Nem igazán volt alkalmas a labdarúgásra a Piatra Neamț-i pálya szerdán délben. A csapatokat nagy hó fogadta, de a mérkőzésre sor került. Amint Berecz Norbert edző a Székely Sportnak elmondta, egyik csapat részéről sem volt elvárható a szervezett játék ilyen körülmények között, és egyetlen egyéni hiba döntött az első félidő végén. A Ceahlăul II. ezzel szerzett vezetést és 1–0 maradt a végeredmény is.
A 3. Liga tavaszi idényére készülő Gyergyószentmiklósi VSK-nak ez volt a harmadik felkészülési mérkőzése. Előzőleg a Sepsi OSK II. vendégeként 2–1-re alulmaradtak, majd hazai pályán 0–0-s döntetlent játszottak a Szászrégeni Avântul csapatával. A következő edzőmérkőzésükre ismét Gyergyószentmiklóson kerül sor, szombaton 14.30-kor a Kovászna megyei 4. ligás Barót együttesével játszanak.
Labdarúgó felkészülési mérkőzés:
Ceahlăul Piatra Neamț II.–Gyergyószentmiklósi VSK 1–0 (1–0).
A VSK összeállítása: Bartók – Csiszer, Sütő, Circa, Bărăbaș, Csala R., Csala T., Iordache, Péter, Nagy, László. Játszott még: Szántó – Țepeș, Zöld, Fazakas, Ilie.
Irányváltás, szintlépés és szerkezeti átalakulás következik a Gyergyói Hoki Klubnál. A vezetőség szerint elérkezett az idő, hogy az elmúlt évek utánpótlás-nevelő munkája a felnőttcsapatban is meghatározó legyen.
Első hazai mérkőzését játssza a hétvégén az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a Szuperliga 2026–2027-es idényében. A második fordulóban a csíkiak az FCSB-t, a sepsiszentgyörgyiek a Kolozsvári U-t fogadják, a vasárnapi találkozók egy órával korábban kezdődnek.
A Bucsecs-hegységben kialakult felhőszakadás miatt villámárvíz öntötte el Bușteni üdülővárost vasárnap délután, megbénítva az egész települést. A víz autókat és embereket sodort el, de elárasztotta az 1-es országutat is.
Hamisak azok az információk, amelyek szerint a polgároknak díjat kell fizetniük, vagy büntetőjogi szankciókkal kell számolniuk azért, mert saját kútjaik vizét használják – közölte a Román Vízügyi Hatóság (ANAR).
Ne legyenek gyávák meghívni Magyarország miniszterelnökét Tusványosra – kérte Magyar Péter miniszterelnök kedden az Országgyűlésben, a frakciók képviselőinek válaszolva.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!