Hirdetés

Megnehezítette a Steaua dolgát a nyárádtői csapat

A pontszerzés nem jött össze
Fotó: Haáz Vince

Méltó ellenfele volt a Bukaresti Steauának a Nyárádtői Unirea, pontot azonban nem szerzett a labdarúgó 2. Liga 16. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

Az eddigi legnehezebb kiszállására készült az újonc Maros megyei csapat, amely önbizalommal várta a második helyezett fővárosiak elleni összecsapást, miután az előző meccsén hazai pályán nyert az Újszentesi SK ellen.

A bukaresti gárda már az első percektől magához vette a kezdeményezést, beszorították ellenfelüket, de csak távoli lövésekig jutottak, ezeknél pedig a nyárádtői kapus a helyén volt.

Hirdetés

Az első félidő közepétől bátrabban játszottak a vendégek, és ők alakították ki a legnagyobb helyzeteket,

a szünetig többször is vezetést szerezhettek volna, Vînău és Magyari is közel volt a gólhoz, de nem tudtak betalálni.

Aztán a második félidő legelején szervezetlen volt a nyárádtői védelem és gyors büntetőhöz jutott a Steaua, amit Chipirliu értékesített, és ezzel előnybe kerültek. A bekapott gól kissé megzavarta a nyárádtői játékosokat, a hazaiak veszélyes támadásokat vezettek, de

ennek ellenére az 59. percben mégis kiegyenlítettek, a kiváló formában lévő Magyari Szilárd a hétközi, Aradi UTA elleni kupamérkőzés után újra betalált.

A székelyföldi támadó egyértelmű lesen állt, a partjelző azonban nem emelte a zászlaját, a találatot pedig így megadták.

A vendégek viszont mindössze hét percig örülhettek, mivel a fővárosiak gyorsan reagálták,

Chipirliu előbb a kapufára fejelt, majd kevéssel ezután több védőt is kicselezett a tizenhatoson belül és higgadtan lőtt a hálóba, a duplájával ismét a Steaua vezetett.

Ezután a nyárádtői együttes már nem tudott újítani, a bukarestiek pedig akár nagyobb különbséggel is nyerhettek volna, újabb kapufát lőttek, egy védelmi hiba után pedig Chipirliu nagy ziccert hagyott ki és elszalasztotta az esélyét, hogy mesterhármast szerezzen.

A Nyárádtői Unirea főleg az első játékrészben nem tudott élni a lehetőségeivel, és ez megbosszulta magát, az egyenlítés után pedig rövid ideig tartotta a döntetlent, így végül pont nélkül maradt. Eusebiu Tudor csapata számára az idei utolsó fordulóban kötelező a győzelem hazai pályán a szintén idén feljutott CSM Focșani ellen.

Labdarúgó 2. Liga, alapszakasz, 16. forduló:

Bukaresti Steaua–Nyárádtői Unirea 2–1 (0–0).

Gólszerzők: Chipirliu (47., büntetőből, 66.), illetve Magyari (59.).
Steaua: Frănculescu – Beța, Vîrtej, Ad. Ilie – Drăghici, Dani Iglesias (Ad. Pop, 89.), Sierra, Maeschi (Dav. Matei, 46.), Nedelea (Răsdan, 46.) – Chipirliu (Kereki, 89.), Heras (Dane, 81.).
Nyárádtő: Geantă – Chinteș (Blidărean, 71.), Coza, D. Pop, Ciubotaru – Bîrnoi (Andr. Șerban, 71.), Vînău, Cruceru (Savin, 71.), Vl. Bogdan (I. Barstan, 81.) – Zukanovic, Magyari.

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz, 16. forduló

Labdarúgó 2. Liga, 2024–2025-ös szezon, alapszakasz

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Nincs több matek: biztos bennmaradó az FK Csíkszereda

Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.

