Megismétlődik a tavalyi döntő a Hargita megyei Román Kupában

Dobos László 2024. május 23., 10:04

Papírforma eredmények születtek a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának elődöntőjében, a bajnokságban jobban rangsorolt csapatok jutottak a fináléba.

A sárga-fehérben játszó címvédő Golimpiákosz idén is bejutotta megyei kupadöntőbe Fotó: László Ildikó

Akárcsak tavaly, idén is Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Gyergyószentmiklósi VSK döntő lesz Hargita megyében. Szerdán este a bajnokságban éllovas Gyergyói VSK öt góllal nyert Csíkszentsimonban, a székelyudvarhelyi párharc pedig szoros eredménnyel zárult. A Golimpiákosz a 35. percben már 2–0-ra vezetett, a Roseal azonban a második félidő elején kiegyenlített (2–2), de a 61. percben Jankó Levente megszerezte második találatát (3–2), amellyel a végeredményt is beállította.

Labdarúgó Román Kupa, Hargita megyei szakasz, elődöntő:

Székelyudvarhelyi Golimpiákosz–Székelyudvarhelyi Roseal SK 3–2 (2–0),
gólszerzők Kis Zsolt (20.), Jankó Levente (35. és 61.), illetve Csíki Zsolt (51.) és Miklós Árpád (53.). Játékvezetők: Kocsis Zoltán, Silviu Duşa és Dan Iaru.

Fotó: László Ildikó

Golimpiákosz: Bálint Lehel – Balázsi Attila, Jankó Levente, Kovács Levente, Bencze Rajmund, Gergely Tamás, Kis Zsolt, Somolyák Csaba, Szőcs Lóránt, Márton-Molnár Örs, Kovács Tamás. Cserejátékosok: Tamás Előd, Szász Lajos, Bíró László Zoltán, Györfi Norbert, Tamás-Szóra Loránd, Vinczellér Árpád. Edző: Bodor Ernő.

Roseal: Dávid-Tătar Cornel – Józsa Sándor, Demény Norbert, Jakab Tamás, Csíki Dénes, Csíki Attila, Csíki Zsolt, Kovács Sándor, Miklós Árpád, Miklós Sándor, Zoltáni Róbert. Cserejátékosok: Balázs Hunor, Cseke Norbert, Lakatos Sándor, Ciprian Mogoșeanu, Sebastian Constantin Popică. Edző: Dusinszky Sándor.

Csíkszentsimoni FC–Gyergyószentmiklósi VSK 0–5 (0–2),
gólszerzők: Hodgyai László (14.), Péter Zsombor (34. és 52.), Vékás Barna (46. és 69.). Játékvezetők: Feleki Gellert, Tamási Zoltán és Hegyi Hunor.

A döntő helyszínéről és időpontjáról később dönt a szervező Hargita Megyei Labdarúgó-egyesület (HMLE). A bajnokság június első hétvégéjén zárul, a kupadöntőt pedig a tervek szerint a pontvadászat lezárása után rendezik.

Mi történt a tavalyi kupadöntőn?
Egy évvel ezelőtt, 2023. június 7-én meglepetéssel zárult a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakasza. A döntőben a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz egy góllal legyőzte a Gyergyószentmiklósi VSK együttesét. A gólt Bencze Rajmund szerezte a 3. percben.
•  Fotó: László Ildikó