Megszakadt az U17-es csíki női focicsapat jó sorozata

Dobos László 2024. május 11., 11:53 utolsó módosítás: 2024. május 11., 11:55

Elszenvedte első vereséget a 2023–2024-es női U17-es labdarúgó-bajnokságban az FK Csíkszereda. A csoportjukban élen álló székelyföldi lányok pénteken este hazai pályán két góllal kikaptak a csoportmásodik Kolozsvári U együttesétől.

Óriási harcot hozott az FK Csíkszereda–Kolozsvári U Olimpia találkozó. A fehér-feketében játszó vendégek a helyzetkihasználásban voltak jobbak Fotó: Borbély Fanni

A csoportelsőséget és a továbbjutást már korábban bebiztosító csíki lányok az Erőss Zsolt Aréna melletti műfüves pályán fogadták a csoport második helyén álló kolozsvári alakulatot, amely ezen a mérkőzésen jobban ki tudta használni helyzeteit. A vendégek lőtték az első gólt, amelyre Anabelle Nombot válaszolni tudott, de a vendégek egy percre rá újból átvették a vezetést, majd a második félidő közepén ismét eredményesek voltak.

Fotó: Borbély Fanni

Női labdarúgás, U17-es korosztályú bajnokság, 2. csoport, 19. forduló:

FK Csíkszereda–Kolozsvári U Olimpia 1–3 (1–2).

Gólszerzők: Anabelle Nombot (35.), illetve Alexia Niculescu (23.), Mara Ciortea (36. és 55.).

FK Csíkszereda: Balog Boglárka – Kádár Noémi, Fülöp Boglárka, Denisa Pintea-Scurtu, Nagy Boglárka, Szőke Eszter, Annabelle Nombot, Tănase Dorina, Eros Teodóra, Részeg Beáta, Lőrincz Kitti. Cserejátékosok: Benedek Kincső, Daradics Boglárka, Andrea Cristina Sandu, Andrási Anna, Szabó Henriett, Tulit Kriszta. Stáb: Berkeczi Emőke (vezetőedző), Nagy Noémi (erőnléti edző) és Sánta Noémi (orvosi asszisztens).
Kolozsvári U Olimpia: Ștefania Andrieș – Irina Cicoș, Bianca Neciu, Denisa Cerghezan, Daiana Bonca, Mara Ciortea, Mártonfi Naomi, Jasmina Turcu, Raisa Bujoreanu, Tania Maier, Alexia Niculescu. Cserejátékosok: Tóth Diána, Szováti Betrice. Stáb: Vasile Nacea (vezetőedző), Sandu Grigore (erőnléti edző) Raluca Dan (kinetopterapeuta).
Játékvezetők: Polgár Nándor (Gyergyószentmiklós), Incze Dávid (Székelyudvarhely) és Claudio Ciprian Catarig (Csíkszereda).

A csoport másik mérkőzésén:

Székelyudvarhelyi Vasas Femina–Szatmárnémeti Olimpia 11–0.
A Nagykárolyi Daliana SK csapata szabadnapos volt.

A Szatmárnémeti Olimpia–Székelyudvarhelyi Vasas Femina találkozót (14. forduló) május 19-én pótolják, míg a Kolozsvári U Olimpia–Székelyudvarhelyi Vasas Femina mérkőzést (18. forduló) május 22-ére halasztották.

Szatmárnémeti–Csíkszereda.
A Székelyudvarhely csapata szabadnapos lesz.

Az U17-es korosztály számára kiírt női labdarúgó-bajnokságban 20 csapat vesz részt – négy csoportba sorolva. A mérkőzések 2x40 percesek. Minden csoportból az első két-két együttes jut tovább.