Hirdetés

Már nem kiscsapat a Sepsi OSK, ahol továbbra sincsenek elérhetetlen célok

Sok új játékos érkezett, akiknek beépülése jó ütemben halad
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Nyolcadik élvonalbeli szezonjára készül a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délután öt órakor saját közönsége előtt mutatkozik be a Szuperliga új idényének nyitófordulójában, a Jászvásári Polit fogadja. Szezonfelvezető.

Optimistán nyilatkozott a Székely Sportnak Niczuly Roland, a Sepsi OSK csapatkapitánya. „A felkészülés során a legfontosabb az volt, hogy ne legyenek komoly sérülések. Úgy vélem,

a csapat eléggé jól összeállt, figyelembe véve azt, hogy sok új játékos érkezett.

Nagyon jól fogadtuk őket, hamar beilleszkedtek, de ez igazából a pályán fog eldőlni. Biztos vagyok benne, hogy mindenki százszázalékot nyújt a győzelemért és reméljük, hogy itthon tudjuk tartani a három pontot” – fogalmazott a háromszéki kapus a Jászvásári Poli elleni mérkőzést felvezetve.

Hirdetés

Az első ellenfelükről megjegyezte, hogy Jászvásárnál is sok új játékos található, és a múlt idényt tekintve egy kemény csapatnak tartja őket.

Idegenben kikaptunk tőlük 1–0-ra, itthon viszont fölényes győzelmet arattunk. De utóbbi mérkőzést szintén a bajnoki szünet után rendezték, és akkor látszott, hogy mi jobban fel voltunk készülve”

– mutatott rá.

A kedvező bajnoki sorsolás kapcsán Niczuly Roland közölte, nagyon fontos számukra a szezon kezdete, soha nincs könnyű mérkőzés, de reméli, hogy hogy jól indítják a bajnokságot és fontos pontokat fognak szerezni, amelyek majd sokat érhetnek a rájátszásba jutás szempontjából.

Kapcsolódó

A mérkőzést és egyben az új szezont felvezető sajtótájékoztatón Diószegi László, a Sepsi OSK elnöke reményét fejezte ki, hogy a nemrég véget ért osztrák edzőtáborban a csapat játékosai kellő erőt merítettek a bajnoki rajtra, mert szombaton kemény, pokoli meccs vár rájuk a Jászvásárral szemben. „A szó szoros és átvitt értelmében is, hiszen ha jól értesültem, délután öt órakor 36 Celsius fok körül lesz a hőmérséklet, ami nem épp labdarúgásnak kedvező. De ha a játékosok úgy fognak játszani, mint ahogy tették a playoffban, akkor a szurkolóink elégedetten mehetnek majd haza” – kezdte Diószegi, majd kitért a keret összeállítására.

„Sok minden változott a csapatban, kilenc játékos távozott, köszönöm nekik, hogy az elmúlt években minket erősítettek. De a labdarúgásban történnek szakítások, van, amikor a játékos akarja, van, amikor a klub. Most felfrissítettük a csapatot. Idén is az az elsődleges célunk, hogy bejussunk a felsőházi rájátszásba. A klubon belül ezért mindenki megtesz mindent, ebben biztos vagyok.

Amúgy mindenki azt szerette volna hallani, hogy nagy dolgokat fogunk idén végre hajtani, de jelen pillanatban nem beszélhetünk a bajnoki címről és még a dobogóról sem. Előbb legyen meg a felsőházi rájátszás, majd utána ismét beszélgetünk.

Remélem, hogy idén sem fogunk csalódást okozni” – fogalmazta meg a célkitűzéseket a klub első embere.

Mino Sota, a Sepsi OSK első japán játékosa •  Fotó: Facebook/Sepsi OSK Galéria

Mino Sota, a Sepsi OSK első japán játékosa
Fotó: Facebook/Sepsi OSK

Hadnagy Attila sportigazgató elégedett az előző szezonnal, amikor a Sepsi OSK az utolsó pillanatban jutott be a felsőházi rájátszásba, ahol aztán a Bukaresti Rapidot megelőzve az ötödik helyen végzett.

