Hirdetés

Megnyerte Eb-selejtező csoportját a romániai női futballválogatott

Örülnek a romániai lányok, kapott gól nélkül nyerték meg csoportjukat. Korábbi felvétel
Fotó: frf.ro

Háromgólos vendégsikerrel zárult a péntek délután lejátszott Kazahsztán–Románia női labdarúgó Európa-bajnoki selejtező. Idegenbeli győzelmével a romániai válogatott megnyerte a C4 jelű csoportot.

A júliusi Eb-selejtezőkre összegyűlt romániai keretnek tagja a marosludasi Herczeg Andrea és a csíkdánfalvi Antal Anita (mindketten FK Csíkszereda), a margittai Gődér Brigitta (Ferencváros), a székelyudvarhelyi Geréd Erika (Diósgyőr) és a Dániában idegenlégiós, aknasugatagi Ficzay Mária is.

Az Almatiban megrendezett találkozón Gődér és Geréd kezdő volt, Herczeg és Ficzay a második félidőben lépett pályára, Antal Anita pedig a cserepadon maradt.

Románia kezdőcsapata Kazahsztán ellen. Geréd Erika (felső sor, jobbról a második) 13-assal játszott, Gődér Brigitta (első sor, balról a második) pedig 15-össel •  Fotó: Román Labdarúgó-szövetség (FRF) Galéria

Románia kezdőcsapata Kazahsztán ellen. Geréd Erika (felső sor, jobbról a második) 13-assal játszott, Gődér Brigitta (első sor, balról a második) pedig 15-össel
Fotó: Román Labdarúgó-szövetség (FRF)

Hirdetés
Női labdarúgás, Eb-selejtező, C4-es csoport:

Kazahsztán–Románia 0–3 (0–2).
Gólszerzők: Cristina Carp (17. perc), Florentina Olar (42.) és Olga Iordăchiuși (60.).

Románia: Andreea Părăluță – Teodora Meluță, Ana Maria Stanciu ( Ficzay Mária, 79.), Geréd Erika (Ana Vlădulescu, 74.), Gődér Brigitta, Ioana Borțan, Olga Iordăchiuși (Ioana Bălăceanu, 64.), Mihaela Ciolacu (Herczeg Andrea, 74.), Ștefania Vătafu, Florentina Olar, Cristina Carp (Carmen Marcu, 64.). Szövetségi kapitány: Massimo Pedrazzini.

Az állás:
1. Románia 15 pont (13–0) / 5 mérkőzés
2. Örményország 6 (6–12) / 4
3. Bulgária 3 (3–7) / 4
4. Kazahsztán 3 (5–8)/ 5

A zárófordulóban, július 16-án 20 órától a romániai együttes Örményország csapatát fogadja a bukaresti Arcul de Triumf stadionban.

Az Eb-selejtező lebonyolításáról

Az áprilistól július végéig tartó kvalifikáció lebonyolítása a Nemzetek Ligájához hasonló. Az Európiai Labdarúgó-szövetség (UEFA) beszámolója szerint a kontinensviadalra az A divízió négy csoportjából az első két helyezett automatikusan kijut, a további hét helyről pedig az év végén rájátszás dönt majd: az első körben az egyik ágon az A liga harmadik és negyedik helyezettjei játszanak a C liga öt csoportgyőztesével és a három legjobb másodikkal. A másik ágon a B liga négy csoportgyőztese és két legjobb másodikja játszik keresztbe ugyanezen liga két rosszabb másodikjával és négy harmadikjával.

Az egyik ágról nyolc, a másikról így hat csapat kerül be a második körbe, ahol viszont már az Európa-bajnoki selejtezők összesített rangsora alapján készítik el a kiemelést, párokba sorsolják az együtteseket, és a hét párharc győztese jut ki a kontinensviadalra.

A magyarokkal azonos csoportban szereplő svájciak csak a csoportküzdelmek során lesznek érintettek, amennyiben az első három hely valamelyikén végeznek, akkor a B liga legjobb mérlegű negyedik helyezett csapata veszi át a helyüket a rájátszásban.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Távozhat a brazil játékmester az FK Csíkszeredától

Kiemelkedőt alkotott az élvonalban újonc FK Csíkszereda mezében Anderson Ceara, a klasszis megoldásokkal előrukkolt brazil idegenlégiósnak több kérője is van, és nagy valószínűsággel a nyáron távozik a székelyföldi klubtól.

A Fradiba tartanak a kézdivásárhelyi Szász testvérek

Korosztályuk legígéretesebb tehetségei közt tartják számon a kézdivásárhelyi Szász testvéreket, Hubát és Aport. A fiatal labdarúgók életük lehetősége előtt állnak: a Sepsi OSK mezét a Ferencvároséra cserélik.

Székelyhon

Drón csapódott be egy galaci tömbházba, sérültek is vannak – videóval

Orosz eredetű drón zuhant egy galaci tömbházra péntek éjjel, az esetet robbanás és tűz követte az épület tizedik emeletén lévő egyik lakásban. Két személy megsérült, őket kórházba szállították.

