
Akárcsak tavaly, idén is Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Gyergyószentmiklósi VSK döntő lesz Hargita megyében. Szerdán este a bajnokságban éllovas Gyergyói VSK öt góllal nyert Csíkszentsimonban, a székelyudvarhelyi párharc pedig szoros eredménnyel zárult. A Golimpiákosz a 35. percben már 2–0-ra vezetett, a Roseal azonban a második félidő elején kiegyenlített (2–2), de a 61. percben Jankó Levente megszerezte második találatát (3–2), amellyel a végeredményt is beállította.
Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, elődöntő:
Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Székelyudvarhelyi Roseal SK 3–2 (2–0),
gólszerzők Kis Zsolt (20.), Jankó Levente (35. és 61.), illetve Csíki Zsolt (51.) és Miklós Árpád (53.). Játékvezetők: Kocsis Zoltán, Silviu Duşa és Dan Iaru.

Golimpiákosz: Bálint Lehel – Balázsi Attila, Jankó Levente, Kovács Levente, Bencze Rajmund, Gergely Tamás, Kis Zsolt, Somolyák Csaba, Szőcs Lóránt, Márton-Molnár Örs, Kovács Tamás. Cserejátékosok: Tamás Előd, Szász Lajos, Bíró László Zoltán, Györfi Norbert, Tamás-Szóra Loránd, Vinczellér Árpád. Edző: Bodor Ernő.
Roseal: Dávid-Tătar Cornel – Józsa Sándor, Demény Norbert, Jakab Tamás, Csíki Dénes, Csíki Attila, Csíki Zsolt, Kovács Sándor, Miklós Árpád, Miklós Sándor, Zoltáni Róbert. Cserejátékosok: Balázs Hunor, Cseke Norbert, Lakatos Sándor, Ciprian Mogoșeanu, Sebastian Constantin Popică. Edző: Dusinszky Sándor.

A döntő helyszínéről és időpontjáról később dönt a szervező Hargita Megyei Labdarúgó-egyesület (HMLE). A bajnokság június első hétvégéjén zárul, a kupadöntőt pedig a tervek szerint a pontvadászat lezárása után rendezik.

Nem a pályán történtek miatt marad emlékezetes a Dinamo és U Craiova közotti fociderbi. A fővárosi ultrák ezúttal sem fogták vissza magukat: megdobálták a mérkőzést vezető Kovács Istvánt, és sokadszorra is kiutasították a magyarokat az országból.
Családias hangulat, kiváló körülmények és történelmi bemutatkozás Livignóban: a székelyföldi hódeszkások közül Mandel Kata és Kinda Géza mesélt a Székely Sportnak a milánói-cortinai téli olimpia egyik helyszínéről, az első tapasztalatokról.
Egy 45 éves férfi életét vesztette és ketten megsérültek kedden egy közúti balesetben a 24-es országúton, Iași megyében. Két autó ütközött össze frontálisan, az egyik sérültet, egy terhes nőt helikopterrel vittek kórházba.
Az RMDSZ a kormány tagjaként jobban ki tudja használni potenciálját, mint ellenzékben, de eljöhet egy pont, amikor elgondolkodik a koalícióból való kilépésen – jelentette ki Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Rendőrségi eljárás indult egy kolozsvári buszon történt incidens miatt, amely során magyarul beszélő fiatalokat ért verbális támadás. Az ügyben gyűlöletkeltés gyanújával vizsgálódnak a hatóságok, szemtanúkat keresnek.
És ez újabb oldalról világít rá arra, hogy a még mindig sínes doszárban gondolkodó romániai bürokrácia semmit sem tud kezdeni a technológia adta lehetőségekkel.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!