Hirdetés

Előnyt jelent a nyárádtőieknek, hogy hazai pályán játszanak a többi újonccal

Tíz hazai és tizenegy idegenbeli meccsük lesz a nyárádtőieknek
Fotó: Haáz Vince

Kemény lesz a szezonkezdet a labdarúgó 2. Ligába feljutott Nyárádtői Unirea csapatának, amely az első helyekre pályázó ellenfelekkel indítja a bajnokságot, viszont a többi újonc közül néggyel hazai pályán játszik. A klubelnököt kérdeztük a sorsolásról.

Az újonc nyárádtőiek idegenben kezdik a román másodosztály 2024–2025-ös kiírását, a szerdai sorsolás szerint az augusztus 3-i nyitófordulóban a CS Mioveni otthonába látogatnak. A Maros megyei kisváros együttese a második játéknapon hazai közönség előtt is bemutatkozik, amikor a Román Kupa-győztes Vajdahunyadi Corvinult látják vendégül.

Kapcsolódó

Nagyon jó csapatokkal találkozunk a bajnokság elején, reméljük, hogy minél többet kihozunk az első két fordulóból. Az elért eredmények fogják megmutatni, hogy mennyire volt jó vagy rossz számunkra a sorsolás”

– fogalmazott a Székely Sport megkeresésére Adrian Pop, a Nyárádtői Unirea elnöke.

Hirdetés

Kifejtette, az előző idényben a Mioveni közel volt a feljutáshoz, tapasztalt csapatot alkotnak és remek játékosokkal rendelkeznek, két éve pedig a Szuperligában szerepeltek, míg a Corvinult nem kell bemutatni, mindent elmond róluk, hogy az Európa Ligában a továbbjutás küszöbén állnak, az első selejtezőkörben 4–0-s előnyről várják a Paksi FC elleni csütörtök esti nagyszebeni hazai visszavágót.

A nyárádtői gárdának a folytatás sem lesz egyszerű, a szezonkezdeten még a tavalyi bronzérmes Sellenberki SK-val és az élvonalból kiesett FCU Craiova 1948 együttesével játszanak, a klubvezető meglátása szerint utóbbiak az első számú esélyesek arra, hogy visszajussanak a legjobbak közé.

Adrian Pop rámutatott, valamennyire előnyt jelent számukra az, hogy a többi öt újonc közül néggyel hazai pályán csapnak össze az alapszakaszban,

először a hetedik fordulóban a CS Afumați-cal, majd a AFC Câmpulung Muscellal, a Metalul Buzăuval és a CSM Focșani-nyal, valamint csak a Nagyváradi FC Bihorral küzdenek meg idegenben.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

A célkitűzésekről a nyárádtői elnök megjegyezte, egyértelműen azt szeretnék elérni, hogy bennmaradjanak a 2. Ligában.

Tudjuk, hogy újoncként az első szezon átmeneti és nagyon nehéz lesz. A célunk az, hogy minél több pontot szerezzünk és feljebb végezzünk a tabellán”

– közölte Adrian Pop.

Az Eusebiu Tudor vezetőedző által irányított együttes három fölényes győzelemmel zárta az FC DAC Dunaszerdahely felkészülési központjában zajlott felvidéki edzőtáborát, ahol alsóbb osztályú szlovák ellenfelekkel játszott barátságos mérkőzést: a Slovan Duslo (Vágsellye) csapatát 3–0-ra, az FC STK 1914 Samorint (Somorja) 4–0-ra és az Inter Bratislavát szintén 4–0-ra múlták felül. A hazautazás előtt a nyárádtőiek szombaton Magyarországon az ugyancsak másodosztályú Gyirmót FC Győr vendégeként is pályára lépnek egy edzőmeccsen.

A Nyárádtői Unirea mérkőzéseinek sorrendje a 2. Liga alapszakaszában

1. forduló: CS Mioveni (idegenben),
2. forduló: Vajdahunyadi Corvinul (otthon),
3. forduló: Bukaresti Metaloglobus (i),
4. forduló: Chindia Târgoviște (o),
5. forduló: Sellenberki SK (i),
6. forduló: FCU Craiova 1948 (i),
7. forduló: CS Afumați (o),
8. forduló: FC Voluntari (i),
9. forduló: Ceahlăul Piatra Neamț (o),
10. forduló: Viitorul Pandurii Târgu Jiu (i),
11. forduló: AFC Câmpulung Muscel (o),
12. forduló: FC Argeș Pitești (i),
13. forduló: Metalul Buzău (o),
14. forduló: Resicabányai CSM (i),
15. forduló: Újszentesi SK (o),
16. forduló: Bukaresti Steaua (i),
17. forduló: CSM Focșani (o),
18. forduló: Nagyváradi FC Bihor (i),
19. forduló: FK Csíkszereda (o),
20. forduló: CSM Slatina (i),
21. forduló: Concordia Chiajna (o).
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

Székelyhon

Filmekbe illő autós üldőzés zajlott szombat éjjel Csíkszeredában

Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.

