Medgyesi vereség az alsóházi rangadón, rég történt ilyen a Mioveni-nyel

Orbán Zsolt 2021. november 22., 20:12 utolsó módosítás: 2021. november 22., 20:14

Bogdan Rusu két tizenegyeséből az elsőt értékesítette, ez pedig elég is volt a CS Mioveni csapatának, hogy legyőzze a Medgyesi Gaz Metan együttesét a labdarúgó 1. Liga 16. fordulójának első hétfői mérkőzésén.

A sárga-zöldek ezt megelőzően augusztus 23-án, az FC U Craiova 1948 ellen tudtak bajnokit nyerni Fotó: Facebook/csmioveni.ro

Az Argeș és a Szeben megyei csapat első fordulóbeli mérkőzésén a medgyesiek 1–0-ra nyertek hazai pályán, és az erdélyi vendégek alighanem ezúttal is kiegyeztek volna egy minimális különbségű győzelemmel.

A pontszerzésre elméletileg jó esélye volt Ilie Poenaru gárdájának, ugyanis a sárga-zöldek az előző kilenc bajnokijukból egyet sem tudtak behúzni.

A hétfői találkozó szünetében viszont Alexandru Pelici tanítványai vezettek, gólvágójuk, Bogdan Rusu szezonbeli hatodik találatát büntetőből jegyezte.

A brassói csatár a második félidő elején eldönthette volna a meccset, Sebastian Colțescu újabb tizenegyest ítélt a hazaiak javára, de másodjára már jó irányba ugrott Octavian Vâlceanu, aki hárította a „tizit”.

A szürkén futballozó „gázasok” csak a végjátékban tudtak kialakítani nagyobb lehetőséget, egyenlíteniük azonban nem sikerült, Răzvan Ducan kettős bravúrja után a nigériai Christian Irobiso az üres kapuba sem tudott betalálni.

A Mioveni megtörte augsztus vége óta tartó nyeretlen sorozatát és az otthon tartott három ponttal megelőzte a Medgyest.

A forduló utolsó mérkőzését 20.30-tól az FC Voluntari és a Dinamo játssza.