Hirdetés

Maros megyei 4. Liga: átvette a vezetést a címvédő, elmaradt két mérkőzés

Idén újabb fordulót már nem rendeznek, de több meccset be kell pótoljanak a Maros megyei 4. Ligában
Fotó: Haáz Vince

Az idei utolsó fordulót rendezték hétvégén a Maros megyei labdarúgó 4. Ligában. A téli szünet azonban még nem kezdődött el, a hétvégén több mérkőzést kell bepótoljanak.

Rangadót játszottak a bajnokság 1-es csoportjában, ahol a 11. játéknap előtt még listavezető Dicsőszentmártoni A&A Grup a második helyezett Radnóti SK-t fogadta.

A feszült hangulatú összecsapáson összesen tíz sárga és két piros lap villant, mindkét oldalon egy játékost kiállítottak.

Az első negyvenöt percet követően fordulatos csatában 2–2-es döntetlenre álltak a csapatok, a második játékrészben már csak egy találat esett, amit a hajrában a radnótiak szereztek, ezzel behúzták az értékes győzelmet.

A címvédő megelőzte vetélytársát és egy ponttal átvette a vezetést, az előnyét pedig tovább növelheti, amennyiben megnyeri a hétvégi, Dános elleni hazai meccsét, amelyet a 8. fordulóból halasztottak el. Ez viszont korántsem lesz egyszerű feladat számára, a dánosiak ugyanis fölényesen győztek Marosludason, és őrzik a harmadik helyüket. Velük tartja a lépést a Marosvásárhelyi Academica Transilvania, miután kiütéssel hozta a kötelezőt a sereghajtó Dicsőszentmártoni Chimica vendégeként.

Hirdetés

A 2-es csoportban helycsere történt a dobogón, Marosszentkirály-Náznánfalva ötgólos különbséggel nyert Erdőszentgyörgyön, ezzel maga mögé utasította Marosoroszfalut, amely csak döntetlent ért el Mezőrücs ellen, és feljött a második helyre.

Két találkozót nem játszottak le, Nyárádszereda és Szováta közös megegyezéssel elhalasztotta az egymás elleni meccset, ezt a hétvégén pótolják, míg Magyaró beadványt nyújtott be a Maros Megyei Labdarúgó-szövetséghez, hogy nem tudja megrendezni az éllovas Marosvásárhelyi ASA elleni mérkőzést, amelynek sorsáról a fegyelmi bizottság dönt majd.

Labdarúgó 4. Liga, Maros megye, 11. forduló:

1-es csoport

Dicsőszentmártoni A&A Grup–Radnóti SK 2–3 (2–2).
Gólszerzők: Cristian Roca (28.), Lucian Ștef (38.), illetve Rareș Șuteu (30.), Iulian Săplăcan (36.), Andrei Balea (83.).

Marosludas–Dános 2–5 (1–5).
Gólszerzők: Vlad Tescariu (45., 51.), illetve Raul Kovacs (3.), Robert Croicu (6., 30.), Alexandru Gorea (14.), Rareș Aleman (18.).

Marosvásárhelyi Vulturii–Búzásbesenyő 3–3 (1–3).
Gólszerzők: Alin Coman (2.), Mihai Neșan (65., 66.), illetve Béres Hunor (8., 24.), Bogdan Mateiu (23.).

Dicsőszentmártoni Chimica–Marosvásárhelyi Academica Transilvania 1–8 (0–5).
Gólszerzők: Patrik Hădărean (80.), illetve Darius Orban (5., 19., 25.), Bodor György (33.), Dan Velichea (39.), Sebastian Kovari (66.), Marius Cătinean (86.), Răzvan Simon (88.).

Labdarúgó 4. Liga, Maros megye, 2024–2025-ös szezon, 1-es csoport

2-es csoport

Marosszentkirály-Náznánfalva–Erdőszentgyörgy 5–0 (4–0).
Gólszerzők: Adrian Pop (9.), Zolyomi Csongor (11.), Alecandru Pavel (20.), Raul Bocicor (26.), Alin Mureșan (81.).

Marosoroszfalu–Mezőrücs 1–1 (0–1).
Gólszerzők: Laurențiu Somodi (90+3.), illetve Palistán Róbert (12.).

A Magyaró–Marosvásárhelyi ASA és a Nyárádszereda–Szováta mérkőzéseket elhalasztották.