`
Krónika

Meddig terjedt a hatalma a Securitate Kovászna megyei parancsnokának? – 2. rész

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul szobor melletti robbantás után mentették fel.

Krónika

Mit tudott a Securitate a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor felrobbantásáról?

Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel. Háromrészes interjú Aulich Lajos aradi vértanú testvérének ükunokájával.

Főtér

Kórházba került két közalkalmazott és a postás, miután összeverekedtek a polgármester szülinapi buliját követő after partyn

Hiába mérséklődött az infláció, tovább emelkednek az árak. Online kihívás miatt gyújtott fel egy autót egy 15 éves brassói tinédzser.

Ez is érdekelheti

„Szégyen volt, amit láttunk” – kikelt magából a Marosvásárhelyi ASA edzője

A mérkőzés legvégén kapott góllal szenvedett vereséget Nagyváradon a Marosvásárhelyi ASA, a találat lesgyanús helyzetből született. Eusebiu Tudor vezetőedző kifogásolta a bíráskodást, meglátása szerint csapatát egyértelműen megfosztották a döntetlentől.

A legvégén bukta el a pontszerzést Nagyváradon a Marosvásárhelyi ASA (videóval)

A gól nélküli első félidőt követően a másodikban hátrányba került, majd egyenlíteni tudott, de az utolsó percben kapott góllal 2–1-re alulmaradt a Marosvásárhelyi ASA a Nagyváradi Bihar FC otthonában a labdarúgó 2. Liga alapszakaszának 18. fordulójában.

Dráma és hóvihar: az utolsó labdaérintéséből szerzett győztes gólt a Sepsi OSK

Zord időjárás közepette lépett pályára a Sepsi OSK szombaton a Bukaresti Dinamo SK vendégeként a labdarúgó 2. Liga 18. fordulójában. A hóvihar sem állította meg a háromszékieket, a mindent eldöntő gólt pedig az utolsó pillanatban szerezték meg.

A Sepsi OSK meccse a Dinamo SK ellen inkább hasonlít a hófocira, mint egy bajnokira (videóval)

A pálya egészét hó borítja, a látási viszonyok sem a legjobbak a szombat déli összecsapáson a labdarúgó 2. Ligában.

„Négy meccs, négy döntő” – mentálisan erős kell legyen a Sepsi OSK

Négy sorsdöntő megmérettetése maradt hátra a Sepsi OSK-nak a labdarúgó 2. Liga alapszakaszából. Ovidiu Burcă legénysége szombaton délben a Bukaresti Dinamo SK vendége lesz, a háromszéki csapat egyértelműen a három pontért utazik Bufteára.

Számolgatnak: legalább hat pontra van szüksége az ASA-nak a felsőházi rájátszáshoz

Egyik közvetlen vetélytársa, a Nagyváradi Bihar FC otthonában játssza idei első bajnoki mérkőzését a Marosvásárhelyi ASA, amelynek eltökélt célja, hogy bejusson a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásába.

Nem a tévében, de otthonról nézhetjük a Sepsi OSK idei első bajnokiját

A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.

Öldöklő harc, rekordszámú légiós és csődközeli klubok a 2. Ligában

Hosszú szünet után folytatódik a labdarúgó 2. Liga: négy forduló maradt hátra az alapszakaszból, a play-offért öldöklő harc zajlik, miközben több klub pénzügyi gondokkal küzd, a kiesőjelölt pedig Câmpulung Muscel tíz légióst igazolt a télen.

Képernyőn a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA idei első bajnokija

Kiélezettnek ígérkezik a küszöbön álló tavaszi idény a labdarúgó 2. Ligában, az azonnali visszajutás reményében bízó Sepsi OSK bufteai kiszállását közvetíti a tévé, csakúgy, mint a Marosvásárhelyi ASA nagyváradi rangadóját.

„Már látom az út végét” – Fejér Béla egyre közelebb a visszatéréshez

Hosszú hónapok óta dolgozik a visszatérésen a Sepsi OSK kapusa, Fejér Béla, aki nem sokkal a tavaly nyári hazaérkezése után súlyos térdsérülést szenvedett, és azóta a pálya széléről követi a csapat menetelését.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!