Hirdetés

Még minden hely kiadó a Román Kupa negyeddöntőjében

Nyolcan maradnak versenyben a trófea elhódításáért
Fotó: Pinti Attila

Ezen a héten rendezik a labdarúgó Román Kupa csoportkörének harmadik, utolsó fordulóját. Még egyetlen csapat sem biztosította be helyét a legjobb nyolc között, ugyanakkor az már eldőlt, hogy a címvédő Sepsi OSK búcsúzik a sorozattól.

Nagy meglepetéseket tartogatott a kupasorozat előző játéknapja, az elmúlt két kiírásban győztes Sepsi OSK kikapott a másodosztályú Vajdahunyadi Corvinultól, így már a csoportkörben biztossá vált a kiesése, ebben az idényben nem védheti meg címét. A háromszéki klub mellett búcsúzott a bajnok Konstancai Farul is, amely mind a két eddigi kupamérkőzését elveszítette.

Hirdetés

A csoportkör zárófordulójának találkozóit ezen a héten, keddtől csütörtökig játsszák le, kiélezett összecsapások várhatók a negyeddöntőbe jutásért, eddig ugyanis még egyetlen csapat sem biztosította be helyét a legjobb nyolc között.

Mutatjuk, milyen párharcok lesznek a négy csoportban, ahonnan az első és a második helyezettek (pontazonosság esetén az egymás elleni eredmények, majd a gólkülönbség döntenek) kerülnek be az egyenes kieséses szakaszba, küzdenek tovább a trófea elhódításáért.

A kupától immár búcsúzott Sepsi OSK-t felvonultató A csoportban csütörtökön délután lépnek pályára az együttesek.

A sepsiszentgyörgyiek számukra tét nélküli meccsen a Petrolul Ploiești vendégei lesznek, amely az élen áll ebben a hatosban, és kizárólag győzelemmel lehet biztos a továbbjutásban.

Az erre még pályázó Corvinul és Hermannstadt ugyanis könnyebb meccsek elé néz, a Pécskai Progresul, illetve a Chindia ellen.

A B csoportban szerdán játszanak, nagy rangadónak ígérkezik a Bukaresti Rapid és a Kolozsvári CFR összecsapása, ezt megelőzően a két gárda azonos pontszámmal rendelkezik az élen.

Ugyancsak négy egységet gyűjtött eddig a Kolozsvári U, amely a sereghajtó FC Botoșani otthonában lép pályára, így hármas csatára van kilátás a továbbjutó helyek megszerzéséért, de még a CSM Alexandria is beleszólhat a küzdelembe, ehhez le kell győznie a Bukaresti Steauát.

A szerdai játéknapon letudnak egy mérkőzést a C csoportból is, ahol a harmadosztályú csapatok, a Zilahi SCM és a Nagyváradi Bihor FC találkoznak, de már csak utóbbinak maradt egy csekély esélye a továbbjutásra.

A döntő párharcokat viszont csütörtökön este rendezik, amikor a három négy pontos együttes közül az FCU Craiova 1948 az FCSB ellen játszik, míg a Galaci Oțelul a még reménykedő Dinamo vendége lesz, a fővárosiak győzelmi kényszerben vannak.

A D csoportban kedden zajlanak a küzdelmek, a már búcsúzott Konstancai Farult leszámítva öt csapat van még versenyben.

A legkedvezőbb helyzetből az Universitatea Craiova és az FC Voluntari várja a meccseket, előbbi a tét nélkül pályára lépő bajnoki címvédőt fogadja, utóbbi az egy ponttal lemaradó Aradi UTA ellen idegenben játszik.

Mellettük a másodosztályú csapatoknak, a CS Tunari-nak és a Gloria Buzăunak is van esélye, az egymás elleni csatájukban csak győzelemmel juthatnak tovább.

Labdarúgó Román Kupa, 2023–2024-es kiírás, csoportkör, harmadik forduló:

A csoport
csütörtökön 17 órától
Petrolul Ploiești–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (Digi Sport, Prima Sport)
Chindia Târgoviște–FC Hermannstadt (FRF TV)
Pécskai Progresul–Vajdahunyadi Corvinul (Digi Sport, Prima Sport)

Az állás: 1. Petrolul 6 pont (4–1), 2. Vajdahunyad 6 (3–0), 3. Nagyszeben 4 (7–1), 4. Sepsi OSK 1, 5. Chindia 0, 6. Pécska 0.

B csoport
szerdán 19 órától
Bukaresti Rapid–Kolozsvári CFR (Digi Sport, Prima Sport)
FC Botoșani–Kolozsvári U (Digi Sport, Prima Sport)
CSM Alexandria–Bukaresti Steaua (Digi Sport, Prima Sport)

Az állás:
1. Kolozsvári CFR 4 (4–2), 2. Kolozsvári U 4 (4–2), 3. Rapid 4 (3–1), 4. CSM Alexandria 3 (3–4), 5. Steaua 1, 6. FC Botoşani 0.

