A bajnokság elitcsoportjában két nyolcas szériában zajlanak a küzdelmek. Az őszi idényben 11 fordulót tudott le a mezőny.
Az 1-es szériában a címvédő Radnóti SK vezet, három pont az előnye a második helyezett Marosvásárhelyi Academica Transilvania előtt, míg a Dicsőszentmártoni A&A Grup néggyel van lemaradva.
A 2-es szériában a Marosvásárhelyi ASA áll az élen, öt ponttal előzi meg Marosszentkirály-Náznánfalva csapatát, míg a harmadik helyet Marosoroszfalu foglalja el.
Az alapszakaszból még három forduló maradt hátra. Ezután következik a rájátszás, a felsőházba a két csoport első három-három helyezettje, összesen hat gárda jut be, míg a többi tíz alakulat a 4–8. helyezettek az alsóházban folytatják.
Az együttesek nem viszik magukkal a pontjaikat, ehelyett a rájátszás felsőházában az alapszakasz első helyezettje 3, a másodikok 2, a harmadik helyen végzett csapatok pedig 1 bónuszponttal indulnak, míg az alsóházban 4, 3, 2, 1 és 0 pont a leosztás.
A play-offban részvevők újabb oda-vissza kört, azaz tíz fordulót teljesítenek, míg a play-outban csak egyszer találkoznak egymással a felek, így kilenc meccsük lesz.
1-es csoport, 12. forduló:
Szombaton 11 órától
Dános–Dicsőszentmártoni A&A Grup
Búzásbesenyő–Marosvásárhelyi Academica Transilvania
Radnóti SK–Dicsőszentmártoni Chimica
Hétfőn 18.30-tól
Marosvásárhelyi Vulturii–Marosludas
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Radnóti SK Radnóti SK | 11 | 9 | 0 | 2 | 36-13 | 27 |
2 | Marosvásárhelyi Academica Academica | 11 | 7 | 3 | 1 | 39-12 | 24 |
3 | Dicsőszentmártoni A&A Grup Dicsőszentmártoni A&A Grup | 11 | 7 | 2 | 2 | 38-12 | 23 |
4 | Dános Dános | 11 | 7 | 1 | 3 | 40-18 | 22 |
5 | Marosludas Marosludas | 11 | 4 | 3 | 4 | 19-17 | 15 |
6 | Marosvásárhelyi Vulturii Vulturii | 11 | 2 | 2 | 7 | 17-36 | 8 |
7 | Búzásbesenyő Búzásbesenyő | 11 | 1 | 1 | 9 | 23-54 | 4 |
8 | Dicsőszentmártoni Chimica Dicsőszentmártoni Chimica | 11 | 1 | 0 | 10 | 6-56 | 3 |
2-es csoport, 12. forduló:
Szombaton 11 órától
Szováta–Magyaró
Marosszentkirály-Náznánfalva–Nyárádszereda
Erdőszentgyörgy–Mezőrücs
Marosvásárhelyi ASA–Marosoroszfalu
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Marosvásárhelyi ASA ASA | 11 | 10 | 0 | 1 | 77-8 | 30 |
2 | Marosszentkirály-Náznánfalva Marosszentkirály-Náznánfalva | 11 | 8 | 1 | 2 | 33-13 | 25 |
3 | Marosoroszfalu Marosoroszfalu | 11 | 7 | 3 | 1 | 30-21 | 24 |
4 | Mezőrücs Mezőrücs | 11 | 6 | 1 | 4 | 16-10 | 19 |
5 | Szováta Szováta | 11 | 5 | 2 | 4 | 22-35 | 17 |
6 | Erdőszentgyörgy Erdőszentgyörgy | 11 | 1 | 2 | 8 | 12-37 | 5 |
7 | Magyaró Magyaró | 11 | 1 | 1 | 9 | 7-39 | 4 |
8 | Nyárádszereda Nyárádszereda | 11 | 1 | 0 | 10 | 7-41 | 3 |
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Újabb jelentős átalakuláson ment keresztül a Székelyudvarhelyi FC kerete. László Zsolt csapatmenedzser szerint ugyan sok volt a bizonytalanság, de sikerült elindítani az új szezont, a cél továbbra is egy stabil, versenyképes együttes kialakítása.
Súlyos közlekedési baleset történt szerdán reggel a 13A jelzésű országúton, Homoródfürdőn, ahol egy farakományt szállító teherautó és egy kisteherautó ütközött össze. Az érintett szakaszon teljes útzárat vezettek be.
Januártól megszűnik az aradi székhelyű Nyugati Jelen című regionális hetilap Böszörményi Zoltán, az újság tulajdonosa szerint. A kiadó a múlt héten pénteken Tusványoson jelentette be, hogy nem tudja tovább fenntartani az öt megyében terjesztett lapot.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!