A Maros megyei csapat az elmúlt másfél hétben az FC DAC Dunaszerdahely felkészülési központjában tartotta edzőtáborát, ahol három fölényes győzelemmel zárta az alsóbb osztályú szlovák ellenfelekkel játszott barátságos mérkőzéseit.
A hazautazás előtt a nyárádtőiek szombaton Magyarországon az ugyancsak második vonalban szereplő Gyirmót FC Győr vendégeként is pályára léptek egy edzőmeccsen. A házigazdák nagyon hamar, már a 4. percben vezetéshez jutottak, és előnyüket hosszú ideig tartani tudták.
Aztán a hajrá kezdetén összejött az egyenlítés a nyárádtői csapatnak, a csereként beállt Magyari Szilárd volt a gólszerző.
A farkaslaki támadó másodszor volt eredményes a felkészülés során, miután a Somorja ellen 4–0-ra megnyert edzőmeccsen is betalált. A döntetlent mégsem tudta megőrizni Eusebiu Tudor vezetőedző együttese, a végén ugyanis a Gyirmót győztes gólt lőtt, amivel 2–1-re nyert.
A román másodosztályban újonc Nyárádtői Unirea idegenben kezdi a 2024–2025-ös kiírást, az augusztus 3-i nyitófordulóban a CS Mioveni otthonába látogat. A második játéknapon hazai közönség előtt is bemutatkozik, amikor a Román Kupa-győztes és az Európa Liga második selejtezőkörébe jutott Vajdahunyadi Corvinult látja vendégül.
Egyazon időpontban lépett pályára vasárnap este a férfi kézilabda Európa-bajnokságon a magyar és a román együttes. Előbbiek alaposan megdolgoztak a sikerért, utóbbiak elfogytak a második félidőben.
Sporttörténelmi sikert ért el a Mandel Kata és Bartalis Henrietta, akik hivatalosan is kijutottak a 2026-os téli olimpiai játékokra, snowboard cross versenyszámban.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Hamis tartalmak terjednek az interneten, a célzott csalási módszerre figyelmeztet az egyik legnagyobb romániai bank, a Banca Transilvania. A csalók célja, hogy megszerezzék a bank ügyfelek személyes és pénzügyi adatait.
Románia azon mintegy 60 ország között van, amelyeket Donald Trump amerikai elnök meghívott egy új nemzetközi kezdeményezésbe, a béketanácsába.
Óra közben omlott rá a diákokra egy iskolai tanterem mennyezete, az épületet nemrég tatarozták. A villanyáram brutálisan megdrágult egy év alatt, de más termékekért és szolgáltatásokért is jóval többet fizetünk – itt a friss statisztika.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!