Az esélyek egyértelműen a házigazda Anglia mellett szólnak, mivel Gareth Southgate tanítványai a lengyelek otthonában elért döntetlent leszámítva minden mérkőzésüket megnyerték, és a két csapat legutóbbi összecsapásán, a Puskás Arénában rendkívül sima, 4–0-s győzelmet arattak.
A magyar válogatott ugyan jól kezdte a sorozatot, de ősszel visszaesett a teljesítménye, az albánoktól idegenben és múlt szombaton otthon is 1–0-ra kapott ki, így a negyedik helyre csúszott vissza az I csoportban, Albánia 5, Lengyelország pedig 4 ponttal előzi meg.
Ez azt jelenti, hogyha Magyarország kedd este pontot szerez a Wembleyben – és Albánia nem veri meg Lengyelországot –, megmarad az esélye, hogy a csoportján keresztül kiharcolja a pótselejtezőt.
Marco Rossi csapatának a Wembley Stadionban aratott győzelemmel a második hely megszerzésére matematikai esélye még biztosan maradna, döntetlennel pedig abban az esetben, ha az albán–lengyel összecsapáson nem hazai siker születik. Vereség esetén az albán vagy a lengyel győzelem jelentené a végállomást a magyar együttes számára.
A csoportból az első helyezett jut ki a világbajnokságra, a második pedig pótselejtezőt játszhat a részvételért.
| 2021. 10. 12. 21:45 | San Marino San Marino | Andorra Andorra | 0-3 |
| 2021. 10. 12. 21:45 | Albánia Albánia | Lengyelország Lengyelország | 0-1 |
| 2021. 10. 12. 21:45 | Anglia Anglia | Magyarország Magyarország | 1-1 |
## | CsCs | MM | GyGy | DD | VV | GkGk | PP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Anglia Anglia | 7 | 6 | 1 | 0 | 23-2 | 19 |
2 | Albánia Albánia | 7 | 5 | 0 | 2 | 11-6 | 15 |
3 | Lengyelország Lengyelország | 7 | 4 | 2 | 1 | 24-8 | 14 |
4 | Magyarország Magyarország | 7 | 3 | 1 | 3 | 12-11 | 10 |
5 | Andorra Andorra | 7 | 1 | 0 | 6 | 4-19 | 3 |
6 | San Marino San Marino | 7 | 0 | 0 | 7 | 1-29 | 0 |
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!