„Bernd Storck vezetőedző érkeztével meg tudtuk változtatni a hangulatot a csapaton belül, és végül az ötödik helyen végeztünk. Most megfiatalodtunk, kilenc új játékos érkezett, akik a korábbi klubjaiknál csapatkapitányok vagy kezdőjátékosok voltak, tehát nem a cserepadról igazoltunk.

Már nem vagyunk kiscsapat, egy olyan klub vagyunk már, amelyre mindenki felnéz, mindenhol számolnak velünk, szépen bezélnek rólunk”

– hívta fel a figyelmet a sportigazgató.

A háromszékiek szurkolóin ezúttal sem fog múlni semmi •  Fotó: Pinti Attila Galéria

A háromszékiek szurkolóin ezúttal sem fog múlni semmi
Fotó: Pinti Attila

Újságírói kérdésre, hogy miért kell közel 40 Celsius fokban játszani, Diószegi nem tudott pontos választ adni. „Az ellenfél is ötkor játszik, viccelve mondva, remélem nekik fél hatkor kezdődik majd a meccs, de pokoli hőség lesz. Ilyen a versenynaptár. Nem tudom, miért kezdődik ilyen korán. A bajnokság december közepén leáll, majd január közepén folytatódik. A nyugati bajnokságok augusztusban kezdődnek, karácsonykor és szilveszterkor is fociznak. Nekünk pedig adott a téli szünet, ami szerintem jól jön mindenkinek. Habár nyár közepe van és lehet jobb lenne most még két hétre lemenni a tengerre, ilyen a hivatásos foci.

Szerintem a semleges nézők számára jó szezon következik, amelyben az utolsó fordulóig szoros lesz a csata”

– foglalta össze Diószegi.

A keretet érintő kérdésre Hadnagy kiemelte, hogy az átigazolási szezon szeptemberig tart, szeretnének még egy-két új játékost leigazolni, főleg egy támadót. „Kilenc jó labdarúgót hoztunk a csapathoz, akik minél hamarabb be kell épüljenek, ami nem könnyű. Az első fordulókban nem lesz egy összeszokott csapatunk, nem lesz látványos a játékunk, a cél az eredményességen lesz” – nyilatkozta Hadnagy.

Bernd Storck: „jó úton haladunk”

Elégedetten összegezte a nyári felkészülést a csapat vezetőedzője, Bernd Storck. „Jó edzőtábort zártunk Ausztriában. Az elmúlt hónapban sok új játékos érkezett hozzánk, nekem az volt a dolgom, hogy minél hamarabb beépítsem őket a csapatba, átadjam a játékfilozófiámat. Jó úton haladunk. Biztos vagyok benne, hogy a Jászvásár ellen mindent megteszünk a pályán, megnyerjük a mérkőzést és örömet okozunk a szurkolóinknak” – mondta a mérkőzést felvezető sajtótájékoztatón Storck.

Berns Storck elégedett a nyári felkészüléssel, optimistán tekint előre •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Berns Storck elégedett a nyári felkészüléssel, optimistán tekint előre
Fotó: Pinti Attila

Újságírói kérdésre a német vezetőedző kiemelte, hogy Ștefănescu személyében egy meghatározó játékost veszített el a csapat, de ennek megvolt a pénzügyi oka is, továbbá ő is el akart menni.

Nagyon fontos játékosunk volt, sok gólpasszt adott és gólokat lőtt. A piacon több izgalmas labdarúgót találtunk, akik hozzánk jöttek játszani, nekem pedig az a feladatom, hogy őket fejlesszük, taktikailag beépítsük a csapatba. Szerintem minőségi játékosokat találtunk, és mindannyian örülnek annak, hogy a Sepsi családjának a tagjai lehetnek”

– fejtette ki.

