Olimpia

Megszületett a vb első gól nélküli döntetlenje

Sebestyén Ervin 2022. november 22., 17:15 utolsó módosítás: 2022. november 22., 20:22

A 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság hatodik mérkőzésén Dánia és Tunézia válogatottja mérhette össze az erejét, amely során a két gárda mindvégig egyenlő ellenfele volt egymásnak, a végén igazságos gól nélküli döntetlen született.

Egyenlő ellenfele volt egymásnak a két válogatott Fotó: Zheng Huansong/Agerpres/Xinhua

A kedd délutáni összecsapást hatalmas iramban kezdte a két gárda, már magasan letámadott mindkét fél, viszont komoly lehetőséget nem igazán tudtak teremteni maguknak. A 24. percben Issam Jebali egy remek indítást követően tökéletesen passzolt a kapuba, azonban a rutinos támadó lesről indult, ezért érvénytelenítették a találatot.

Közvetlenül a szünet előtt ismét Jebali volt főszerepben, ezúttal ziccerben találta magát, nagyon okos megoldást választott Schmeichellel szemben, viszont a tapasztalt hálóőr hatalmas bravúrral szögletre tolta a labdát, maradt a 0–0.

A fordulást követően egyre inkább növelte a mérkőzés iramát a dán csapat, amely egyúttal az irányítást is átvette. Az utolsó félórában szinte folyamatosan az észak-afrikai gárda térfelén járatták a labdát, ebből adódóan pedig több gólhelyzetük is volt.

Előbb Eriksen remek lövését kellett Dahmen védje, majd a 71. percben Cornelius fejese a kapufán csattant. A hajrában remekül védekezett Tunézia, a dánok nem tudtak mit tenni ellenük, bár folyamatosan ott voltak a kapu előterében. A végére maradhatott volna egy csattanó, ugyanis a 94. minutumban volt egy kezezésgyanús eset a tizenhatoson belül, a mexikói játékvezető pedig ki is ment és megnézte a monitoron, azonban végül kifelé ítélt szabadrúgást.

A két válogatott döntetlennel kezdte a világbajnoki csoportkört, Tunézia összességében pedig az utolsó 10 találkozójából a kilencediket hozta le kapott gól nélkül.