Megszületett a Dinamo első hazai győzelme

Orbán Zsolt 2020. november 20., 23:16 utolsó módosítás: 2020. november 20., 23:17

A bukaresti labdarúgócsapat a Voluntari ellen törte meg a jeget, Cosmin Contra játékosai hat fordulója tartó negatív sorozatot zártak le. Korábban az újonc FC Argeș pontot tudott szerezni Iași-ban.

Sok idő eltelt két győzelem között Fotó: Pinti Attila

A nemzetközi szünetnek vége, pénteken két mérkőzéssel folytatódott az élvonalbeli román labdarúgó-bajnokság alapszakasza. A 11. forduló első találkozóján a gyengélkedő Poli Iași döntetlent játszott az utóbbi időben javuló formát mutató FC Argeș-sel, majd késő este a Dinamo az FC Voluntari ellen szerezte meg szezonbeli második győzelmét.

A nagyon komoly válságban lévő bukaresti együttes meglepő sikere azt jelenti, hogy már nincs olyan csapat a mezőnyben, amely legalább egyszer nem nyert volna hazai pályán.

Andrei Cristea góllal ünnepelte 400. mérkőzését a román élvonalban:

a 36 éves bákói csatár egy életerős, 16 méteres lövéssel szerzett vezetést az Argeș megyeiek ellen. A pitești-i vendégek a svájci-angolai Cephas Malele fejesével egyenlítettek a második félidőben, s bár szűk félórát emberelőnyben játszottak, 1–1 maradt a végeredmény.

A Dinamo és a Voluntari összecsapásán nem született gól az első félidőben. A 60. percben Paul Anton lőtte előnybe a fővárosiakat, Borja Valle passzából. A Deportivo la Corunánál is megfordult spanyol középpályás később az asszisztja mellé még két gólt is hozzátett, így Cosmin Contra alakulata végül simán győzött.

A Dinamo ezt megelőzően szeptember 21-én tudott nyerni a bajnokságban,

utána következett öt vereség zsinórban, illetve legutóbb a sereghajtó Astra Giurgiu elleni döntetlen.