Hirdetés

Marad a kapitány: Marco Rossi folytatja a magyar válogatott élén

Marco Rossi 2018. június 19. óta vezeti a magyar válogatottat
Fotó: MTI/Illyés Tibor

A sikertelen világbajnoki selejtezők ellenére a Magyar Labadarúgó-szövetség egyhangú döntéssel megerősítette Marco Rossit a válogatott élén. Az MLSZ megújulást vár, a szövetségi kapitány pedig kész folytatni a munkát.

MTI
2025. november 26., 10:58

A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöksége keddi ülésén egyhangúlag úgy döntött, Marco Rossi marad a magyar válogatott szövetségi kapitánya. Bár a csapat nem érte el a minimális célnak számító világbajnoki pótselejtezőt, az MLSZ továbbra is bízik a 61 éves szakemberben, akinek szerződése 2030-ig érvényes.

Az elnökségi ülésen Rossi elemezte a 2025-ös vb-selejtezősorozatot, benne a jól sikerült és az elmaradó teljesítményt nyújtó időszakokat.

Hirdetés

A beszámolót elfogadták, ugyanakkor megújulást várnak tőle és a stábtól.

A magyar válogatott végül Portugália és Írország mögött harmadikként zárt, az utolsó meccsen a 96. percben kapott góllal úszott el a pótselejtező lehetősége.

Csányi Sándor, az MLSZ elnöke az M4 Sportnak elmondta: a rossz selejtezős szereplés ellenére is egyhangú volt az elnökség támogatása.

Kiemelte Rossi eddigi eredményeit – két Európa-bajnoki részvétel és a Nemzetek Ligája A divíziójában szereplés – valamint azt, hogy a kapitány jól kezeli a rutinos és a fiatal játékosok arányát.

Csányi hangsúlyozta: továbbra is bízik abban, hogy a kapitány képes lesz új lendületet adni a csapatnak.

A sportvezető arról is beszélt, hogy érzelmileg megviselte az írek elleni vereség, hiszen a vb-pótselejtező elérése lehetett volna eddigi elnöki időszakának csúcspontja.

Hangsúlyozta, hogy szeretné helyreállítani a szurkolókkal való kapcsolatot, amely az elmúlt időszakban megromlott.

A szövetség felhatalmazta Vági Márton főtitkárt és Lőw Zsolt alelnököt, hogy kezdeményezzenek párbeszédet a drukkerekkel.

Az ülésen több versenynaptári döntés is született: a 2026/27-es szezon július végén indul, az NB I–II–III zárófordulóját 2027. május 22–23-án rendezik, a MOL Magyar Kupa döntőjét május 8-ra időzítették. Változás, hogy a kupában ismét az alacsonyabb osztályú csapatot illeti meg a pályaválasztás joga a fináléig.

Csányi kitért a magyar- és fiatalszabályra is, amely 2026/27-ben lép életbe, és ösztönző jellegű lesz: azok a csapatok kapnak többlettámogatást, amelyek több magyar játékost, illetve fiatalt szerepeltetnek.

A szövetség nagyobb rugalmasságot adna, így nem meccsenként, hanem összesített percszám alapján vizsgálnák a teljesítést.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Fél évszázada a megyei élvonalban: példát mutat a Kézdiszentléleki Perkő

A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.

Két gyors gólt kapott, végig csak szenvedett az FK Csíkszereda (videóval)

Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.

Székelyhon

Röviden reagált Magyar Péter Orbán Viktor tusványosi beszédére

Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.

`
Krónika

Magyar Péter már reagált a Fidesz elnökének tusványosi beszédére

Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.

Krónika

Tarr Zoltán bocsánatot kért a „felhasznált, átvert, rettegésben tartott” határon túli magyaroktól Fehéregyházán

A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.

Főtér

Általános sztrájk kezdődik kedden a kórházakban – hírek hétfőn

Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.

Ez is érdekelheti

A Real Madriddal játszik barátságos mérkőzést a Ferencváros

A 15-szörös Bajnokok Ligája/BEK-győztes Real Madrid labdarúgócsapatát fogadja a Ferencváros, a barátságos mérkőzést augusztus 8-án 20 órától rendezik a Groupama Arénában.

Nagyot hajrázott Sepsiszentgyörgyön a Kolozsvári U, a legvégén bukott el az FCSB

A Kolozsvári U kétgólos hátrányból a hajrában harcolta ki a döntetlent, míg az FCSB meglepetésre a hosszabbításban kapott ki csütörtökön este a labdarúgó Konferencia Liga-selejtező második fordulójának első mérkőzésén.

A Ferencváros és a Debrecen nyert, a Paks kikapott a nemzetközi kupaporondon

Három magyar csapat is pályára lépett csütörtök este az Európa-liga és a Konferencia-liga selejtezőjében. A Ferencváros és a Debrecen győzelemmel került előnybe, míg a Paks hazai pályán egygólos vereséget szenvedett.

Gyorsan egyenlített, többre nem futotta az örmények ellen a Kolozsvári CFR-től

A Kolozsvári CFR 1–1-es döntetlent ért el az örmény Alaskert otthonában a labdarúgó Konferencia Liga selejtezőjének második fordulójában, így kedvező helyzetből várhatja a hazai visszavágót.

A legjobb hazai és anyaországi ifjúsági focicsapatok csapnak össze a Burus Csaba Emléktornán

Hat meghatározó magyarországi, romániai és szerbiai ifjúsági focicsapat részvételével rendezik meg pénteken és szombaton a II. Burus Csaba Emléktornát. A kétnapos viadal mérkőzései ingyenesen látogathatók.

Kikapott a bolgár bajnoktól az Universitatea Craiova

Hiába alakított ki több helyzetet és volt veszélyesebb, az Universitatea Craiova szerdán este vereséget szenvedett a bolgár Levszki Szófia vendégeként a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában.

Hatot vágott Luxemburgban, fél lábbal már a következő körben van az ETO FC

Magabiztos győzelemmel kezdte a Konferencialiga második selejtezőkörét a magyar bajnok ETO FC Győr. A kisalföldi együttes idegenben 6–2-re múlta felül a luxemburgi Atert Bissent, így rendkívül kedvező helyzetből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.

Skandináv együttest visz Sepsiszentgyörgyre a Kolozsvári U

Kiesett az Európa Liga selejtezőjéből a Kolozsvári U, így a Konferencia Ligában folytatja nemzetközi szereplését. A norvég SK Brann Bergen lesz a következő ellenfele.

Tizenegyesek döntöttek Kolozsváron, magabiztosan jutott tovább a Ferencváros

Véget ért az Európa-liga selejtezőjének első fordulója. A Kolozsvári U hiába állta a sarat 120 percen keresztül, tizenegyesekkel búcsúzott a Dinamo Kijev ellen, míg a Fradi hazai pályán fölényes győzelemmel biztosította helyét a következő körben.

Gyorsan fizetnie kell, másképp kizárhatják az európai kupákból a Kolozsvári CFR-t

Ismét nehéz anyagi helyzetbe került a Kolozsvári CFR, a klub nem rendezte határidőre az UEFA felé a tartozásait, így fennáll a veszélye, hogy a jövőben kizárják az európai kupasorozatokból. A tulajdonos szerint azonban nincs ok az aggodalomra.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!