A román szakvezető csapata a török Szuperliga hétközi fordulójában szerdán este 2–1-re kikapott attól a Kayserisportól, amelytől honfitársa, Dan Petrescu a múlt héten köszönt el.
Marius Șumudică sajtótájékoztatón tett nyilatkozata alapján nem találta meg a közös hangot a játékosokkal a Rizespornál, és a folyamatos stressz miatt egészségügyi problémái is vannak. Január végi érkezése óta nyeretlen volt a csapattal, amellyel három döntetlent és négy vereséget összesített, így közel kerültek a kiesőzónához.
Marius Șumudică az idei év elejéig a Gazientep vezetőedzője volt, de nem megfelelő hozzáállása miatt váratlanul menesztették, holott kiválóan menetelt a gárdával, amelyet a török élvonal élmezőnyébe juttatott.
Rosszul húzták be a lesvonalat. Sőt, a videóbírónak nem is kellett volna közbeavatkoznia a labdarúgó Szuperliga hétvégi meccsén.
Egymás ellen játszott hétvégén a labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportjának első négy helyezettje. A párharcokból az Agyagfalvi Lendület jött ki nyertesen, a tavaszi folytatásig három pont előnnyel vezeti a bajnokságot.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
Úgy történt, hogy fokhagyma helyett arzén került a tejfölös pecsenyébe – a Magyar Tudomány Napja Erdélyben fórum történelem szekciójának előadásain jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!