„Keddi felindultságomban elejtettem egy olyan mondatot, hogy nem tudom, ki lesz az edző, és lehet, hogy megszűnik a felnőttcsapat – nagyobb visszhangja lett az egésznek, mint vártam. Mikor lehiggadtam, mindent újragondoltam. Megfordult a fejünkben, hogy megszakítjuk a folyamatot és nem indulunk a harmadosztályban” – kezdte a sajtótájékoztatót Berkeczi.
Az SZFC elnöke kiemelte, leginkább az fájt neki, hogy a rendkívül sikeres szezont követően büntetőkkel bukta el a csapat a feljutást a 2. Ligába, Székelyudvarhely városvezetéséből senki sem kereste meg, hogy gratuláljon, esetleg megkérdezze, mibe is került ez a szenzációs menetelés.
„Felhívott kedden Szondy Zoltán, az FK Csíkszereda elnöke, akivel nagyon szoros kapcsolatot ápolok. Mondtam neki, hogy hirtelen felindultságból jött a döntés, egyet alszom rá, és majd elmondom, mi a végleges döntésem. Arra is gondoltam, hogy a megszűnéssel adunk egy sokkot, hátha eljut a városvezetőkhöz. De úgy érzem, nem nagyon érdekli őket, hogy megszűnünk vagy sem. Szondy az FK további támogatásáról biztosított minket.
Nagy frusztrációt okozott nekünk az is, hogy a meglévő játékosaink, akikkel dolgoztunk az előző évben, hirtelen szétszéledtek. A csapat gerincét alkotó labdarúgóinkat nagyobb ajánlatokkal leigazolták más klubok.
Nehezítette helyzetünket, hogy az FK Csíkszereda vissza kell tartsa a fiatal játékosait az ifjúsági bajnokságok és a Youth League miatt, ezért úgymond fiatal játékosok nélkül hagytak minket – de ez normális is. Kedden már azt beszéltük a klubon belül, hogy ha nem nagyon tudunk minőségi fiatalokat hozni a csapathoz, akkor inkább amatőr szinten folytatjuk és a 4. Ligában indulunk.
– vázolta a helyzetet az elnök.
Berkeczi nehezményezte azt is, hogy a városi stadion pályája továbbra is rossz állapotban van, a városi sportinfrastruktúra közepes szintű. „Volt egy nyertes pályázatunk a Székelyföld Labdarúgó Akadémiánál, a magyar állam támogatásával építhettünk volna egy 40x60 méteres edzőpályát. Két és fél év alatt sem tudták megoldani a város részéről, hogy bérmentesen, koncesszióba ideadják a területet az SZFC-nek vagy az FK-nak. Ha ez megoldódna, lenne három használható futballpálya, mind a lánycsapatok, mind az udvarhelyi utánpótlás nyugodtan tudna edzeni.
„A székelyudvarhelyi városlakók nagyon ki vannak éhezve a sportsikerekre, ezt az utolsó meccsel is bebizonyítottuk: óriási tömeg mozdult meg, jött el a stadionba. Ez pedig motiválja az embert, hogy menjen előre, de ehhez több pénzre van szükség. A 2. Ligában való szerepléshez legalább 800 ezer euró szükséges, ami duplája, mint amiből működtünk az előző szezonban.
A befejeződött idényben 420 ezer euró volt a költségvetésünk, a másodosztályba feljutottak 7–800 ezer euróból gazdálkodtak. Mi 300 ezer lejt kaptunk Székelyudvarhelytől, ami még az utánpótlásnevelésre sem elég, ami éves szinten kb. 350 ezer lejbe kerül. Az osztályozón elődöntős ellenfelünk, Dăești 450 ezer eurót kapott a község vezetőségétől, míg Zilah 700 ezer, Beszterce pedig 600 ezer eurós költségvetéssel nem jutott el a döntőig” – emelte ki.
Az SZFC elnöke hangsúlyozta, hogy hatalmas összegbe kerül fenntartani egy ilyen klubot, amelynek felnőttcsapata és utánpótlása van. „Ehhez pedig minőségi infrastruktúrára is szükség van, csak így lehet bővülni, fejlődni.
– mondta a sajtótájékoztatón Berkeczi Attila.
Elhangzott továbbá, hogy noha nincs még edzője az SZFC-nek, jelenleg két szakemberrel is tárgyalnak, és valószínűleg a héten egyikükkel meg is tudnak egyezni. Hétfőn lesz a gyülekező, kezdődnek az edzések. „Biztos, hogy nem az a szint lesz, mint ami volt az előző szezonban, most ismét csapatépítésbe kezdünk. Van idő, hiszen a 3. Liga csak augusztus 26-án kezdődik, míg a Román Kupába csak a második fordulóban csatlakozunk.
– tette hozzá László Zsolt, az SZFC csapatmenedzsere.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Pont került Anderson Ceará hosszú ideje húzódó átigazolási történetének végére: a brazil labdarúgó az egyiptomi National Bank of Egypt SC játékosa lett. Az átigazolás részleteiről Rédai Attila, az FK Csíkszereda sajtófőnöke számolt be a Székely Sportnak.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Egyre több kolozsvári polgárnak szúrja a szemét a Sétatéren immár tizenegyedszerre megszervezett gigafesztivál. Pedig minden remek lenne, ha a városvezetés betartatná a fesztiválos magánvállalkozókkal a minimális szabályokat.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!