Az újonc nyárádtőiek idegenben kezdik a román másodosztály 2024–2025-ös kiírását, a szerdai sorsolás szerint az augusztus 3-i nyitófordulóban a CS Mioveni otthonába látogatnak. A Maros megyei kisváros együttese a második játéknapon hazai közönség előtt is bemutatkozik, amikor a Román Kupa-győztes Vajdahunyadi Corvinult látják vendégül.
– fogalmazott a Székely Sport megkeresésére Adrian Pop, a Nyárádtői Unirea elnöke.
Kifejtette, az előző idényben a Mioveni közel volt a feljutáshoz, tapasztalt csapatot alkotnak és remek játékosokkal rendelkeznek, két éve pedig a Szuperligában szerepeltek, míg a Corvinult nem kell bemutatni, mindent elmond róluk, hogy az Európa Ligában a továbbjutás küszöbén állnak, az első selejtezőkörben 4–0-s előnyről várják a Paksi FC elleni csütörtök esti nagyszebeni hazai visszavágót.
A nyárádtői gárdának a folytatás sem lesz egyszerű, a szezonkezdeten még a tavalyi bronzérmes Sellenberki SK-val és az élvonalból kiesett FCU Craiova 1948 együttesével játszanak, a klubvezető meglátása szerint utóbbiak az első számú esélyesek arra, hogy visszajussanak a legjobbak közé.
Adrian Pop rámutatott, valamennyire előnyt jelent számukra az, hogy a többi öt újonc közül néggyel hazai pályán csapnak össze az alapszakaszban,
először a hetedik fordulóban a CS Afumați-cal, majd a AFC Câmpulung Muscellal, a Metalul Buzăuval és a CSM Focșani-nyal, valamint csak a Nagyváradi FC Bihorral küzdenek meg idegenben.
A célkitűzésekről a nyárádtői elnök megjegyezte, egyértelműen azt szeretnék elérni, hogy bennmaradjanak a 2. Ligában.
– közölte Adrian Pop.
Az Eusebiu Tudor vezetőedző által irányított együttes három fölényes győzelemmel zárta az FC DAC Dunaszerdahely felkészülési központjában zajlott felvidéki edzőtáborát, ahol alsóbb osztályú szlovák ellenfelekkel játszott barátságos mérkőzést: a Slovan Duslo (Vágsellye) csapatát 3–0-ra, az FC STK 1914 Samorint (Somorja) 4–0-ra és az Inter Bratislavát szintén 4–0-ra múlták felül. A hazautazás előtt a nyárádtőiek szombaton Magyarországon az ugyancsak másodosztályú Gyirmót FC Győr vendégeként is pályára lépnek egy edzőmeccsen.
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!