Meglepetéssel indult a Szuperliga, mindent kihagyott a bajnokesélyes – videókkal

Horváth Bálint Ottó 2024. július 12., 23:43 utolsó módosítás: 2024. július 12., 23:52

Két mérkőzéssel pénteken elrajtolt a labdarúgó Szuperliga 2024–2025-ös szezonja. Az újonc Unirea Slobozia nagy meglepetést okozott, míg a bajnoki aspiráns Universitatea Craiova pontatlan volt a befejezésnél.

A Craiova nagy fölényben játszott, de nem tudott betalálni Fotó: Facebook/Universitatea Craiova

A szezon nyitómérkőzésén nagy meglepetés született, hiszen az újonc Unirea Slobozia 1–0-ra nyerni tudott a két évvel ezelőtti bajnok Konstancai Farul otthonában.

A találkozó egyetlen gólját a 19. percben szerezte a másodosztály győztese, amikor Florin Purece, a tengerpartiak korábbi játékosa volt eredményes.

A folytatásban hiába próbálkozott többet Gheorghe Hagi együttese, semmi nem jött össze nekik, így váratlan vereséggel kezdtek.

Videó: Prima Sport

Az esti összecsapáson az FC Hermannstadt és az Universitatea Craiova gól nélküli döntetlenre végeztek. A szorosabb első félidőt követően a másodikban az előző idényben bronzérmes és az új kiírásban is a bajnoki címre hajtó oltyánok nagy fölényben játszottak, végig támadták a meccset.

Betalálni viszont nem sikerült, pedig összesen tíz kaput eltaláló lövésük volt, de a befejezések nem voltak eléggé pontosak, a házigazdák kapusa remek napot fogott ki, így meg kellett elégedjenek az egy ponttal.