Gyakorlatilag a lehetetlenre vállalkozott a Székelyudvarhelyi FC a CS Tunari ellen, hiszen az első mérkőzésen összeszedett négygólos hátrányát próbálta ledolgozni a szerda délutáni visszavágón. A remények mindössze három percig éltek a sétatéri stadionban, amikor a hazaiak könnyelműen eladták a labdát a tizenhatosuk előterében, a játékszer Hlisteihez került, aki látványos mozdulattal megszerezte a vezetést az Ilfov megyei csapatnak.

A bekapott gól megfogta a hazaiakat, míg a vendégek rögtön a kivárásos taktikára váltottak, pár kemény belépő mellett szinte eseménytelenül zajlott a meccs. Az első hazai lehetőségre a játékrész feléig kellett várni, ekkor Balogh játszotta magát jó helyzetbe, ám közelről az oldalhálót lőtte telibe. Túloldalt átvészelt a házigazda pár percnyi forró pillanatot, ezidő alatt Lukácsnak bőven akadt tennivalója, az eredmény nem változott.
Egészen a félidő végéig, amikor Baloghot húzták le a tizenhatosban, a kolozsvári Dragoș Nicolae Lunca játékvezető a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Györgyi magabiztosan értékesítette.

A szünet nem hozott változást egyik fél játékában sem, a Tunari pedig ismét nagyon közel járt a korai gólhoz, de Lukács ziccerben hatalmasat védett. Főleg a mezőnyben zajlott a játék, kevés igazán nagy lehetőséggel. Az udvarhelyiek akár maguk javára is fordíthatták volna az állást, ám Györgyi nagyszerű passzát követően Ronai nem tudta legyőzni Morozt.

Maradt az 1–1, a Tunari az első meccsen szerzett magabiztos győzelmének köszönhetően feljutott a 2. Ligába.
A Székelyudvarhelyi FC pedig marad ismét a második hellyel, három éven belül másodszorra.
Székelyudvarhelyi FC–CS Tunari 1–1 (1–1).
Gólszerzők: Györgyi (45., 11-esből), illetve Hlistei (3.).
SZFC: Lukács – Göndör (Hadnagy, 11.), Szőke, Berkeczi, Kovács, Marosi (Opra, 90+2.), Bálint, Lázár (Bíró, 82.), Ronai (Tordai, 82.), Györgyi, Balogh. Vezetőedző: Demény Norbert.
Tunari: Moroz – Ion, Țegle, Plumbuitu, Dragu (Bălan, 75.), Filip (Furtună, 89.), Spătaru (Gavrilă, 75.), Paul, Vasu (Tudorache, a szünetben), Hlistei (Moga, 89.), Șerban. Vezetőedző: Dan Alexa.
A párharcot a CS Tunari nyerte, 5–1-es összesítéssel és feljutott a 2. Ligába.
Unirea Brăniștea–Bákói FC 2–3,
a párharcot Bákó nyerte, kettős győzelemmel, 6–3-as összesítéssel;
CS Dinamo–Vedița Colonești 1–1,
a párharcot a CS Dinamo nyerte, 5–3-as összesítéssel;
SCM Râmnicu Vâlcea–Besztercei Gloria 3–2, büntetők után 4–5
a párharcot a Beszterce nyerte, büntetőkkel;
Temesvári Poli–Szatmárnémeti Olimpia 1–2.
a párharcot Szatmárnémeti nyerte, kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!