Hirdetés

Megtört a jég, három forduló után ismét győzni tudott a Sepsi OSK

Nehéz összecsapás volt, de győzött Kolozsváron a Sepsi OSK
Fotó: Flaviu Buboi/SPORT PICTURES

2022. augusztus 22., 19:15

A győzelem reményében lépett pályára a Sepsi OSK a Kolozsvári U otthonában a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójában. Az első félidő a hazaiaké volt, azonban a második játékrészben sokat javult a vendégek játéka, így három ponttal térhetnek haza.

2022. augusztus 22., 19:15

A hétfő délutáni mérkőzést egyik csapat sem várta jó formában, ugyanis az utolsó három játéknapon a szentgyörgyiek egyaránt döntetlent játszottak, míg a kolozsváriak kivétel nélkül vereséget szenvedtek. Ennek fényében a hazaiak igyekeztek megtörni a rossz sorozatukat, az első helyzetükre 10 percet kellett várni, Ioan Filip próbálkozott 30 méterről egy lövéssel, de a labda jócskán elkerülte a kaput.

A folytatásban leginkább kolozsvári lehetőségeket jegyezhettünk fel, bár az első 25 minutumban tiszta gólhelyzetet nekik sem sikerült kialakítaniuk. A 26. percben a mérkőzés játékvezetője, Sebastian Colțescu félbeszakította az összecsapást, miután a hazai klub ultrái magyarellenes skandálásba kezdtek. Nagyjából tíz percnyi szünet után folytatódott a játék, de nem sokat változott a játék képe, egy szöglet után Filip fejese kerülte el az OSK kapuját.

Hirdetés

Kapcsolódó

Az első és egyetlen szünet előtti vendég helyzet a 40. minutumban érkezett, Aganović került lövőhelyzetbe egy szép cselt követően, azonban nem találta el jól a labdát, így próbálkozását könnyedén védte Andrei, a hazaiak hálóőre.

Az első játékrész hosszabbításának végén könnyedén megszerezhette volna a vezetést a Kolozsvári U, Roberto beadása tökéletesen érkezett Adrian Bălan fejére, azonban a rutinos csatár nem találta el a kaput.

A második félidő ismét hazai fölénnyel indult, azonban nem sikerült gólt szerezniük.

Az 52. percben a kolozsvári védelem hibázott, nagyon jó helyen csapott le a labdára Aganović, aki remekül tálalt Rondón elé, a venezuelai csatár pedig nem hibázta el a ziccert, magabiztosan lőtte a játékszert a kapuba, ezzel megszerezve az előnyt a vendégeknek (0–1).

Tíz minutummal később egy szögletből beívelt labdára érkezett Bogdan Mitrea, a Sepsi OSK kapitánya zavartalanul fejelhetett, azonban a kapus bravúrral hárított lábbal.

Negyedórával a vége előtt könnyedén egyenlíthetett volna a Kolozsvári U, a csereként beállt Boiciuc került helyzetbe, azonban Niczuly remekül helyezkedett és védeni tudott, így megmaradt a háromszékiek előnye. A bekapott gól szemmel láthatóan megzavarta a hazaiakat, többször is olyan hibát vétettek, amire korábban nem volt példa a mérkőzésen, illetve már nem is tudták nyomás alá helyezni a szentgyörgyiek kapuját.

A 83. minutumban könnyedén megduplázhatta volna előnyét a vendég gárda, Tudorie tálalt Achahbar elé, aki 15 méterről elcsúszva próbálkozott betalálni, azonban a kaput sem találta el. Öt perccel később ismét közel jártak a gólszerzéshez, Dimitrov lövése csattant a kapufán, így változatlan maradt az állás. A hosszabbításban Nicolae Păun begyűjtötte a második sárgáját is, így kiállította a játékvezető, így kihagyni kényszerül a következő bajnokit. 

Ezzel a győzelemmel a Sepsi OSK ideiglenesen feljött a harmadik helyre, hat játéknapot követően pedig továbbra is veretlenek, két győzelem és négy döntetlen a mérlegük. Legközelebb szombaton lépnek pályára, ahol a Bukaresti Rapidot látják vendégül Sepsiszentgyörgyön.

Labdarúgó Szuperliga, alapszakasz, 6. forduló:
Kolozsvári U–Sepsi OSK 0–1 (0–0)
gólszerző: Mario Rondón (52.)
kiállítva: Păun (90+1.)

Kolozsvári U: Gorcea – Romeo, Ilie, Ispas, Pârvulescu (Briceag 64.) – Bic (Remacle 63.), Romario, I. Filip (Haită 78.) – Chipciu (Hlistei 78.), Bălan, Ely Fernandes (Boiciuc 46.). Vezetőedző: Erik Lincar.

