Kiemelt fontosságú párharc vár a sepsiszentgyörgyi labdarúgó együttesre, amely egy lépésre van attól, hogy bejusson az Európa Konferencia Liga csoportkörébe. Ehhez a norvég Bodø/Glimt gárdáján kell túljutnia a harmadik számú európai kupasorozat rájátszásában. Az első mérkőzést csütörtökön 20 órától rendezik a Sepsi OSK Arénában, a visszavágóra egy héttel később kerül sor Norvégiában.
A két összecsapás között Liviu Ciobotariu vezetőedző csapata az újonc Jászvásári Polival találkozik idegenben a Szuperliga 7. fordulójában.
A mérkőzést – figyelembe véve az időjárási körülményeket – abszolút értelmetlen időpontban, a legnagyobb kánikulában vasárnap 13 órától kell lejátszania.
A jászvásáriakat irányító Leo Grozavu, a Sepsi OSK korábbi szakvezetője ezzel kapcsolatban megjegyezte, a meccs programálásával tiszteletlenséget mutatnak a játékosokkal szemben.
„Ez az időpont amikorra időzítettek, mit tehetünk mi? Mi a normális már Romániában!
– fogalmazott Grozavu.
A Sepsi OSK vezetősége a csapat fáradtságára való tekintettel megegyezett a moldvaiakkal a találkozó elhalasztását illetően és ezt kérvényezte a bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóligánál (LPF), amely azonban nem fogadta el.
Arra hivatkoztak, hogy nem lenne korrekt, ha csak egy mérkőzést halasztanának el, mivel a másik EKL-rájátszásban érdekelt romániai együttes, a bajnoki címvédő Konstancai Farul pályára lép az Universitatea Craiova ellen.
Az oltyánok ugyanis nem kértek a halasztásból, ezt azzal magyarázták, hogy a szeptemberi bajnoki szünetet figyelembe véve egy hónap alatt csak egy meccset játszanának.
Érdekesség, hogy augusztus elején az európai kupaporondon akkor még versenyben lévő három belföldi klub, a Sepsi, a Farul és az FCSB mérkőzését a harmadik selejtezőkörben mind elhalasztotta a labdarúgóliga, amely a hónap eleji közleményében úgy fogalmazott, hogy „minden lehetséges módon szeretné támogatni a tagklubokat az Európa Konferencia Liga csoportkörébe való kvalifikációban”. Ennek a vállalásának viszont ellentmond a mostani döntésével...
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Románia azon mintegy 60 ország között van, amelyeket Donald Trump amerikai elnök meghívott egy új nemzetközi kezdeményezésbe, a béketanácsába.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!