Hirdetés

Magyari Szilárd újabb gólja ezúttal pontot ért a nyárádtőieknek

Magyari Szilárd a hajrában egyenlített
Fotó: Haáz Vince

Kiharcolta a döntetlent az élvonalbeli ellenfelével szemben a másodosztályban szereplő Nyárádtői Unirea a labdarúgó Román Kupa C csoportjában, ennek ellenére aligha maradt esélye a továbbjutásra.

A nyárádtői csapat vereséggel kezdte a küzdelmeket a csoportkörben, 2–1-re maradt alul az FC Hermannstadttal szemben. A második fordulóban csütörtökön délután szintén hazai pályán újra szuperligás együttes, az Aradi UTA ellen játszott.

Az első lehetőséget a hazaiak alakították ki, az elején szöglet után közel voltak a vezetés megszerzéséhez.

Hirdetés

A vendégek azonban gólra váltották az első helyzetüket, a 10. percben egy pontos beadást követően Vuletich fejelt a hálóba.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

A folytatásban a nyárádtői csapat megpróbálta magához venni a kezdeményezést, de a támadásaik erőtlenek voltak, csak pontrúgásokig jutottak, és a másik oldalon az UTA is veszélytelenül játszott, így a szünetig nem változott az eredmény.

Fordulás után is kiegyenlített maradt a játék, mindkét félnek kisebb lehetőségei voltak, ám a lövések nem okoztak gondot egyik kapusnak sem. Aztán a 66. percben közel járt az egyenlítéshez a házigazda, Magyari Szilárd nagy helyzetet hagyott ki, kevéssel ezután pedig az aradiak egy szögletnél növelhették volna az előnyüket.

•  Fotó: Haáz Vince Galéria

Fotó: Haáz Vince

A hajrában tovább küzdött az egyenlítésért a Nyárádtő, és a törekvései a 83. percben eredményre vezettek, Magyari a védője szorításában lőni tudott és ezúttal nem rontotta el a befejezést.

A farkaslaki származású támadó a második találatát szerezte a kupában, a nagyszebeniek ellen is ő jegyezte a csapat gólját.

A hosszabbításban mindkét csapat nyerhetett volna, a hazaiak szabadrúgást követően veszélyeztettek, Coza azonban rosszul találta el a labdát, míg a másik kapunál Kadiri lövése erőtlen volt.

A Nyárádtői Unirea veretlen maradt az élvonalbeli vetélytársa ellen, ennek ellenére a csoportkör utolsó fordulójában kevés esélye maradt a továbbjutásra, amikor a harmadosztályú Kolozsvári Sănătatea vendégeként játszik.

Labdarúgó Román Kupa, C csoport, 2. forduló:

Nyárádtői Unirea–Aradi UTA 1–1 (0–1).

Gólszerzők: Magyari (83.), illetve Vuletich (10.).
Nyárádtő: Geantă – Chinteș, D. Pop, Vînău (M. Ioniță, 89.), Coza – Ciubotaru (Zukanovic, 61.), Cruceru (Andr. Șerban, 73.) – Magyari, Haiduc (Vl. Bogdan, 61.), Barstan – Bîrnoi (Savin, 73.).
UTA: Mitrovic – Râpă, Poulolo, Rz. Trif, Mabea – Cîmpanu (Țăroi, 65.), Cr. Mihai, Hrezdac (Fabry, 46.), Ghezali (Kadiri, 46.) – Costache (Zsóri, 81.) – Vuletich (Tsouka, 65.).

További eredmények:
Kolozsvári Sănătatea–Jászvásári Poli 1–2 (1–0),
FC Hermannstadt–Konstancai Farul 1–1 (0–1).

A csoport állása:
1. Jászvásári Poli 4 pont (gólkülönbség 3–2),
2. FC Hermannstadt 4 (3–2),
3. Aradi UTA 2 (2–2),
4. Konstancai Farul 2 (2–2),
5. Kolozsvári Sănătatea 1 (2–3),
6. Nyárádtői Unirea 1 (2–3).
szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Ilyés Róbert távozófélben az FK Csíkszeredától?

Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.

Másodszor sem járt sikerrel, megvonták az élvonalbeli klub licencét

Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.

Székelyhon

Tragikus baleset Csíkszereda közelében: 17 éves fiú vesztette életét

Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.

`
Krónika

Csúnyán befürödtek Erdélyben a 30 millió eurós akvaparktervvel

Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.

Krónika

Premontrei botrány: tovább küzd igazáért a nagyváradi apát

Az április 14-én megszabott 30 napos határidő lejártával újra számítani lehet a végrehajtó megérkezésére Nagyváradon a premontrei rendházban, hogy kilakoltassa az önkormányzat által sajátjának tekintett ingatlanból Fejes Rudolf Anzelm apátot.

Főtér

Trianonban vált magyar állammá a román állam

A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.

Ez is érdekelheti

A tizenegyesekig kellett várni a gólokra a kupadöntőben

A rendes játékidőben és a hosszabbításban sem született találat az U Craiova és a Kolozsvári U között a labdarúgó Román Kupa döntőjében. A trófea sorsa a tizenegyespárbajban dőlt el, amelyet követően az oltyánok ünnepelhettek.

Végig támadtak a csíki női focisok, mégis a Kolozsvári U került előnybe

Végigtámadta a kupaelődöntő első mérkőzését az FK Csíkszereda női csapata, mégis 1–0-s vereséget szenvedett a Kolozsvári U Olimpia ellen. A csíkiak büntetőt is hibáztak a hajrában.

Súlyos sérülés árnyékolta be az FK Csíkszereda ificsapatának kupamérkőzését

Büntetőpárbajban maradt alul hazai pályán az FK Csíkszereda a Craiovai U együttesével szemben az U15-ös korosztály számára kiírt labdarúgó Elit Kupa elődöntőjében. A találkozón súlyos sérülést szenvedett az egyik hazai játékos.

Felértékelődhet a második hely a Szuperligában

Nagy a tét a román labdarúgás idei szezonjának végén, a Román Kupa döntőjének végeredménye hatással lehet a bajnoki küzdelmekre a Szuperligában.

Nehéz feladat vár a Piliskére a Román Kupa elődöntőjében

Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának elődöntőit: a Tusnádi Piliske a székelykeresztúriakat fogadja, a Golimpiákosz pedig a csíkszentsimoniakkal harcol a döntőbe jutásért.

Tizenegyespárbajban dőlt el a döntősök kiléte a Román Kupában

Mindkét mérkőzésen tizenegyespárbajra volt szükség a labdarúgó Román Kupa elődöntőjében: a Kolozsvári U és az U Craiova harcolta ki a továbbjutást és küzdhet meg a trófeáért.

Piliske-parádé a Román Kupában, kiütötte az egyik legjobb megyeis csapatot

Lezárult a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának negyeddöntője: a Tusnádi Piliske nagy meglepetésre kiütötte az Agyagfalvi Lendületet. Az elődöntőben három megyeis és egy ötödik ligás csapat szerepel.

A világbajnokság közben indul a Szuperliga új szezonja

A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) végrehajtó bizottsága csütörtöki ülésén jóváhagyta az élvonalbeli bajnokság 2026–2027-es szezonjának menetrendjét.

Hosszabbítás döntött a gyimesbükki kupameccsen

Két idegenbeli győzelem született a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának szerdai negyeddöntőiben, ahol a két negyedik ligás csapat, a Csíkszentsimon és a Székelykeresztúr is továbbjutott.

Hátrányból nyert kupameccset a Golimpiákosz

Elkezdődtek a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszának negyeddöntői, amelynek első mérkőzésén a Székelyudvarhelyi Golimpiákosz hátrányból fordítva jutott tovább.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!