Megvan az FK Csíkszereda női csapatának első idegenbeli győzelme

Sebestyén Ervin 2022. november 27., 15:56

A Bukaresti Fair Play vendégeként lépett pályára az FK Csíkszereda csapata a női labdarúgó 1. Liga tizedik fordulójában. A piros-feketék rendkívül magabiztosan játszottak, két játékosuk is duplázni tudott, megszületett az első idegenbeli győzelmük.

Nagyot küzdött az FK Csíkszereda, megvan az első idegenbeli bajnoki győzelmük. Korábbi felvétel Fotó: Veres Nándor

A vasárnap délelőtti találkozó rendkívül jól indult a Hargita megyei gárdának, mivel már a 10. percben sikerült megszerezni a vezetést (0–1). A kezdeti fellángolás egyre inkább lankadt, ennek köszönhetően az első játékrészben újabb találat már nem is született, Albu László tanítványai egygólos előnnyel mehettek pihenőre.

Fotó: Veres Nándor

A második játékrész elején ismét magabiztosan kezdett az FK Csíkszereda, ezúttal is egy szöglet után találtak be, ezzel megduplázták előnyüket (0–2). Félórával a vége előtt ismét sikerült megzörgetni a bukaresti hálót, majd a 82. minutumban érkezett a negyedik gól (0–4). A hajrában ugyan szépített a fővárosi alakulat, a hosszabbításban a piros-feketék ismét beállították a négygólos különbséget (1–5).

Ez volt az FK Csíkszereda első idegenbeli győzelme a bajnokságban, viszont egyúttal az utolsó is az alapszakaszban.

Labdarúgó női 1. Liga, alapszakasz, 10. forduló:
Bukaresti Fair Play–FK Csíkszereda 1–5 (0–1)
A piros-feketék gólszerzői: Nyéki Anna (10., 47.), Balázs Eszter 60., 82.) és Mezőssy Melánia (90+2.).
Vezette: Motan Mihai, asszisztensek: Țuțuianu Cătălin, Mocanu Florin Aurelian

FK Csíkszereda: Salamon Szidónia – Szentes Szabina (Nagy Noémi, 84.), Berkeczi Emőke (Simon Mónika, 84.), Horváth Luca, Albu Erika, Nyéki Anna, Antal Anita, Szőke Eszter, Balázs Eszter (Péter Alexandra, 84.), Abos Bianka (Részeg Beáta, 30.), Györgyicze Réka (Mezőssy Melánia, 50.). Vezetőedző: Albu László.