Sepsi OSK: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Ispas (Dumitrescu 76.) – Rodriguez, Păun, Aganovic (Achahbar 76.) – Bărbuț (Ashkovski 69.), Rondon (Tudorie 69.), Gheorghe (Damașcan 88.). Vezetőedző: Cristiano Bergodi.

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz, 6. forduló

Labdarúgó Szuperliga, 2022–2023-as szezon, alapszakasz

FC Hermannstadt:
1 hozzászólás
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nagy változás jöhet a kézilabda-közvetítésekben, a TVR és a Digi Sport verseng a jogokért

Új csatornára költöznek a román élvonalbeli kézilabda-bajnokság mérkőzései a 2026–2027-es idénytől. Sajtóértesülések szerint a TVR jó eséllyel pályázik a közvetítési jogokra, miközben a Digi Sport is versenyben van, elsősorban a női bajnokságért.

Megismerte ellenfeleit a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda a Román Kupa csoportkörében

Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa 2026–2027-es idényének csoportjait. A két székelyföldi együttes idén elkerülte egymást. Mutatjuk, milyen ellenfeleket kaptak.

Székelyhon

Hatan kerültek kórházba a cekendi balesetet követően

Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.

`
Krónika

Kelemen Hunor: ha így folytatjuk, Románia nem ússza meg az AUR-kormányt

Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.

Krónika

„Benőtt a feje lágya” az RMDSZ szóvivőjének

Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.

Főtér

James Bond forgatható rendszámtáblájával és hamis diplomata rendszámmal bukott le egy sofőr – hírmix

Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.

Ez is érdekelheti

Nyeretlenek csatája: első bajnoki győzelmére hajt a moldvaiak ellen az FK Csíkszereda

Két nyeretlen együttes találkozik a labdarúgó Szuperliga hatodik fordulójának hétfői játéknapján: a sereghajtó FK Csíkszereda az FC Botoșani otthonában küzd első bajnoki győzelméért, amivel elmozdulna az utolsó helyről.

A címvédő simán hozta a meccsét, a Kolozsvári CFR letaszította az élről az FCSB-t (videóval)

Morális győzelmet aratott az U Craiova az európai kupavisszavágó előtt. Jó meccset játszott a Kolozsvári CFR és az FCSB a labdarúgó élvonal vasárnap esti összecsapásán, egy gól döntött.

„Több kreativitásra van szükségünk” – Burcă látja, mi hiányzik még a Sepsi OSK játékából

Különleges mérkőzésen van túl Batzula Hunor, aki megszerezte első gólját a Sepsi OSK-ban, ráadásul rögtön az élvonalban. A Farul elleni 1–1 után azonban maradt hiányérzet a háromszékieknél, Ovidiu Burcă szerint támadásban még előre kell lépniük.

Batzula meglőtte első gólját az élvonalban, újabb döntetlent játszott a Sepsi OSK (videóval)

Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.

Legyőzte a kolozsváriakat, fellépett az első helyre a Dinamo (videóval)

A Bukaresti Dinamo 2–1-re legyőzte hazai pályán a Kolozsvári U-t a labdarúgó Szuperliga hatodik fordulójának szombati játéknapján, és átmenetileg átvette a vezetést a ranglistán.

Sokat kivett belőlük a kupameccs, de önbizalomból nincs hiány a Sepsi OSK-nál

A legutóbbi négy bajnoki mérkőzésén veretlen Sepsi OSK vasárnap délután a Konstancai Farult fogadja a labdarúgó Szuperliga hatodik fordulójában. A székelyföldi együttes a hétközben bejutott a Román Kupa csoportkörébe, ami plusz löketet adott nekik.

Kétszer is közvetlenül egymás után játszik az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK

Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.

Vendéggyőzelemmel indult a forduló a Szuperligában (videóval)

A gól nélküli első félidőt követően a másodikban a Bukaresti Rapid kétszer is eredményes volt, így végül elvitte a pontokat a Petrolul Ploiești otthonából a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén.

Hivatalosan is csődvédelem alá került a Kolozsvári CFR, ez vár a klubra a továbbiakban

Újabb fejezethez érkezett a Kolozsvári CFR pénzügyi válsága: a Kolozsvári Törvényszék elfogadta a klub kérelmét, így hivatalosan is megkezdődött a fizetésképtelenségi eljárás.

Lefutott az első székely fociderbi, éllovasváltás a Szuperligában

Az FCSB visszavette vezető pozícióját a tabellán a labdarúgó Szuperliga 5. fordulója után. Nagy verést kapott a csődeljárás alá kerülő Kolozsvári CFR, a székely fociderbin nem született találat.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!