A bajnokságot lebonyolító szervezet kezdeményezését a klubok egyöntetűen támogatták. A terv szerint a közös edzések újrakezdése után
a csapatok edzőtáborba vonulnak a jól ismert törökországi Antalyába, ahol a háromhetes felkészülési időszak lejártával lejátszanák a hátralévő bajnoki mérkőzéseket.
Továbbá, a klubok költségei is alacsonyabbak lennének, hiszen nem kellene többet utazniuk a találkozókra, ráadásul saját edzőközpontjuk is lenne a felkészülés, illetve a bajnokság ideje alatt.
Ezt a forgatókönyvet azonban abban az esetben valósítanák meg, ha
a június 6-ai hétvégétől kezdődően Romániában nem engedélyezik a labdarúgó-mérkőzések megrendezését.
A múlt héten ugyanis a liga illetékesei arról határoztak, hogy legkorábban ettől az időponttól folytatódhat a bajnokság.
Mivel azonban Klaus Johannis államfő szerdán bejelentette, hogy nem hosszabbítják meg a május 15-éig tartó, a koronavírus-járvány miatt kihirdetett szükségállapotot, elképzelhető, hogy ezt követően a csapatok elkezdhetik az edzéseket, és a tervezett időpontban újraindulhat a bajnokság is Romániában.
A szezon egyik leggyengébb teljesítményével rukkolt elé az FK Csíkszereda, ellenfele, az FC Argeș brillírozott, így a listavezető elszenvedte első vereségét a labdarúgó 2. Liga rájátszásában.
Dave MacQueen, a romániai felnőtt jégkorong-válogatott szövetségi kapitánya kijelölte bő keretét az április 27-én Sepsiszentgyörgyön kezdődő Divízió 1/A jelű világbajnokságra. A 27 fős keretet a vb előtt szűkítik.
Egy ember meghalt, ketten súlyosan megsérültek egy péntekre virradóan történt közúti balesetben a Krassó-Szörény megyei Toplec település térségében.
Idén a megszokottnál jóval kevesebb turista érkezett Erdély több térségébe a húsvéti ünnepekre.
Láncbaleset történt húsvétvasárnap délután Nagyszebenben, a tömegkarambolban egy várandós nő is érintett volt.
Kutyaadót vezet be egy polgármester. Továbbá két polgármester is rácsok mögött tölti a húsvétot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!