Mély gödörbe került a Marosvásárhelyi SE a 3. Ligában

Horváth Bálint Ottó 2023. május 02., 22:00 utolsó módosítás: 2023. május 02., 22:05

Tovább húzódik a Marosvásárhelyi SE nyeretlenségi sorozata a harmadosztályú labdarúgó-bajnokság alsóházi rájátszásában, a hétközi 6. fordulóban kedden a csapat szétesett a Kolozsvári Sănătatea elleni mérkőzés második felidejében, és végül 4–2-re kikapott.

A remek évkezdet után valami megtört a marosvásárhelyi csapatnál Fotó: Haáz Vince

Az első félidőben a marosvásárhelyi csapatnak sikerült vezetést szerezni Kulcsár Kornél büntetőgóljával, ráadásul volt olyan helyzete is, amikor egy az egyben a kapusra vitték a labdát, de az újabb találat elmaradt.

A szünetig megőrizték a minimális előnyüket, a folytatásban viszont teljesen szétestek a vásárhelyiek, akik hat perc alatt három gólt kaptak.

Egy újabb tizenegyesből lőtt góllal Lupuleț révén hamar csökkentették a hátrányukat, de az egyenlítés már nem sikerült, a Sănătatea pedig negyedórával a lefújás előtt a mesterhármast szerző Vescan találatával bebiztosította a három pontot.

„Azt, hogy mi történt a félidőben, egyedül a Jóisten tudja megmondani. A második kapott gól után teljesen szétestünk, se elől, se középen, se hátul nem működött a játékunk, a csapat hosszúvá vált, és már nem tudtuk egyáltalán kontrollálni a meccset. A második félidei teljesítmény alapján gratulálni kell az ellenfélnek, mert megérdemelten nyert” – nyilatkozta a kolozsvári mérkőzés után Sütő Szilárd, a Marosvásárhelyi SE vezetőedzője.

Kiemelte, az évet jól kezdték ugyan, hiszen négy meccsből hármat (kettőt az alapszakaszban, egyet a rájátszásban) meg tudtak nyerni, utána azonban valami megtört.

Meg kell keresni az okokat és meghozni a megfelelő döntéseket, hogy ez a sorozat ne folytatódjon tovább”

– jegyezte meg.

A Marosvásárhelyi SE immár öt mérkőzés óta nyeretlen a 9-es csoport alsóházi rájátszásában, amelyet még éppen a Sănătatea elleni 2–1-es győzelemmel kezdett, ezután azonban mindössze két döntetlent ért el és három vereséget szenvedett. A csapat pénteken 18 órától hazai pályán vethet véget a rossz sorozatának, amikor a szintén gyenge formába kerülő megyei vetálytárs Szászrégeni Avântult fogadja, amely szintén a keddi játéknapon 2–0-ra alulmaradt a Marosújvári SK otthonában.

Labdarúgó 3. Liga, 9-es csoport, rájátszás, alsóház, 6. forduló:
Kolozsvári Sănătatea–Marosvásárhelyi SE 4–2 (0–1).
Gólszerzők: Pașcalău (47.), Vescan (48., 53., 77.), illetve Kulcsár (24., büntetőből), Lupuleț (58., büntetőből).