A rájátszás első körében Románia–Lengyelország és Magyarország–Skócia párharcok lesznek, a mérkőzéseket október 23. és 29. rendezik. A sorsoláson az is kiderült, hogy ha a magyarok legyőzik a skótokat, akkor a finn–montenegrói párharc győztesével kell megküzdeniük az Eb-szereplésért november 27. és december 3. között, míg a romániai válogatott ellenfele továbbjutás esetén a szlovén–osztrák párosítás győztese lesz a rájátszás második körében.
A rájátszás második körének hét győztese kijut a 2025-ös női labdarúgó Európa-bajnokságra, amelynek a házigazda Svájc mellett további nyolc résztvevője már ismert: Olaszország, Hollandia, Spanyolország, Dánia, Franciaország, Anglia, Németország és Izland.
A 16 csapatos női kontinenstornát 2025. június-júliusában rendezik meg. A mérkőzéseknek Bázel, Bern, Genf, Zürich, Sankt Gallen, Sion, Luzern és Thun ad majd otthont.
Svájc 2008-ban Ausztriával közösen férfi Európa-bajnokságot rendezett.
Mindenképpen nyerni kellett volna Észtország ellen ahhoz, hogy esély maradjon a Kínában zajló divízió I/B-s hokivébé megnyerésére. Ez a vasárnap reggeli meccs utolsó perceiig elérhető cél volt, de a végén az észtek voltak nagyon boldogok – ők jutnak fel.
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Vasárnap délután elfoglalta a magyarfenesi gólyafészket a hajlék tavalyi lakója. A Sáromberkén gyűrűzött 2031-esnek azonban pünkösdire sikerült a királysága, hazaérkezett a fészek idei ura és a tojóval együtt kemény harcok árán visszafoglalták a fészket.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!