
Az olasz szakember hétfőn a Telkiben tartott sajtótájékoztatón azt mondta, hogy napról napra, mérkőzésről mérkőzésre kell fejlődniük, hiszen az Eb rajtjára a „valaha volt legjobb formánkba kell kerüljünk”.
A tréner megjegyezte, hogy jobb játékra van szükség az együttestől, mint pénteken a Ciprus ellen 1–0-ra megnyert összecsapáson, mindenképpen fejlődnie kell a taktikai elemekben, hiszen csak ebben az esetben lehet esély később az Európa-klasszis csoportellenfelei, a címvédő portugál, a világbajnok francia, valamint a német csapat ellen. Ugyanakkor hangsúlyozta: természetesen jóval magasabban jegyzett riválisokról van szó, így a jó eredményhez elengedhetetlen a szerencse, de ezt csak akkor érdemelhetik ki, ha folyamatosan megdolgoznak érte.
Marco Rossi kiemelte, a részben budapesti rendezésű kontinensviadalon 15 millió magyar figyeli majd őket, számukra pedig szeretnének örökre szóló élményt adni.
Az írek elleni összecsapással kapcsolatban megjegyezte, elsősorban labdabirtoklásban vár javulást tanítványaitól, akik ezen a téren sokat hibáztak Ciprus ellen – az okokokat tudja, de nem akarja nyilvánosságra hozni – , ezenkívül nem szabad az ellenfélnek átadni a kezdeményezés lehetőségét.
A kezdőcsapatról szólva a kapitány kijelentette,
ezen a mérkőzésen nagyjából az a tizenegy fut majd ki a gyepre, amely várhatóan a portugálok elleni első Eb-találkozón is a csapatot alkotja, bár néhány helyen még szeretne egy-két dologra választ kapni.
Hozzátette, szeretné látni az alapemberek teljesítményét, ugyanakkor Sallai Roland továbbra is izomsérüléssel bajlódik.
A játékosok közül ezúttal a Ciprus ellen büntetőt hibázó Nikolics Nemanja válaszolt az újságírók kérdéseire. A támadó elmondta, az írek elleni összecsapás ugyanolyan fontos számukra, mint a portugálok elleni csoportmérkőzés, hiszen sok mindent szeretnének még kipróbálni a kontinensviadal előtt.
Nikolics Nemanja ott volt a 2016-os franciaországi Európa-bajnokságon, és véleménye szerint
a mostani együttes erősebb, hiszen az a gárda leginkább a védekezéssel foglalkozott, a mostani viszont képes lehet arra, hogy akár Franciaország, akár később vb-selejtezőn Andorra ellen is a saját játékát próbálja meg játszani.
A magyar-ír barátságos mérkőzés kedden 21 órakor a kezdődik a Szusza Ferenc Stadionban. A magyarok az Eb csoportkörében jövő kedden a címvédő portugálokat, négy nappal később a világbajnok franciákat fogadják a Puskás Arénában, június 23-án pedig a németek vendégei lesznek Münchenben.
Moses Mawa mesterhármasával 5–0-ra győzte le a Resicabányai CSM-et a Sepsi OSK, amely ezzel matematikailag is bebiztosította helyét a 2. Liga felsőházi rájátszásában. A norvég támadó boldogan és elégedetten értékelt a Székely Sportnak.
Sorsdöntő megmérettetés várt vasárnap délután az FK Csíkszeredára a labdarúgó Szuperliga alapszakaszának 29. fordulójában: ha legyőzi közvetlen riválisát, a Petrolult, elmozdulhatott volna az osztályozót jelentő helyekről.
Facebook bejegyzésben hagyott búcsúüzenetet, nem sokkal később holtan találtak rá egy csíkszeredai nőre hétfő este.
Adrian Cozma Szatmár megyei nemzeti liberális párti (PNL) képviselő, a román képviselőház alelnöke és családja Dubajban rekedt, miután az Egyesült Államok és Izrael által Irán ellen indított támadás nyomán törölték a légi járatukat.
Nyíltan felsorakozott a Demokratikus Koalíció (DK) mögé Lakatos Péter, az RMDSZ Bihar megyei szervezetének egykori elnöke, aki egyetért Dobrev Klára ellenzéki alakulatával, hogy a határon túli magyaroknak nem kellene szavazniuk az anyaországi választáson.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!