A Független Labdarúgó Egyesületek Szövetségének női világbajnokságát eredetileg hat csapattal és két csoportban rendezték volna meg Bodø-ben, időközben két válogatott, a Kibris Türk FF (Észak-Ciprus) és a Kashmir FA (India) különböző okok miatt visszalépett a tornától. Végül háromcsapatos lett a vébé, miután Tibet vízumgondok miatt nem tudott elutazni Norvégiába, Tamil Eelam (Srí Lanka), a címvédő FA Sápmi (Lappföld) és Székelyföld válogatottja harcolt az aranyéremért.
Így változott a torna lebonyolítása, a csoportkörben mindenki mindenkivel kétszer találkozott, az első két helyezett pedig szombaton délután a Bodø/Glimt stadionjában játszhatta a finálét.
Székelyföldnek nem volt szerencséje, hiszen az első találkozóján hiába vezetett kétszer is Tamil Eelam ellen, az ellenfél egyenlített, így döntetlennel ért véget a csata. A második összecsapáson sem jött ki a lépés Albu László tanítványainak, akik a hajrában kapott góllal alulmaradtak a srí lankaiakkal szemben, míg a házigazda Sápmitól előbb 2–0-ra, majd 3–0-ra kaptak ki, így a harmadik helyen végeztek a csoportban, egyúttal a vébén is.
A szombati döntőben Tamil Eelam egy ellentámadásból szerzett góllal sokáig vezetett, ám a nagy meglepetés végül elmaradt, hiszen Sápmi a hajrában egy büntetőből egyenlített, majd egy szögletet követően a győztes gólt is megszerezte.
A lappföldiek ezzel megvédték világbajnoki címüket, amit 2022-ben Sabionettában szereztek meg a Tibet elleni páros meccseket követően.
Tovább gyűrűzik a Sepsi OSK-nál dúló nyilatkozatháború. Miután Diószegi László klubelnök keresetlen szavakkal illette kegyeiből kiesett kapusát, maga az érintett hazugságnak nevezte a vádakat.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
A Romániai Nyugdíjasok Országos Szövetsége (FNPR) elfogadhatatlannak tartja, hogy az állami nyugdíjak megsarcolása is része legyen a deficitcsökkentő intézkedéscsomagnak.
Elfogadta hétfő délutáni ülésén a bukaresti kormány azt a rendeletet, amely alapján havi bruttó 300 lejre korlátozzák a közalkalmazottak ártalmas vagy veszélyes munkakörülményekért járó bérpótlékát.
A Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) elnöke, Elena Costache azzal vádolja a kormányt, hogy „egyik napról a másikra” 65 évre akarja emelni a bírák és ügyészek nyugdíjkorhatárát, ami a rendszer összeomlásához vezethet.
Jövő héten jelenti be a kormány a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot. Két hónapos kiskutyát dobott ki az ablakon egy pașcani férfi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!