Az első félidő 11. percében a felsőháromszéki csapat már megszerezhette volna a vezetést, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a gólt. Aztán a félidő közepén a vendégegyüttes Dascalu lövésével előnybe került (0–1). Tíz perccel később Locotuș góljával egyenlíteni tudott a KSE, így a szünetben 1–1 volt az eredmény.
A második játékrészt a kézdivásárhelyiek nagyon jól kezdték, az 51. percben Gáll harcolt ki büntetőt, amit gólra is váltott (2–1). Negyedórával ezután Albu lőtt kapura Gáll beadásából, a labdát Sánta vette át és nyolc méterről nem kegyelmezett, ezzel már kettővel vezetett a KSE (3–1).
A mérkőzés utolsó negyedóráját a vendégek uralták, előbb kihagytak egy büntetőt, majd a 93. percben mégis felzárkóztak egy gólra (3–2). A legvégén Gáll a gólvonalról mentett, ezzel a felsőháromszéki csapat megőrizte a győzelmét.
„Hatalmas győzelmet arattunk, ami úgy gondolom, hogy a legutóbbi vereségünk után a csapat hangulatát is feldobta. A mérkőzés vége nagyon nehéz volt, de a fiúk végig kitartóan küzdöttek, megérdemeltük a győzelmet” – nyilatkozta a mérkőzés után, Gazda József, a KSE edző-játékosa.
A Kézdivásárhelyi SE legközelebb a 3. Liga második fordulójában szombaton 17 órától a CSO Plopeni csapatát fogadja.
Betalálnia sem sikerült Örményországban az Universitatea Craiovának, amely a hajrában kapott góllal búcsúzott az Európa Ligától. A Ferencváros magabiztosan verte török ellenfelét, a sikerből Marius Corbu góllal vette ki a részét.
Sorsdöntő mérkőzés vár a Ferencvárosra az Európa Liga selejtezőjében, este a Barcelona is pályára lép. Kosárlabda, kerékpár, atlétika, tenisz és sznúker is színesíti a csütörtöki sportműsort.
Egy 68 éves férfi fulladt a tengerbe Eforiénál csütörtök délután, miután a nap folyamán háromszor is kimentették a hullámok közül a vízimentők, de újra és újra bement a vízbe. Eforie Nord strandjain vörös zászló van kitűzve, tilos a fürdőzés.
Saját kérésére visszahívták állomáshelyéről Balla Tullia Imolát, Románia montreáli főkonzulját, aki két és fél éve látta el a diplomáciai kirendeltség irányítását. A korábban számos kormányzati pozíciót betöltő diplomatát több mindennel megvádolták.
John Ratcliffe, az Egyesült Államok Központi Hírszerző Ügynökségének (CIA) igazgatója a héten Moszkvába tett látogatása során figyelmeztette az orosz tisztviselőket, hogy ne fokozzák a feszültséget a balti NATO-tagállamokkal szemben.
Románia legfontosabb ügye: a péksütemények. Egy lepényállam vajaskifli-gyarmatának franciás hadicsele durrant el...
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!