A kupasorozat második körének mérkőzéseit október 16-án, 14.30-tól játsszák le, amikor második és harmadik ligás együttesek lépnek pályára. Ebben a szakaszban Székelyföld egyetlen képviselője, a másodosztályú Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK női csapata Suceava megyében vendégszerepel, a harmadik vonalban játszó Colegiul National Nicu Gane Fălticeni ellen játszik az észak-kelet romániai város Constantin Jamaischi stadionjában.
Női labdarúgó Román Kupa, 2. forduló:
CN Nicu Gane Fălticeni–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK
Concordia Chiajna–Bukaresti Rapid
Gloria Buzău–Petrolul Ploiești
Brassói SR Municipal–Prahova Ploiești
ACS Academia de Fotbal Floreşti–Aradi UTA
ACS Sporting Banat–ACS Roma Florin Pădurean
U Craiova–ACS Atletic Drobeta
A további három székelyföldi női futballcsapat, a második ligás Marosvásárhelyi SE, illetve az élvonalban szereplő Székelyudvarhelyi Vasas Femina és az FK Csíkszereda később kapcsolódik be a Román kupa küzdelmeibe.
Sok helyzetet elpuskázott a sepsiszentgyörgyi együttes saját közönsége előtt. A Besztercei Gloria egy ajándékba kapott góllal kiegyenlített, így pontokat hullajtott a háromszéki gárda.
Mozgalmasabb első felvonást követően a második már visszafogottabb játékot hozott. Megvolt az esélye az FK Csíkszeredának, hogy megszerezze harmadik diadalát az élvonalban, de a kapufáról kifele pattant a labda a tizenegyesnél a Petrolul Ploiești ellen.
Közleményt adott ki a rendőrség a Szépvízi víztározó közelében holtan talált fiatalok ügyében: a boncolás szerint október 20-án, hétfőn következhetett be a haláluk, két nappal azelőtt, hogy megtalálták őket. Az ügyben az öngyilkosság gyanúja is felmerül.
A boncolás előzetes eredményei szerint a Hargita megyei szépvízi víztározó közelében, egy személygépkocsiban holtan talált két fiatal október 20-án halt meg – közölte pénteken a Hargita megyei rendőr-főkapitányság.
A francia Carrefour romániai üzleteinek eladására készül – adta hírül pénteken a francia sajtóra hivatkozva a Hotnews.ro hírportál.
Besztercén is gázrobbanás történt vasárnap reggel. A rahovai tömbháztragédiával kapcsolatban új részletek derültek ki. Az erdélyi megyékben pedig elég sokat lopják a gázt, ami rendkívül veszélyes.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!