Medgyes kiesett a kupából

Székely Sport 2021. február 11., 17:39 utolsó módosítás: 2021. február 11., 17:42

Az élvonalbeli erdélyi labdarúgócsapatot a másodosztályú Viitorul Pandurii Tg. Jiu ejtette ki. A csütörtök délutáni zsilvásárhelyi kupameccs mindössze egy gólt hozott.

Eddig tartott a medgyesiek kupaszereplése Fotó: Facebook/Chindia Târgoviște

A szerdai játéknap nem várt eredménnyel végződött – a Dinamónak az örök rivális, címvédő FCSB-t sikerült búcsúztatnia –, a csütörtöki pedig újabb meglepetéssel folytatódott a labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőjében.

A 2. Ligában a második helyen telelő, és idén az első tétmérkőzését játszó Viitorul Pandurii Tg. Jiu legyőzte az élvonalban a felsőházi rájátszásért tekerő Medgyesi Gaz Metant. A Szeben megyeieknek ez már a nyolcadik hivatalos mérkőzésük volt 2021-ben.

A zsilvásárhelyi stadionban játszott kupatalálkozó egy gólt hozott, ezt a hazaiak gólfelelőse, Daniel Paraschiv szerezte a 15. percben.

A „jövő pandúrjai” a Dunărea Călărași, a Petrolul Ploiești és a Kolozsvári U után már a negyedik másodosztályú csapat, amely ott lesz a sorozat negyeddöntőjében.