C csoport
szerdán 14 órától
Zilahi SCM–Nagyváradi Bihor FC (FRF TV)
csütörtökön 20.45-től
FCU Craiova 1948–FCSB (Digi Sport, Prima Sport)
Bukaresti Dinamo–Galaci Oțelul (Digi Sport, Prima Sport)

Az állás:
1. Galaci Oţelul 4 pont (5–2), 2. FCSB 4 (3–1), 3. FCU Craiova 4 (2–1), 4. Dinamo 2 (2–2), 5. Nagyvárad 1 (1–3), 6. Zilah 0 (1–5).

D csoport
kedden 19 órától
Universitatea Craiova–Konstancai Farul (Digi Sport, Prima Sport)
Aradi UTA–FC Voluntari (Digi Sport, Prima Sport)
CS Tunari–Gloria Buzău (Digi Sport, Prima Sport)

Az állás: 1. FC Voluntari 4 pont (3–1), 2. U Craiova 4 (2–1), 3. Gloria Buzău 3 (2–2), 4. Aradi UTA 3 (2–2), 5. CS Tunari 2, 6. Konstancai Farul 0.
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

A saját kezében a sorsa: mikor biztosíthatja be visszajutását a Sepsi OSK?

Féltávhoz érkezett a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszása, a harc pedig továbbra is nagyon kiélezett. Mutatjuk, mikor biztosíthatják be matematikailag a feljutást és az osztályozós helyeket az élcsapatok, köztük a Sepsi OSK-val.

Kihirdették a romániai jégkorong-válogatott világbajnoki keretét

Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.

Székelyhon

Fejszével ölte meg várandós élettársát, életfogytiglant kapott

A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.

`
Krónika

„Ez egy másik mozi”. Kelemen Hunor elárulta a Krónikának, Magyar Péter kérte-e a lemondását

A nagy közös ügyeinkben, nemzet- és szakpolitikai kérdésekben folyamatos lesz a konzultáció az új magyar kormány és az RMDSZ között – nyilatkozta a Krónikának Kelemen Hunor a Magyar Péterrel folytatott megbeszélését követően.

Krónika

Őrizetbe vették egy erdélyi település magyar polgármesterét

Őrizetbe vették Szék község polgármesterét sikkasztás és hivatali visszaélés gyanújával, miután a nyomozók szerint közpénzből finanszírozott beszerzéseket használt fel saját céljaira.

Főtér

Erdély a Nagy Meglepődés idején és utána

A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.

Ez is érdekelheti

Piliske-parádé a Román Kupában, kiütötte az egyik legjobb megyeis csapatot

Lezárult a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának negyeddöntője: a Tusnádi Piliske nagy meglepetésre kiütötte az Agyagfalvi Lendületet. Az elődöntőben három megyeis és egy ötödik ligás csapat szerepel.

A világbajnokság közben indul a Szuperliga új szezonja

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága csütörtöki ülésén jóváhagyta az élvonalbeli bajnokság 2026–2027-es szezonjának menetrendjét.

Hosszabbítás döntött a gyimesbükki kupameccsen

Két idegenbeli győzelem született a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának szerdai negyeddöntőiben, ahol a két negyedik ligás csapat, a Csíkszentsimon és a Székelykeresztúr is továbbjutott.

Hátrányból nyert kupameccset a Golimpiákosz

Elkezdődtek a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának negyeddöntői, amelynek első mérkőzésén a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz hátrányból fordítva jutott tovább.

Volt pár meglepetés a Maros megyei kupamérkőzéseken

Bajnoki találkozók helyett a Román Kupa második fordulójának mérkőzéseit játszották le hétvégén a Maros megyei labdarúgócsapatok, a párharcokban néhány meglepő eredmény is született.

Udvarhelyi rangadó a negyeddöntőben – kisorsolták a Hargita megyei kupasorozat párosításait

Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának ötödik fordulóját, a legjobb négy közé jutásért pedig udvarhelyi rangadó következik: a Roseal a Golimpiákoszt látja vendégül.

Gyorsítják a játékot a Sepsi OSK meccsein is, kiterjesztik a Multiball rendszert

A Román Labdarúgó-szövetség végrehajtó bizottsága döntött a Multiball rendszer kiterjesztéséről. Az új szabályt a 2. és a 3. Liga felsőházi rájátszásában, valamint a női élvonal play-offjában is bevezetik.

Fordítások és meglepetések a Hargita megyei kupafordulóban

Fordulatos mérkőzések, a hajrában eldőlő párharcok és gyimesi gálameccs jellemezte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának negyedik fordulóját, amely után kialakult a legjobb nyolc mezőnye.

Közel féltucat VAR-vizsgálat jut egy meccsre a hazai klubsorozatokban

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) kimutatásából kiderül, hány alkalommal vették igénybe ebben a szezonban a videóbíró-rendszert (VAR), valamint hányszor változtatták meg a játékvezetők a pályán hozott döntésüket a technológia alkalmazásával.

Veretlenül menetel, belőtte magát az Elit Kupa elődöntőjébe a Sepsi OSK ificsapata

Teljesen megérdemelten nyerte meg csoportját a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK U17-es labdarúgócsapata az Elit Kupában, majd az egyenes kieséses szakaszban egygólos győzelemmel harcolta ki az elődöntőbe jutást a Kolozsvári Viitorul ellen.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!