„Valósággal felrobbant a stadion” – Batzula Hunor a Corvinul elleni győzelemről

Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.

Székelyhon

Vizsgálja az ügyészség a sürgősségiről hazaküldött, majd otthon meghalt páciens ügyét

Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.

`
Krónika

Tisztázta a rendőrség Takács Csaba halálának okát

A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.

Krónika

Tragikus körülmények között elhunyt az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke

Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.

Főtér

Amikor a magyarok pontosan azt kapták büntetésül, amit a románok jutalmul – semmit

Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.

Ez is érdekelheti

„Valósággal felrobbant a stadion” – Batzula Hunor a Corvinul elleni győzelemről

Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.

Újra megverte a Corvinult, visszavette a második helyet a Sepsi OSK

A szezon egyik legfontosabb mérkőzése várt a háromszéki együttesre szombaton délután a Sepsi Duna Arénában: csak a győzelem volt elfogadható, amit meg is szerzett az éllovas Vajdahunyadi Corvinul ellen a labdarúgó 2. Liga play-offjának 7. fordulójában.

Pár perc alatt lerendezte hazai bajnokiját a Marosvásárhelyi ASA

Nem hagyott kérdést a Marosvásárhelyi ASA: már az első félidőben eldöntötte a Ceahlăul elleni mérkőzést, és a rivális botlását kihasználva ismét az élre állt a play-outban.

Nincs más választás: le kell győzze az éllovast a Sepsi OSK

Elengedhetetlen a győzelem a Sepsi OSK számára hazai közönség előtt az éllovas Vajdahunyadi Corvinul ellen a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hetedik fordulójában.

Legyőzte a nagyváradiakat a Voluntari, letaszította a feljutó helyről a Sepsit

A feljutásra hajtó FC Voluntari győzelmével kezdődött a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hetedik fordulója: a Bihar FC ellen szerzett három pontnak köszönhetően megelőzte a Sepsi OSK-t a második helyen.

Alkotmányellenes a Novák-törvény, az FK Csíkszereda elnöke szerint szemléletet kell váltani

Románia Alkotmánybírósága alkotmányellenesnek nyilvánította az egykori sportminiszter, Novák Károly Eduárd nevéhez köthető törvényt, amely előírta volna, hogy a hazai versenyeken legalább 40%-ban román sportolókat kell szerepeltetni.

Érzelmes debütálás: jelesre vizsgázott a 2. Ligában a székelyudvarhelyi játékvezető

Érzelmekkel teli bemutatkozáson van túl a székelyudvarhelyi Feleki Gellért: a másodosztályban debütáló játékvezető nemcsak a pályán, hanem a kulisszák mögött is komoly utat járt be, amelynek egyik legfontosabb állomásához érkezett.

Élesedik a harc: kulcsforduló vár a 2. Liga mezőnyére

A román labdarúgó 2. Liga 2025–2026-os idényében a következő forduló döntően befolyásolhatja a feljutásért és a kiesés elkerüléséért zajló csatát. A play-offban a Sepsi OSK, az alsóházban több veszélyeztetett csapat is kulcsfontosságú meccs előtt áll.

Megvédte edzőjét a Bihar FC a Sepsi OSK-val szembeni kirohanásáért

Nagy port kavart a Bihar FC vezetőedzőjének sajtótájékoztatón elhangzott nyilatkozata a Sepsi OSK elleni mérkőzés után. A nagyváradi klub megvédte Erik Lincart, meglátásuk szerint a kijelentései nem voltak soviniszta vagy diszkriminatív jellegűek.

Szorul a hurok: a riválisok könyörtelenül megbüntették a Sepsi OSK botlását (videóval)

Az FC Voluntari és a Corvinul sem hibázott idegenben, így azonnal kihasználták a Sepsi OSK vereségét. A háromszéki együttes előnye olvadt a harmadikkal szemben, míg az első helyért folytatott harcból szinte biztosan kiszállt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!