`
Krónika

Fagy, medvék és piacozás: a magyardécsei cseresznyések mindennapjai

A Beszterce-Naszód megyei Magyardécsében a cseresznye nem egyszerűen gyümölcs, hanem évszázadok óta a megélhetés és az identitás része. A Balla házaspár története megmutatja, hogyan próbál életben maradni Erdély egyik leghíresebb cseresznyetermő vidéke.

Krónika

Romániai panelházba csapódott egy orosz drón, egy lakásban tűz keletkezett

Orosz drón zuhant péntekre virradóra, hajnali két óra körül egy tízemeletes panelház tetejére a délkelet-romániai Galacon, az incidens nyomán egy lakásban robbanás történt és tűz keletkezett – közölte a katasztrófavédelem.

Főtér

Tánczos Barna egy lehetséges magyar kormányfőről: „amikor a disznó repülni fog”

Medve tört be egy szállodába, egy másik medve embert sebesített Gyergyóban. A politikusok rohantak gratulálni Cristian Mungiu Aranypálmájához, de rendező kollégája kiosztotta őket: talán közhelyek helyett jobb lenne támogatni a filmipart. Hírek vasárnap.

Ez is érdekelheti

A bajnokkal zárta az évet az FK Csíkszereda

Az idény utolsó mérkőzését játszotta szombat délután az FK Csíkszereda női labdarúgócsapata. A női Szuperliga felsőházi rájátszásának 12. fordulójában a már bajnok Konstancai Farul vendégeként lépett pályára Ovidiuban, ahol 2–0-s vereséget szenvedett.

A csíkszeredai női focicsapat védője és támadója a vb-selejtezőre készülő keretben

A romániai női labdarúgó-válogatott már biztos csoportelsőként készül a Moldovai Köztársaság elleni vb-selejtezőre. A keretben két FK Csíkszereda-játékos is helyet kapott: Geréd Erika a védelemben, Ana Maria Vădulescu a támadósorban juthat szerephez.

Remekeltek a kézdivásárhelyi diáklányok a Tymbark Kupa országos döntőjében

A kézdivásárhelyi Petőfi Sándor Gimnázium U10-es lánycsapata sorozatban harmadszor végzett dobogón a Román Labdarúgó-szövetség Tymbark Junior elnevezésű utánpótlástornáján. Tavalyi bronzérmüket ezúttal ezüstre váltották.

Az FK Csíkszereda és a Vasas Femina is jól teljesít a női utánpótlás-labdarúgásban

Az FK Csíkszereda és a Székelyudvarhelyi Vasas Femina biztos továbbjutó az U15-ös női Elit Ligában, miközben a Vasas Femina U17-es csapata már az országos elődöntőre készül.

Emlékezetes fordítással harcolta ki a nemzetközi kupaszereplést az FK Csíkszereda

Emlékezetes fordítással biztosította be történelmi ezüstérmét az FK Csíkszereda női csapata: a Temesvári Poli elleni hazai győzelem után eldőlt, hogy a székelyföldiek nemzetközi kupasorozatban indulhatnak.

Ifiszinten is a Kolozsvár nyert az FK Csíkszereda női focicsapata ellen

Kiesett az FK Csíkszereda női U19-es csapata a bajnoki elődöntőben, miután hazai pályán kikapott a Kolozsvári U Olimpiától. A csíkiak ugyan korán vezetést szereztek, de a vendégek még az első félidőben fordítottak.

Kettős vereséggel búcsúzott az FK Csíkszereda a női Román Kupától

A csíki lányok a visszavágón is többet birtokolták a labdát és mezőnyfölényben futballoztak, de a Kolozsvári U Olimpia újabb győzelmével bejutott a női labdarúgó Román Kupa döntőjébe.

Első helyen végzett csoportjában, hazai pályán vívhat negyeddöntőt a Vasas Femina

Megnyerte csoportját és bejutott az U17-es női labdarúgó Elit Liga negyeddöntőjébe a Székelyudvarhelyi Vasas Femina, amely pénteken hazai pályán folytathatja szereplését.

Tovább tart az FK Csíkszereda női futballcsapatának gólínsége

Számos helyzetet kialakított és többször eltalálta a kapufát az FK Csíkszereda a Kolozsvári U Olimpia ellen, mégis gól nélküli döntetlennel zárult a női Szuperliga felsőházi rájátszásának vasárnap délutáni mérkőzése.

Kétgólos hátrányban az FK Csíkszereda a női U19-es bajnokság elődöntőjében

Vereséggel kezdte a női labdarúgó Ifjúsági Liga (U19) elődöntőjét az FK Csíkszereda. Berkeczi Emőke tanítványai 2–0-ra kaptak ki a Kolozsvári U Olimpia otthonában rendezett első mérkőzésen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!