Meglepetéssel kezdődtek a kupaküzdelmek

Székely Sport 2021. szeptember 22., 00:27 utolsó módosítás: 2021. szeptember 22., 00:35

Négy párharcban dőlt el a továbbjutás kedden a labdarúgó Román Kupa tizenhatoddöntőjében. Három élvonalbeli és egy harmadosztályú csapat jutott tovább.

A Nagybányai Minaur kiejtette magasabban rangsorolt ellenfelét Fotó: Facebook/CS Minaur

Az első mérkőzésen a 3. Ligában szereplő Șomuz Fălticeni megnehezítette az FC Voluntari dolgát. Még a vezetést is megszerezte élvonelbeli ellenfelével szemben, igaz az előnye csupán néhány percig tartott. A szünetben döntetlen volt az állás, majd a Voluntari az utolsó félórában háromszor is betalált, és érvényesítette a papírformát.

Egy másik harmadosztályú csapat, a Nagybányai Minaur viszont a keddi játéknap meglepetését szolgáltatta, miután 3–1-es győzelmével kiejtette az elmúlt idényben még az 1. Ligában játszott Jászvásári Polit.

Búcsúzott a másodosztályban éllovas Petrolul Ploiești is, amely szoros mérkőzésen 1–0-ra veszített az élvonalba idén feljutott FCU Craiova 1948 gárdája ellen.

Az esti mérkőzésen két élvonalbeli együttes találkozott, a CS Mioveni és a Bukaresti Rapid nem jutottak dűlőre, a rendes játékidőben és a hosszabbításban egyetlen találat sem esett, a tizenegyespárbajban pedig a fővárosiak voltak pontosabbak, és folytatják a nyolcaddöntőben.

Labdarúgó Román Kupa, tizenhatoddöntők:

Șomuz Fălticeni–FC Voluntari 1–4 (1–1)

Gólszerzők: Sahru (37.), illetve Alexandru Ilie (42.), Veiga (65.), Paraschiv (77.), Briceag (86.)

Nagybányai Minaur–Jászvásári Poli 3–1 (1–1)
Gólszerzők: Văsălie (13., 65.), Donca (61.), illetve Zaharia (39.)

Petrolul Ploiești–FCU Craiova 1948 0–1 (0–0)
Gólszerző: Ondaan (52.)

CS Mioveni–Bukaresti Rapid 0–0 (0–0, 0–0, 0–0), 4–5 tizenegyesekkel