Labdarúgó 4. Liga, Maros megye, 2024–2025-ös szezon, 2-es csoport

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Nem Sepsiszentgyörgyre tért vissza Ștefănescu – hivatalos

Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.

Kétszer is egyenlített, szétlövésekkel jutott negyeddöntőbe a magyar válogatott

Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.

Székelyhon

Elhunyt Kurkó Árpád vállalkozó

77 évesen elhunyt Kurkó Árpád a Hargita Gyöngye (Perla Harghitei) ásványvíz-palackozó korábbi vezérigazgatója.

`
Krónika

Búcsú az erdélyi magyar orvostársadalom és értelmiségi elit jeles képviselőjétől

A marosvásárhelyi orvosképzés meghatározó egyéniségétől, dr. Brassai Zoltán belgyógyász professzortól búcsúzunk, aki tartalmas életének 92. évében a lelki és szellemi folytatás bizonyosságával távozott közülünk.

Krónika

Kölcsönadna az államnak? Mutatjuk, hol dolgozik jobban a megtakarított pénz

Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.

Főtér

Most már ne csodálkozzunk, ha valaki baltát ragad, mert jön a medve

Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.

Ez is érdekelheti

Nem hibázott a Roseal, két perc alatt eldőlt a három pont sorsa

A kedvezőtlen időjárás miatt elhalasztott mérkőzésen a Székelyudvarhelyi Roseal 3–1-re legyőzte a Zetelaki Fenyőt. A találkozó hőse Balázs Hunor volt, aki két perc alatt kétszer is betalált a második félidő elején.

Legyőzte legfőbb üldözőjét, karnyújtásnyira a trófeától a Kovásznai Kárpátok

Fontos lépést tett a bajnoki cím felé a Kovásznai Kárpátok csapata azáltal, hogy legyőzte legfőbb üldözőjét, a tabella második helyét elfoglaló Bardoci Primát a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában.

Elbukta a rangadót az éllovas, még nyílt a küzdelem a bajnoki címért

Sokba kerülhet a hazai pályán elveszített rangadó a Marosvásárhelyi Academica Transilvaniának, de két fordulóval a vége előtt továbbra is a saját kezében van a sorsa a Maros megyei labdarúgó 4. Ligában.

A Golimpiákosz kiszállt, Hargita megyében a Csíkszentsimon–Agyagfalva párharc dönt a bajnoki címről

Az utolsó fordulóra maradt a döntés a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjában: a Csíkszentsimoni KSK és az Agyagfalvi Lendület közül került ki a bajnok, eldől az osztályozós szereplési jog.

Bajnokot avathatnak a Hargita megyei 4. Ligában és az Udvarhely körzetiben

Már ezen a hétvégén eldőlhet az első hely sorsa a Hargita megyei 4. Ligában és az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokságban is. A Csíkszentsimoni SK és a Parajdi SK egyaránt közel került ehhez.

Egyik élcsapat sem hibázott a Kovászna megyei 4. Ligában

Hozták a kötelezőt a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokságban, az éllovas Kovászna és legfőbb üldözői – Bardoc, Barót, Zágon – is nyerni tudtak a 26. játéknapon.

Közelebb került a bajnoki címhez a marosvásárhelyi csapat

Nehéz kiszálláson szerezte meg a három pontot az éllovas Marosvásárhelyi Academica Transilvania a Maros megyei labdarúgó 4. Liga hétvégi 23. fordulójában, győzelmével pedig újabb lépést tett a bajnoki cím megnyerése felé.

Csíkszentsimon egyre közelebb a bajnoki címhez, Agyagfalva saját pályáján bukott

A labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának felsőházi rájátszásában a negyedik forduló után a Csíkszentsimon megerősítette vezető helyét a tabellán. Az éllovas idegenben nyert, miközben az üldöző Agyagfalva súlyos hazai vereségbe szaladt bele.

Botlott Zágonban a listavezető, két mérkőzést elnapoltak a Kovászna megyeiben

Öt mérkőzést játszottak le a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 25. fordulójában, kettőt későbbi időpontra halasztottak. Az éllovas Kovászna döntetlent ért el Zágonban.

A hajrában győzött az éllovas és üldözője is a Maros megyei 4. Ligában

Megdolgoztak a győzelemért az élcsapatok a Maros megyei labdarúgó 4. Liga hétvégi 22. fordulójában: az éllovas Marosvásárhelyi Academica Transilvania és az üldöző Szászrégeni Avântul is a hajrában tudott nyerni.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!