Megtört a jég, három forduló után ismét győzni tudott a Sepsi OSK

Sebestyén Ervin 2022. augusztus 22., 19:15 utolsó módosítás: 2022. augusztus 22., 19:38

A győzelem reményében lépett pályára a Sepsi OSK a Kolozsvári U otthonában a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójában. Az első félidő a hazaiaké volt, azonban a második játékrészben sokat javult a vendégek játéka, így három ponttal térhetnek haza.

Nehéz összecsapás volt, de győzött Kolozsváron a Sepsi OSK Fotó: Flaviu Buboi/SPORT PICTURES

A hétfő délutáni mérkőzést egyik csapat sem várta jó formában, ugyanis az utolsó három játéknapon a szentgyörgyiek egyaránt döntetlent játszottak, míg a kolozsváriak kivétel nélkül vereséget szenvedtek. Ennek fényében a hazaiak igyekeztek megtörni a rossz sorozatukat, az első helyzetükre 10 percet kellett várni, Ioan Filip próbálkozott 30 méterről egy lövéssel, de a labda jócskán elkerülte a kaput.

A folytatásban leginkább kolozsvári lehetőségeket jegyezhettünk fel, bár az első 25 minutumban tiszta gólhelyzetet nekik sem sikerült kialakítaniuk. A 26. percben a mérkőzés játékvezetője, Sebastian Colțescu félbeszakította az összecsapást, miután a hazai klub ultrái magyarellenes skandálásba kezdtek. Nagyjából tíz percnyi szünet után folytatódott a játék, de nem sokat változott a játék képe, egy szöglet után Filip fejese kerülte el az OSK kapuját.

Az első és egyetlen szünet előtti vendég helyzet a 40. minutumban érkezett, Aganović került lövőhelyzetbe egy szép cselt követően, azonban nem találta el jól a labdát, így próbálkozását könnyedén védte Andrei, a hazaiak hálóőre.

Az első játékrész hosszabbításának végén könnyedén megszerezhette volna a vezetést a Kolozsvári U, Roberto beadása tökéletesen érkezett Adrian Bălan fejére, azonban a rutinos csatár nem találta el a kaput.

A második félidő ismét hazai fölénnyel indult, azonban nem sikerült gólt szerezniük.

Az 52. percben a kolozsvári védelem hibázott, nagyon jó helyen csapott le a labdára Aganović, aki remekül tálalt Rondón elé, a venezuelai csatár pedig nem hibázta el a ziccert, magabiztosan lőtte a játékszert a kapuba, ezzel megszerezve az előnyt a vendégeknek (0–1).

Tíz minutummal később egy szögletből beívelt labdára érkezett Bogdan Mitrea, a Sepsi OSK kapitánya zavartalanul fejelhetett, azonban a kapus bravúrral hárított lábbal.

Negyedórával a vége előtt könnyedén egyenlíthetett volna a Kolozsvári U, a csereként beállt Boiciuc került helyzetbe, azonban Niczuly remekül helyezkedett és védeni tudott, így megmaradt a háromszékiek előnye. A bekapott gól szemmel láthatóan megzavarta a hazaiakat, többször is olyan hibát vétettek, amire korábban nem volt példa a mérkőzésen, illetve már nem is tudták nyomás alá helyezni a szentgyörgyiek kapuját.

A 83. minutumban könnyedén megduplázhatta volna előnyét a vendég gárda, Tudorie tálalt Achahbar elé, aki 15 méterről elcsúszva próbálkozott betalálni, azonban a kaput sem találta el. Öt perccel később ismét közel jártak a gólszerzéshez, Dimitrov lövése csattant a kapufán, így változatlan maradt az állás. A hosszabbításban Nicolae Păun begyűjtötte a második sárgáját is, így kiállította a játékvezető, így kihagyni kényszerül a következő bajnokit.

Ezzel a győzelemmel a Sepsi OSK ideiglenesen feljött a harmadik helyre, hat játéknapot követően pedig továbbra is veretlenek, két győzelem és négy döntetlen a mérlegük. Legközelebb szombaton lépnek pályára, ahol a Bukaresti Rapidot látják vendégül Sepsiszentgyörgyön.