Storck a bajnokságról elmondta, hogy senkinek sem lesz könnyű megmérettetés, mivel sok csapat lett versenyképes, akik be akarnak jutni az első hatba. A Román Kupában is hosszabb szereplésre számít a vezetőedző, nem úgy, mint az előző kiírásban, amikor az együttes a csoportkörben búcsúzott is, mivel ez a legrövidebb út a nemzetközi szerepléshez.

Diószegi László, Niczuly Roland és Hadnagy Attila •  Fotó: Pinti Attila Galéria

Diószegi László, Niczuly Roland és Hadnagy Attila
Fotó: Pinti Attila

A 17 órakor kezdődő Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Jászvásári Poli mérkőzést a Marcel Bîrsan (Bukarest), Andrei Constantinescu (Bukarest) és Sebastian Eugen Gheorghe (Suceava) játékvezetői hármas fogja irányítani. A videóbíró szobában Iulian Dima (Bukarest) és Mihăiță Necula (Bukarest) fog ülni, a tartalék játékvezető pedig Andrei Antonie (Bukarest) lesz. A talákozót a Digi Sport 1 és a Prima Sport 1 élőben közvetíti.

Nyári játékosmozgás a Sepsi OSK-nál

Érkezők: Nir Bardea (izraeli, középhátvéd, legutóbbi klubja: FK Sabail), Mino Sota (japán, középpályás, FC Hermannstadt), Michael Breij (holland, támadó, FC Cambuur), Gyenge Szilárd (kapus, FK Csíkszereda), Marian Drăghiceanu (középpályás, Resicabányai CSM), Sigér Dávid (középpályás, Fehérvár FC), Marius Coman (támadó, Vajdahunyadi Corvinul), Mihajlo Neskovics (szerb, támadó középpályás, Vozdovac), Stefan Hajdin (hátvéd, szerb-horvát kettős állampolgár, Zeleznicar Pancevo).

Távozók: Mihai Bălașa, Mario Rondón, Andres Dumitrescu, Ion Gheorghe, Jonathan Rodríguez, Adnan Aganovics, Varga Roland, Pavol Safranko, Marius Ștefănescu.

A Sepsi OSK eddigi helyezései a labdarúgó Szuperligában

2017–18-as szezon – alsóház, 9. hely
2018–19-es szezon – felsőház, 6. hely
2019–20-as szezon – alsóház, 9. hely
2020–21-es szezon – felsőház, 4. hely
2021–22-es szezon – alsóház, 7. hely
2022–23-as szezon – felsőház, 6. hely
2023–24-es szezon – felsőház, 5. hely
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Egy összekovácsolt csapat, egy életre – találkoztak Janovits Endre tanítványai

Megható pillanatokkal és nosztalgikus játékkal találkozott újra a csíki hoki egyik aranygenerációja. Az 1975–1976-os születésű játékosok nemcsak a múltat idézték fel, hanem elhunyt társaik előtt is tisztelegtek.

Visszavágott a Steauának, ott van a 2. Liga listavezetőjének sarkában a Sepsi OSK

Felejthető első félidőt követően a második játékrészt rögtön góllal indította a Sepsi OSK a Bukaresti Steaua ellen. Közelebb kerültek a feljutáshoz, de akár a másodosztály megnyeréséhez is a piros-fehérek.

Székelyhon

Lépcsőházba hajtott egy autós Csíkszeredában

Elvesztette uralmát a jármű fölött, és egy tömbház lépcsőházának bejáratához csapódott autójával egy csíkszeredai sofőr szombaton késő este.

`
Krónika

Választás: vasárnap eldől, zsinórban ötödször is a Fidesz-KDNP alakíthat kormányt vagy hatalomváltás következik

Az 1990-es rendszerváltoztatás óta tizedik alkalommal várják vasárnap országgyűlési választásokon a magyar választópolgárokat, miközben a könnyített honosítás bevezetése nyomán 2014 óta negyedszer a külhoni magyarok is élhetnek választójogukkal.

