Marosludas és az ASA tölti az élen a téli szünetet

Horváth Bálint Ottó 2023. november 27., 09:33 utolsó módosítás: 2023. november 27., 09:34

Az idei utolsó fordulót rendezték a hétvégén a Maros megyei labdarúgó 4. Liga elitcsoportjában. Marosludas és a Marosvásárhelyi ASA begyűjtötték a három pontot, így az élen zárták a bajnokság őszi szezonját.

Megőrizte az első helyét a Marosvásárhelyi ASA Fotó: Haáz Vince

Az 1-es szériában éllovas Marosludas hazai győzelméhez nem fért kétség, a 12. forduló szombati játéknapján 7–2-re verték Búzásbesenyőt. A ludasiak előnye hat pont a második helyre fellépett Mezőrücshöz képest, amely szintén fölényesen nyert otthon Segesvár ellen.

A címvédő Radnóti SK szabadnapos volt, így lecsúszott a harmadik pozícióba, de még visszaelőzheti vetélytársát, amennyiben szombaton megnyeri a tabellán éppen mögötte álló Dicsőszentmártoni A&A Grup elleni idegenbeli mérkőzését, amelyet a 9. fordulóból kellett halasztottak el.

1

A 2-es szériában a Marosvásárhelyi ASA hazai pályán 7–0-ra kiütötte Marosoroszfalut, így jobb gólkülönbségének köszönhetően megőrizte az első helyet Marosszentkirály-Náznánfalva csapatával szemben, amely szintén hétszer talált be a nyárádszeredaiak kapujába.

Az előző két találkozóján mindkét élen álló együttest legyőző Marosvásárhelyi Atletic fordulatos meccsen a szünetben még 2–1-re vezetett, de végül 4–3-ra elveszítette az Academica Transilvania elleni városi derbit, így öt pontos hátrányba került a harmadik helyen, ráadásul ellenfele is közelebb férkőzött.

Somosd visszavette az első helyet

Az 5. Liga őszi szezonjának zárófordulójában Somosd gólzáporos mérkőzésen győzött Nyárádgálfalván, ezzel visszavette az első helyet Csittszentivántól, amely 0–0-s döntetlent játszott otthon Cintos ellen.

Három kupameccset játszottak

A 4. Liga klasszikus csoportjában már a múlt hétvégén befejeződött az őszi szezon. Szombaton és vasárnap azonban néhány csapat még pályára lépett a Román Kupa Maros megyei szakaszának második fordulójában, mindhárom összecsapáson a hazaiak örülhettek a továbbjutásnak.