A vasárnap délelőtti mérkőzésen a vásárhelyiek a szünetben 1–0-ra vezettek, majd a folytatásban a házigazdák is betaláltak ugyan, de Dávid Márta második góljával sikerült megszerezni a három pontot.
Mihály Sándor, a Marosvásárhelyi Ladies edzője elmondta, az elejétől a végéig ők uralták a játékot, és megérdemelték a győzelmet. „Ritkán voltak veszélyesek a hazaiak, viszont nagyon védték a kaput, nehéz volt betörni.
– nyilatkozta a szakvezető.
A következő fordulóban szombaton 11 órától a Ladies ezúttal hazai pályán egy másik kiesőjelölt csapattal, a Galaci Universitateával találkozik. Mihály Sándor közölte, a mostani győzelem nem ér semmit, ha a jövő heti hazai meccset nem tudják megnyerni. Hozzátette, remélik, hogy ezután nem csak a kiesés elkerülésére közvetlen ellenfeleiket, hanem mindegyik alsóházi csapatot meg tudják verni.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A Sepsi OSK és az FK Csíkszereda stadionjában is először lehetett alkoholos sört vásárolni a hétvégén. Az új szabályozást örömmel fogadták a szurkolók, ugyanakkor a háromszéki arénában hosszú sorok és kifogyó készletek is nehezítették a kiszolgálást.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!