Krónika

Orbán Viktor a külhoni magyarok támogatásával kalkulál 3 millió szavazattal

Orbán Viktor szerint hárommillió szavazat elég lesz a Fidesz többségéhez, ez pedig szerinte csak a határon túli magyarok támogatásával lehet meg.

Főtér

Felejtsük már el a 18. századi erdélyi románok totális elnyomásának mítoszát

Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.

Ez is érdekelheti

Emberelőnyben nyert a Petrolul, megelőzte az FK Csíkszeredát (videóval)

Idegenben győzte le az Unirea Sloboziát a Petrolul Ploiești, amely emberelőnyét kihasználva megfordította az eredményt, és sikerével megelőzte az FK Csíkszeredát a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában.

Rangadót nyert az UTA, egy félidő alatt négyet vágott az FCSB (videóval)

Hazai sikerekkel zárult a Szuperliga alsóházi rájátszásának szombati játéknapja: az Aradi UTA megnyerte a rangadót, az FCSB pedig kiütéssel tartotta a lépést az éllovassal.

A gyenge sorozat után távozott a Farul edzője

Távozik a Konstancai Farul kispadjáról Ianis Zicu, miután csapata 1–0-ra kikapott a Nagyszebeni Hermannstadt FC otthonában.

A vonal fölött maradni – ez a tét az FK Csíkszeredának

Túl vagyunk három fordulón a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásában. Az FK Csíkszereda egyelőre biztos bennmaradó helyen áll. Nézzük, mi várható a székelyföldi együttesre a folytatásban.

Ötperces rövidzárlat okozta a Kolozsvári CFR vesztét Olténiában (videóval)

Remek játékkal rukkolt elő hazai pályán az Universitatea Craiova, amely kétgólos győzelmet aratott a Kolozsvári CFR ellen a labdarúgó Szuperliga felsőházi rájátszásának 3. fordulójában. A vendégek sorsa néhány perc alatt megpecsételődött.

„Semmi sem valósult meg abból, amit gyakoroltunk” – csalódottan értékelt a csíkiak másodedzője

Fájó vereséget szenvedett az FK Csíkszereda hétfő délután a Petrolul vendégeként a Szuperliga play-outjában. A mérkőzés után a Hargita megyeiek másodedzője, Bajkó Barna csalódottan nyilatkozott, és kemény szavakkal illette csapata teljesítményét.

Szépségdíjas gólok döntöttek, nem szakadt meg az FK rossz sorozata a Petrolul otthonában (videóval)

Hiába voltak lehetőségei a székelyföldi gárdának, a Petrolul látványos gólokkal verte az FK Csíkszeredát, amely továbbra sem tudott nyerni Ploiești-en a Szuperliga alsóházi rájátszásában.

Harmadik az Isten igaza: megtörné a jeget az FK Csíkszereda a Petrolul ellen

Jó formában várja a válogatott szünetet követően a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszásának 3. fordulóját az FK Csíkszereda, amely két veretlen mérkőzés után ezúttal győzelemre készül a Petrolul otthonában.

Meg kell szokniuk a korai kezdési időpontokat az FK Csíkszereda szurkolóinak

A Szuperligát szervező Hivatásos Labdarúgóliga nyilvánosságra hozta a rájátszás negyedik és ötödik fordulójának programját. Az FK Csíkszereda korai időpontokban játssza a kiesés ellen folytatott harcban kulcsfontosságú meccseit.

Visszautasítja a vádakat az FK Csíkszereda, jogi lépéseket helyeztek kilátásba

Az FK Csíkszereda határozottan visszautasítja azokat a rágalmakat, amelyek szerint a klub anyagi juttatást biztosítana a Román Labdarúgó-szövetség egyik vezetőjének. A Hargita megyei klub vezetősége szerint súlyos és alaptalan vádakról van szó.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!