az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK kapcsán

Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.

Székelyhon

Tragédiába torkollt bevetés Hargita megye határának közelében: lelőttek egy férfit a kiérkező hatóságok

Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.

`
Krónika

Üzemanyaghiány léphet fel a megrohamozott kutakon

A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.

Krónika

Kéttucatnyi házkutatás magyar többségű falvakban és városban

A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

Szorul a hurok: a riválisok könyörtelenül megbüntették a Sepsi OSK botlását (videóval)

Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.

Döntetlen idegenben, lépéshátrányba került a Marosvásárhelyi ASA az éllovassal szemben

Nem tudta bevenni a CSM Slatina kapuját, így egy ponttal távozott idegenből a Marosvásárhelyi ASA. A Metalul Buzău kihasználta a botlást, és kétpontos előnyre tett szert az élen a labdarúgó 2. Liga play-outjában.

Spekulatív hangnem az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK kapcsán

Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.

Burcă kíméletlenül kiosztotta csapatát, a nagyváradiak a játékvezetőt kritizálták

Megszakadt a Sepsi OSK hosszú veretlenségi sorozata a labdarúgó 2. Ligában, de nemcsak az eredmény kavart hullámokat: a lefújás után kemény szavak hangzottak el mindkét oldalon, az edzők nem fogták vissza magukat.

Kegyelemdöfés a hosszabbításban, véget ért a Sepsi OSK veretlensége

Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.

Az alapszakaszban pontokat hullajtott Nagyváradon, ezúttal nem fér bele a botlás a Sepsi OSK-nak

Idegenbeli mérkőzés vár a Sepsi OSK-ra: a háromszéki együttes a Bihar FC otthonában folytatja a 2. Liga felsőházi rájátszását, ahol az alapszakaszban két értékes pontot bukott el.

Újjáépítés felsőfokon: a Sepsi OSK modellje eddig tökéletesen működik

Féltávnál a labdarúgó 2. Liga rájátszásában, de már most kirajzolódik: a Sepsi OSK tudatosan és hatékonyan építkezett a nyáron. Az igazolások beváltak, a keret stabil, az eredmények pedig a visszajutást vetítik előre. De mi a helyzet a többi csapattal?

A saját kezében a sorsa: mikor biztosíthatja be visszajutását a Sepsi OSK?

Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.

Betalált, öngólt szerzett, majd kiállították – nem hibáztak a Sepsi OSK vetélytársai (videóval)

Továbbra is szoros a küzdelem a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásában: a Sepsi OSK győzelme után az éllovas Corvinul és az FC Voluntari is hozta a kötelezőt, így nem változtak az erőviszonyok az élmezőnyben.

Amiért elutazott, azt hazavitte a Sepsi OSK (videóval)

Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!