A találkozót a labdarúgó 3. Liga 7-es csoportjának 8. fordulójából kellett elhalasztani, mivel a marosvásárhelyi csapatból több játékos lebetegedett, így nem tudtak kiállni a meccsre.
Nagy szüksége lett volna a három pontra Mihai Ianc vezetőedző csapatának annak érdekében, hogy csökkentsék a hátrányukat a tabellán éppen előttük álló ellenfelükkel szemben.
Ez viszont nem jött össze, a vendégek ugyanis már az első negyedórában előnyhöz jutottak, amit meg tudtak őrizni a szünetig, majd az 59. percben újra betaláltak, míg a vásárhelyiek részéről nem érkezett válasz a végéig.
A 2–0-s vereség miatt az ötödik helyet elfoglaló Marosvásárhelyi SE még jobban eltávolodott a felsőháztól, immár kilenc pont a lemaradása a negyedik helyezett együtteshez képest.
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyulafehérvári Unirea Gyulafehérvári Unirea | 9 | 7 | 2 | 0 | 22-2 | 23 |
2 | Besztercei Gloria Besztercei Gloria | 9 | 6 | 2 | 1 | 28-9 | 20 |
3 | Gyulafehérvári CSU Gyulafehérvári CSU | 9 | 6 | 2 | 1 | 20-9 | 20 |
4 | Medgyesi SK Medgyesi SK | 9 | 5 | 4 | 0 | 22-7 | 19 |
5 | Marosvásárhelyi SE Marosvásárhelyi SE | 9 | 3 | 1 | 5 | 13-13 | 10 |
6 | Dési Unirea Dési Unirea | 9 | 3 | 1 | 5 | 15-16 | 10 |
7 | Kudzsiri Metalurgistul Kudzsiri Metalurgistul | 9 | 3 | 1 | 5 | 10-19 | 10 |
8 | Balázsfalvi CIL Balázsfalvi CIL | 9 | 3 | 1 | 5 | 7-17 | 10 |
9 | Feketehalmi ACSM Feketehalom | 9 | 1 | 0 | 8 | 3-25 | 3 |
10 | Szászrégeni Avântul Szászrégen | 9 | 1 | 0 | 8 | 6-29 | 3 |
Lezárult a divízió I/B jelű jégkorong-világbajnokság Románia számára. Az utolsó meccsen Császár remekelt, 4–1-re nyertek a mieink Dél-Korea ellen, így éremmel térhetnek haza.
Matematikailag is bebiztosította feljutását a labdarúgó Szuperligába a Vajdahunyadi Corvinul, miután a 2. Liga felsőházi rájátszásának 8. fordulójában 2–0-ra legyőzte az FC Voluntari együttesét.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
Nem történt meglepetés az Ilie Bolojan vezette, a PSD kilépése óta kisebbségben kormányzó kabinet ellen benyújtott bizalmatlansági indítvány keddi szavazásán: a parlament két háza 281 támogató szavazattal megszavazta a kormánybuktató indítványt.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!